id: u973pm

Na koszty procesów z Jaszczembiem i dziennikarstwo śledcze

Na koszty procesów z Jaszczembiem i dziennikarstwo śledcze

Nasi użytkownicy założyli 1 180 961 zrzutek i zebrali 1 235 003 599 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności6

 • Moja historia trafiła na łamy wielu niezależnych portali. https://www.hejto.pl/wpis/prezes-nbp-chce-wiezienia-dla-dziennikarza-ktory-ujawnil-jak-ciagnal-kase-z-pans

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Wrzuciłem do netu umowę między obecnym prezesem NBP (żadnych nazwisk!) a państwowym wydawnictwem "Rzeczpospolita" z czasów pierwszego rządu... (żadnych nazw partii!). Obecny prezes NBP (żadnych nazwisk!) zainkasował dzięki tej umowie 102 tys. zł, choć nigdy nie pojawił się w pracy (to fakt, nie opinia, żadnych opinii!). Kilkanaście lat temu było to sporo pieniędzy (fakt, nie opinia, żadnych opinii!). 
Nad ranem przed moim domem pojawili się policjanci (fakt, nie opinia). Dostałem wezwanie, a następnie postawiono mi zarzuty ujawnienia danych prezesa NBP (żadnych nazwisk!) i naruszenia przepisów RODO, za co grożą mi 2 lata więzienia. Abym nie myślał, że to jakiś żart próbowano ode mnie pobrać odciski palców i DNA, na co się nie zgodziłem. Wylądowałem na kilka godzin w areszcie (fakt, nie opinia), bo byłem poszukiwany w sprawie dwóch mandatów po 100 zł za niewłaściwe parkowanie. Z aresztu wyszedłem, ale obecnie Prokuratura Warszawa-Śródmieście przygotowuje przeciw mnie akt oskarżenia. Doniesienie o przestępstwie złożył Narodowy Bank Polski (fakt nie opinia, dokument widziałem na własne oczy). 
Obecnie zbieram na papugę.
Mam nadzieję, że obecny opis zrzutki spełnia wyśrubowane standardy portalu zrzutka, który poprzednią zlikwidował.
Wyniki naszych dziennikarskich śledztw już niebawem na www.reporterzy.online. 
Zapraszamy! 

Leszek Kraskowski - urodzony w 1967 r., były dziennikarz śledczy m.in. „Rzeczpospolitej”, "Wprost", „Super Expressu” i „Dziennika”. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród dziennikarskich: Nagrody Głównej Wolności Słowa SDP „za publikacje w obronie demokracji i praworządności, demaskujące nadużycia władzy, korupcję, naruszanie praw obywatelskich i praw człowieka” (artykuł „Operacja Kongo”) (1999), „WATERGATE” SDP (wspólnie z Anną Marszałek) za tekst „Tajemniczy lobbysta”, opisujący kulisy komputeryzacji ZUS przez Prokom(2000) oraz GRAND PRESS 2007 w kategorii NEWS za tekst „Zabójcze lekarstwo”, ujawniający aferę corhydronu – tragiczną w skutkach zamianę leków w jeleniogórskiej Jelfie (2006). Były doradca ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, ujawnił m.in. kulisy afery korupcyjnej w PKP, zwanej aferą Sensus Group.

Z wykształcenia historyk, miłośnik SF (debiutował jako 16-latek na łamach "Fantastyki", a jego opowiadanie wydrukowała węgierska "Galaktika") i gier strategicznych.
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 285

preloader

Komentarze 31

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  w podziękowaniu za wolne i odpowiedzialne dziennikarstwo.

  50 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  By orzeł zwyciężał jaszczembia

  ukryta
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Z przyjemnością wpłacam.
  PD

  100 zł
 • AA
  Anna Andrejczuk

  Powodzenia 👍

  100 zł
 • Marek Wiśniewski

  Mam nadzieję, że przetrzyma Pan tę nawałę, bo zmiana władzy nie kończy problemów jak nożemy uciął. Gratuluję odwagi i wytrwałości. Oby w ciągu najbliższych 4 lat uda się tej hydrze wypalić głowy, a środkową odrastającą wiecznie głowę zakopać. Jeśli się nie uda łby odrosną i będzie powtórka historii

  50 zł