id: uav9dr

Pomoc dla Tymusia w walce z SMA!!!

Pomoc dla Tymusia w walce z SMA!!!

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
37 209 zł 
z 100 000 zł
37%
zakończona 30.06.2021r
508 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

 • Po 4 długich miesiącach pobytu w szpitalu, już po zabiegu tracheostomii Tymuś nareszcie jest już w domku :) Codziennie ciężko pracujemy podczas rehabilitacji, żeby utrzymać Tymka w jak najlepszej formie. Cały czas również staramy się, aby nasz syn został objęty leczeniem, co jest dla niego ogromną szansą w walce z chorobą.
  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

uav9dr-9a0e7718.png

Tymuś urodził się 20.10.2016r. Już kilka godzin po narodzinach lekarze zauważyli, że coś jest nie tak. Tymek był wiotki, cichutko płakał i nie ruszał się tak, jak inne noworodki. Został przewieziony do specjalistycznej kliniki, gdzie po długotrwałych badaniach usłyszeliśmy diagnozę, że nasz ukochany synek choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA), typu I. Jest to choroba, która powoduje postępujące upośledzenie mięśni. W ciężkich przypadkach prowadzi do śmierci.

Od urodzenia Tymuś ciągle przebywa w szpitalu. Jest bardzo dzielny. Pokonał już dwie infekcje, które znacznie obniżyły jego wydolność oddechową. W chwili obecnej nasz syn ma problemy z przełykaniem i oddychaniem, przez co karmiony jest sondą, a oddychać pomaga mu respirator. Obecnie czekamy na zabieg tracheostomii, po którym w końcu będziemy mogli zabrać naszego synka do domu. Pomimo tak trudnego początku życia, nasz maluszek jest bardzo wesoły i pogodny a wszystkich wokół czaruje swoimi pięknymi, mądrymi brązowymi oczkami ;)

Chociaż lekarze nie dawali nam żadnych nadziei, każdy jego uśmiech dodaje nam sił do walki z tą potworną chorobą. Aby powstrzymać jej rozwój potrzebna jest intensywna rehabilitacja i specjalistyczny sprzęt, który ułatwi Tymkowi codzienne życie. Światełkiem w tunelu dla naszej rodziny jest lek, którego skuteczność w walce z SMA została potwierdzona naukowo. Niestety nie jest on jeszcze dostępny w Polsce i konieczny jest wyjazd za granicę.

uav9dr-27e937d6.png

Koszty związane z leczeniem i codzienną rehabilitacją przewyższają nasze możliwości. Bardzo kochamy naszego synka i nie chcemy, żeby bariera finansowa stała na drodze do szansy na jego normalne życie. Tylko dzięki waszej pomocy jest to możliwe!

Dziękujemy za każde wsparcie.

Najmniejsza pomoc znaczy więcej niż największe chęci.”

- Oscar Wilde

Zapraszamy na stronę na facebooku:

Pomóż Tymkowi poczuć SMAk zwycięstwa

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 508

AD
Andrzej Dąbrowski
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
PS
Piotr Sukiennik
50 zł
NN
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
25 zł
UL
Urszula Lesicka Sikora
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 13

 
2500 znaków
 • DI
  Daniel Izydorek

  Dla Tymka:)

  100 zł
 • Kamil Lewandowski

  POMÓŻ SPEŁNIĆ SIĘ MARZENIU!!! ❤ Pomóż ❤ Proszę ☞Dokończyć Narodowy Model Poloneza 1500 ➨ Bo Brak Mi Tylko . . . ☹Środków☹ ❤POZYTYWNA ZBIÓRKA❤ NA STRONIE: https: // www . zrzutka . pl / g9rfa8 Na tej zbiórce idzie dobrze, bo już mamy na koncie 570 złotych i już 9 osób wpłaciło. PRZYBYWA TAM LUDZI DOBREJ WOLI!!! Zachęcajcie tez pozostałych do zainteresowania tą zbiórką. Przed świętami było 210 złotych, a zaraz po nich już 511 złotych. Ludzie zaczynają się przekonywać, że warto mi pomóc, bym upamiętnił polski przemysł motoryzacyjny, bym nie zaprzepaścił włożonego trudu w zdobycie pierwszych numerów z tej serii wydawniczej. Na szczęście mam zaprzyjaźnioną Panią kioskarkę, która potrafi cierpliwie poczekać na to aż przyjdę i kupię zaległe numery sprzed nawet 3 tygodni, czy miesiąca. Będzie dobrze!!! :-) Głowa do góry! :-)

 • Kamil Lewandowski

  W S P I E R A J Ą M N I E już 3-rzy O S O B Y na łączną sumę 2 1 0 Z Ł O T Y C H , ale niestety jeszcze brakuje do zakończenia zbiórki do 100%. Idą Przepiękne, Magiczne, Wyjątkowe Święta Bożego Narodzenia, nadchodzi Nowy Rok 2020. Spełniają się marzenia. :-) Proszę o pomoc na: https: // www.zrzutka.pl / g9rfa8 Dziękuję Serdecznie! Wszystko może się udać Dzięki Wam! P.S.: Jeśli akurat nie Jesteś finansowo w stanie mnie wesprzeć, to chociaż proszę udostępniaj moją zrzutkę szeroko na Facebook'u i Twitter'ze. Jeszcze Raz Wielkie Dzięki! Kamil Lewandowski

 • EM
  Elżbieta Molska

  Dużo Zdrówka

  85 zł
 • PG
  Patrycja

  Podziwiam Was Rodziców Tymka za bezgraniczną miłość, cierpliwość i oddanie, o których rodzice zdrowych dzieci nie mają pojęcia. Jesteście wzorem do naśladowania. Powodzenia.

  100 zł
 • Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

853 414 zrzutek

i zebrali

739 928 135 zł

A ty na co dziś zbierasz?