id: ub255a

Na protezy dla Benka Homziuka

Na protezy dla Benka Homziuka

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
56 540 zł 
z 50 000
113%
zakończona
01.09.2022r
134
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 934 566 zrzutek i zebrali 922 615 015 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Serdecznie dziękujemy za Państwa wsparcie. Jesteśmy nieustająco i głęboko poruszeni dobrem, które nas otacza. Nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania naszą sytuacją. Z przejęciem przyjmujemy każde życzliwe słowo i troskliwy gest.


  Przed nami nowy rozdział - życie z protezą, która umożliwi funkcjonowanie w nowej rzeczywistości. Jesteśmy po pierwszych konsultacjach u protetyka, który zajmie się jej wykonaniem. Nie znamy jeszcze ostatecznego kosztu - zależy on od doboru poszczególnych elementów, które wchodzą w skład całości. Muszą uwzględniać bardzo wiele czynników decydujących o jakości użytkowania - zaczynając od parametrów technicznych, a kończąc na wygodzie noszenia. W tej materii zdamy się na fachowców.


  W nauce pionizowania i chodzenia pomoże pobyt na oddziale rehabilitacyjnym. Prawdopodobnie będzie potrzebna również kolejna rehabilitacja, która pozwoli wzmocnić mięśnie i ogólną sprawność. Leczeniu towarzyszą systematycznie przyjmowane lekarstwa, trzymanie właściwej diety i samodzielnie wykonywane ćwiczenia. Codzienne aktywności utrudnia pokonywanie przeszkód, dlatego próbujemy przystosować mieszkanie do obecnych okoliczności, a w najbliższym czasie czeka nas przeróbka łazienki. Dzięki temu zwykłe czynności przestaną być wyzwaniem.


  Jeszcze raz bardzo dziękujemy za pomoc - rozmowy, telefony, maile, transport do lekarzy i wsparcie finansowe. Dzięki Państwu nie tracimy nadziei, że uda się pokonać wszelkie trudności. Wierzymy, że za jakiś czas, zamiast wspominać wysiłek i niedogodności, będziemy pamiętać tylko miłe sytuacje i ciepłe, przyjazne dowody sympatii. O dobrych sercach ludzi na pewno nie zapomnimy:)


  Benek i Edyta


  Zapraszamy na koncert

  https://www.facebook.com/101450282618848/photos/a.101462912617585/131326662964543

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Zrzutka dla Wujka, Przyjaciela, Wykładowcy, Artysty, Znawcy...


Benek, dla większości z Was, jest znany ze swojego zamiłowania do sztuki. Już w młodym wieku wykazywał żywe zainteresowanie rysunkiem i malarstwem. Ukończył Instytut Wychowania Artystycznego, obecnie Wydział Artystyczny UMCS i organizował ponad 170 wystaw swoich prac w Polsce i za granicą. Wielu z was zapewne pamięta "Nienarysowane Sklepy cynamonowe" bądź "Mojego Cohena". Przez długi czas był wykładowcą i nauczycielem rysunku na UMCS w Lublinie. Poza nim, szczególnie ceniony za ukazanie światu, nieco zapomnianego malarza Adama Setkowicza czy też Romanie Lipeż.


Niestety, kilka dni temu, lekarze stwierdzili u Niego "Stopę cukrzycową". Mimo starań, niestety nie dało rady uratować prawej nogi, która została amputowana. Jest to tym bardziej cios, ponieważ wujek zazwyczaj wszędzie poruszał się na rowerze czy też piechotą.


Razem z rodziną i przyjaciółmi, jednoznacznie stwierdziliśmy, że to nie może być zakończenie jego historii. Dlatego właśnie zwracamy się do Was: Ludzi Dobrej Woli i prosimy o modlitwę a także o "zrzutkę" na protezę dla Benka...


Na wszelkie pytania będę starał się odpowiadać jak najszybciej. Serdecznie proszę o udostępnianie!


AKTUALIZACJA 12.06


Po rekonesansie w kwestii protez, ale również rehabilitacji pooperacyjnej, niestety wyliczyliśmy, że wcześniej założona kwota może być jedynie kropelką w morzu potrzeb, stąd edycja... Mimo wszystko, od serca bardzo bardzo dziękuję za każdą waszą wpłatę. To co robicie jest rzeczą świadczącą o tym, że dobro istnieje, i ma się dobrze.


Aktualizacja 15.06


Justyfikujac jeszcze zwiększenie kwoty do 50000 zł. W tej kwocie znajduje się przybliżona kwota dwóch protez (jedna do nauki chodzenia, druga już do funkcjonowania) oraz rehabilitacji.


Od wczoraj, Benek znajduje się na OIOM'ie z powodu problemów z oddychaniem. Lekarze jego stan oceniają na stabilny, sam Benek jest w pełni przytomny.Za Jerzy Bojarski:


PRZYJACIELE I ZNAJOMI!

Koncert dla Benka HOMZIUKA odbędzie się 15 września 2022 roku w Dom Kultyry LSM w Lublinie. Serdeczne podzìękowania dla Pani Marty Piaseckiej za życzliwość, wsparcie i wielkie serce. Nad całością czuwa Darek Boruch z UMCS. Dla Artysty wystapi zespol Art Deco i Amatorski Teatr Towarzyski i kto jeszcze chce i moze !!!. Bliżej września więcej szczegółów.

Kto ma łaskę modlitwy niech wspiera Benka, kto ma pieniądze niech wpłaca na zrzutkę.


Kochani nie dziękuję Wam,bo nagrodę odbierzecie sobie w Niebie .

Przyjaciel (obecnie zdalny z Sanatorium Iwonicza Zdroju do 28 czerwca br)

Artysty - Jerzy Jacek Bojarski Bratanek - Łukasz Homziukzf4de157432ecd8f.jpeg


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 134

 
Użytkownik niezarejestrowany
10 000 zł
ZB
Zbylu
5 000 zł
KP
keipa
JH
Jacek H
 
Dane ukryte
1 000 zł
BW
Boguslaw Winiarski
1 000 zł
JE
Jendrek
600 zł
HA
Hejnar Anna
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków