id: u9m5sf

150 bezpłatnych konsultacji u Asystentów Zdrowienia! Wesprzyj osoby w kryzysie psychicznym.

150 bezpłatnych konsultacji u Asystentów Zdrowienia! Wesprzyj osoby w kryzysie psychicznym.

Nasi użytkownicy założyli 1 178 275 zrzutek i zebrali 1 231 812 276 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Na co zbieramy?


Na 150 bezpłatnych 50 minutowych konsultacji wsparciowych w Poradni u Asystentów Zdrowienia. Indywidualnego wsparcia udzielać będą Asystenci Zdrowienia*.


Potrzebujemy środków na przeprowadzenie pierwszych 150 konsultacji.  

Poradnia została uruchomiona w połowie grudnia 2023 roku, do końca stycznia 2024 r. AZ przeprowadzili 43 konsultacje. Ze względu na duże zainteresowanie beneficjentów stopniowo zwiększamy dostępność asystentów.

W Poradni spotykają się również uczestnicy Grupy integracyjnej Fundacji eFkropka. Odbywają się też warsztaty z kontaktu z osobą z doświadczeniem kryzysu psychicznego „Razem wbrew stereotypom”, które prowadzą Edukatorzy Fundacji eFkropka, czyli eksperci przez doświadczenie.

O ile z konsultacji ze specjalistą można skorzystać prywatnie lub w publicznych placówkach, to pomoc Asystenta Zdrowienia jest dostępna jedynie w Centrach Zdrowia Psychicznego oraz nielicznych placówkach szpitalnych. Dostęp do konsultacji Asystenta Zdrowienia poza placówką jest w Polsce innowacją, którą my jako organizacja pozarządowa właśnie rozpoczęliśmy.  


Kim jest Asystent Zdrowienia?


*Asystent Zdrowienia to nowa rola, która od niedawna funkcjonuje w Polsce. Najprościej mówiąc, jest to osoba, która sama doświadczyła kryzysu psychicznego i dzięki temu, może lepiej zrozumieć osobę chorującą oraz jej potrzeby, możliwości

i ograniczenia. Daje przykład i nadzieję, że kryzys można pokonać. Asystent Zdrowienia, przed podjęciem się pracy w tej roli, przechodzi własną terapię, kurs przygotowawczy oraz odbywa praktyki zawodowe, co pozwala mu w rzetelny sposób przekazywać swoją najlepszą wiedzę.

q3I817EItXyEBKiW.jpgKim jesteśmy:


Fundacja eFkropka jest inicjatywą psychiatrów i psychoterapeutów, a w jej działaniach włączają się osoby po kryzysach zdrowia psychicznego, tzw. eksperci przez doświadczenie. Obecnie zarówno w Radzie i Zarządzie Fundacji zasiadają osoby

z doświadczeniem kryzysów psychicznych. To one na co dzień organizują prace fundacji. Jako Organizacja Pożytku Publicznego mamy dwa podstawowe cele: po pierwsze, zwiększać udział osób doświadczających kryzysu psychicznego w życiu społecznym, a po drugie, poszerzać świadomość społeczną w tej kwestii. Chcemy przełamywać tabu na temat kryzysów zdrowia psychicznego, nie dopuszczać do stygmatyzacji, izolacji i szerzenia krzywdzących przekonań dotyczących osób w kryzysie. Mamy również wpływ na działania systemowe poprzez organizację Kongresu Zdrowia Psychicznego. Działając na rzecz reformy systemów opieki psychiatrycznej osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży. To właśnie po I Kongresie Zdrowia Psychicznego ruszył pilotaż Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego, w ramach którego powstają Centra Zdrowia Psychicznego. Wciąż zabiegamy o to, aby do końca 2027 roku powstało ich ponad 300, po jednym w każdym powiecie.


Ale żebyśmy mogli działać, musimy prosić Cię o wsparcie.


Jeśli masz świadomość, że kryzys psychiczny może dotknąć każdego, Ciebie, przyjaciół, bliskich, to wiesz, że to ważne,  żeby mieć się gdzie udać. Jeżeli chcesz, mieć się gdzie udać - wesprzyj działania naszej Poradni. Będziemy dla Ciebie i Twoich bliskich. Pokażmy, że działanie ma sens. Że warto.


Pozyskanie środków na zatrudnienie Asystentów Zdrowienia nie jest łatwe. Asystent Zdrowienia nie jest zawodem, a bardziej rolą. Narodowy Fundusz Zdrowia pokrywa wynagrodzenia AZ tylko w ramach pilotażu NPOZP, a więc zatrudnionych w centrach zdrowia psychicznego. Dlatego też zwracamy się do Państwa o wsparcie.

Niezależnie szukamy też środków pisząc wnioski o granty, niestety mimo wysokiej punktacji często ich nie otrzymujemy.


Plan działania:


Poradnię mieści się w siedzibie fundacji. Sukcesywne odbycie pierwszych 150 konsultacji umożliwi nam uargumentowanie działania Poradni w debacie publicznej i stworzy przestrzeń do jej dalszego funkcjonowania- jako poradnia ogólnodostępna

z konsultacjami zdalnymi i stacjonarnymi. Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na pokrycie wynagrodzeń Asystentów Zdrowienia oraz kosztów administracyjnych utrzymania Poradni.

JUVOMEELGsQ7ChpV.jpg

Twoja rola:


Twój wkład, niezależnie od formy i wielkości, może mieć realny wpływ na zmiany w systemie opieki psychiatrycznej i psychologicznej. Jeśli nie możesz wesprzeć nas finansowo, przekaż nam 1,5% swojego podatku - Fundacja eFkropka KRS 0000382481, podziel się informacją o naszej zbiórce. Każdy gest się liczy.

I każdy gest jest wsparciem ludzi doświadczających kryzysu zdrowia psychicznego. Jeśli potrzebujesz dowiedzieć się więcej na temat wsparcia osób w kryzysie, zdrowia psychicznego, czy możliwości uzyskania pomocy, odwiedź, zobacz, skontaktuj się. Jesteśmy dla Ciebie.


Adres: Ożarowska 61/lok u4, Warszawa


Media społecznościowe-eFkropka na facebooku, eFkropka na instagramie.


kNF7oIsWodRBKfAG.jpg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 33

AA
AAA
100 zł
JC
Jakub C
70 zł
TS
Teresa Sońta-Jaroszewicz
100 zł
KA
Kapiwit
50 zł
KF
Katarzyna
45 zł
AF
Adam Figurski
700 zł
LS
ZSP SGH
8 811 zł
KB
Kasia
ukryta
AJ
Ola Jarosiewicz
100 zł
SS
Sylwia Strenger
5 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!