id: u9m5sf

150 bezpłatnych konsultacji u Asystentów Zdrowienia! Wesprzyj osoby w kryzysie psychicznym.

150 bezpłatnych konsultacji u Asystentów Zdrowienia! Wesprzyj osoby w kryzysie psychicznym.

Nasi użytkownicy założyli 1 188 425 zrzutek i zebrali 1 251 331 827 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Na co zbieramy?


Na 150 bezpłatnych 50 minutowych konsultacji wsparciowych w Poradni u Asystentów Zdrowienia. Indywidualnego wsparcia udzielać będą Asystenci Zdrowienia*.


Potrzebujemy środków na przeprowadzenie pierwszych 150 konsultacji.  

Poradnia została uruchomiona w połowie grudnia 2023 roku, do końca stycznia 2024 r. AZ przeprowadzili 43 konsultacje. Ze względu na duże zainteresowanie beneficjentów stopniowo zwiększamy dostępność asystentów.

W Poradni spotykają się również uczestnicy Grupy integracyjnej Fundacji eFkropka. Odbywają się też warsztaty z kontaktu z osobą z doświadczeniem kryzysu psychicznego „Razem wbrew stereotypom”, które prowadzą Edukatorzy Fundacji eFkropka, czyli eksperci przez doświadczenie.

O ile z konsultacji ze specjalistą można skorzystać prywatnie lub w publicznych placówkach, to pomoc Asystenta Zdrowienia jest dostępna jedynie w Centrach Zdrowia Psychicznego oraz nielicznych placówkach szpitalnych. Dostęp do konsultacji Asystenta Zdrowienia poza placówką jest w Polsce innowacją, którą my jako organizacja pozarządowa właśnie rozpoczęliśmy.  


Kim jest Asystent Zdrowienia?


*Asystent Zdrowienia to nowa rola, która od niedawna funkcjonuje w Polsce. Najprościej mówiąc, jest to osoba, która sama doświadczyła kryzysu psychicznego i dzięki temu, może lepiej zrozumieć osobę chorującą oraz jej potrzeby, możliwości

i ograniczenia. Daje przykład i nadzieję, że kryzys można pokonać. Asystent Zdrowienia, przed podjęciem się pracy w tej roli, przechodzi własną terapię, kurs przygotowawczy oraz odbywa praktyki zawodowe, co pozwala mu w rzetelny sposób przekazywać swoją najlepszą wiedzę.

q3I817EItXyEBKiW.jpgKim jesteśmy:


Fundacja eFkropka jest inicjatywą psychiatrów i psychoterapeutów, a w jej działaniach włączają się osoby po kryzysach zdrowia psychicznego, tzw. eksperci przez doświadczenie. Obecnie zarówno w Radzie i Zarządzie Fundacji zasiadają osoby

z doświadczeniem kryzysów psychicznych. To one na co dzień organizują prace fundacji. Jako Organizacja Pożytku Publicznego mamy dwa podstawowe cele: po pierwsze, zwiększać udział osób doświadczających kryzysu psychicznego w życiu społecznym, a po drugie, poszerzać świadomość społeczną w tej kwestii. Chcemy przełamywać tabu na temat kryzysów zdrowia psychicznego, nie dopuszczać do stygmatyzacji, izolacji i szerzenia krzywdzących przekonań dotyczących osób w kryzysie. Mamy również wpływ na działania systemowe poprzez organizację Kongresu Zdrowia Psychicznego. Działając na rzecz reformy systemów opieki psychiatrycznej osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży. To właśnie po I Kongresie Zdrowia Psychicznego ruszył pilotaż Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego, w ramach którego powstają Centra Zdrowia Psychicznego. Wciąż zabiegamy o to, aby do końca 2027 roku powstało ich ponad 300, po jednym w każdym powiecie.


Ale żebyśmy mogli działać, musimy prosić Cię o wsparcie.


Jeśli masz świadomość, że kryzys psychiczny może dotknąć każdego, Ciebie, przyjaciół, bliskich, to wiesz, że to ważne,  żeby mieć się gdzie udać. Jeżeli chcesz, mieć się gdzie udać - wesprzyj działania naszej Poradni. Będziemy dla Ciebie i Twoich bliskich. Pokażmy, że działanie ma sens. Że warto.


Pozyskanie środków na zatrudnienie Asystentów Zdrowienia nie jest łatwe. Asystent Zdrowienia nie jest zawodem, a bardziej rolą. Narodowy Fundusz Zdrowia pokrywa wynagrodzenia AZ tylko w ramach pilotażu NPOZP, a więc zatrudnionych w centrach zdrowia psychicznego. Dlatego też zwracamy się do Państwa o wsparcie.

Niezależnie szukamy też środków pisząc wnioski o granty, niestety mimo wysokiej punktacji często ich nie otrzymujemy.


Plan działania:


Poradnię mieści się w siedzibie fundacji. Sukcesywne odbycie pierwszych 150 konsultacji umożliwi nam uargumentowanie działania Poradni w debacie publicznej i stworzy przestrzeń do jej dalszego funkcjonowania- jako poradnia ogólnodostępna

z konsultacjami zdalnymi i stacjonarnymi. Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na pokrycie wynagrodzeń Asystentów Zdrowienia oraz kosztów administracyjnych utrzymania Poradni.

JUVOMEELGsQ7ChpV.jpg

Twoja rola:


Twój wkład, niezależnie od formy i wielkości, może mieć realny wpływ na zmiany w systemie opieki psychiatrycznej i psychologicznej. Jeśli nie możesz wesprzeć nas finansowo, przekaż nam 1,5% swojego podatku - Fundacja eFkropka KRS 0000382481, podziel się informacją o naszej zbiórce. Każdy gest się liczy.

I każdy gest jest wsparciem ludzi doświadczających kryzysu zdrowia psychicznego. Jeśli potrzebujesz dowiedzieć się więcej na temat wsparcia osób w kryzysie, zdrowia psychicznego, czy możliwości uzyskania pomocy, odwiedź, zobacz, skontaktuj się. Jesteśmy dla Ciebie.


Adres: Ożarowska 61/lok u4, Warszawa


Media społecznościowe-eFkropka na facebooku, eFkropka na instagramie.


kNF7oIsWodRBKfAG.jpg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 34

JS
Janek Szyszka
50 zł
AA
AAA
100 zł
JC
Jakub C
70 zł
TS
Teresa Sońta-Jaroszewicz
100 zł
KA
Kapiwit
50 zł
KF
Katarzyna
45 zł
AF
Adam Figurski
700 zł
LS
ZSP SGH
8 811 zł
KB
Kasia
ukryta
AJ
Ola Jarosiewicz
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!