id: ub3rw2

Chodźmy разом do szkoły !

Chodźmy разом do szkoły !

Nasi użytkownicy założyli 1 177 590 zrzutek i zebrali 1 230 241 726 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności10

 • yAskqoZtPF47PDv5.jpgSerca rosną, kiedy na drodze do ważnego celu pojawia się ktoś, kto podaje pomocną dłoń. Takie, niezwykłe wydarzenie spotkało właśnie naszych uczniów z Ukrainy. Do projektu "Chodźmy RAZEM do szkoły!" dołączyła Kulczyk Foundation. Instytucja, którą wszyscy znamy z ważnych projektów wspierających tolerancję i równość.


  Kulczyk Foundation postanowiła wesprzeć klasy przygotowawcze dla dzieci z Ukrainy, które nasza fundacja prowadzi w Gdańsku i we Wrocławiu. Dofinansowanie w ramach Programu Grantowego „Cześć Dziewczyny!” pomoże w nauce kilkuset dzieciom, które razem z rodzicami uciekły przed wojną do Polski. W klasach przygotowawczych zapewniamy im bezpieczne warunki nauki i kontaktu z rówieśnikami, opiekę pedagogów i wsparcie psychologiczne. Uczymy też intensywnie języka polskiego, żeby mogły szybko zacząć naukę z rówieśnikami w polskich szkołach.


  iyr8ej10WD1XdkKf.jpg

  Pani Karolina Dusio, pani Anna Samsel i pani Natalia Chodań z Kulczyk Foundation odwiedziły naszą fundacyjną Publiczną Szkołę Podstawową Hevelius z Gdańska, w której działają aż cztery klasy przygotowawcze. Nasi goście mogli przekonać się, jak w praktyce wygląda ten model nauki i jak wiele radości daje dzieciom z Ukrainy wsparcie, na jakie mogą tu liczyć. Mogliśmy też oficjalnie ogłosić, że nasi partnerzy stają się ważną częścią tej niezwykłej układanki dobroci, jaką projekt Chodźmy RAZEM do szkoły stał się w ostatnich miesiącach.


  Pani Karolina i pani Anna wręczyły Bogumile Szolc, dyrektor Heveliusa i Szymonowi Budzie z zarządu naszej fundacji symboliczny czek na kwotę 192 125 złotych. To suma, dzięki której będziemy mogli doposażyć klasy w funkcjonalne i ergonomiczne meble, dokupić profesjonalne pomoce dydaktyczne do nauki i zabawy, kreatywne akcesoria do zajęć plastycznych i świetlicowych oraz nowoczesne wyposażenie pracowni informatycznej. Wsparcie od Kulczyk Foundation odejmujemy od celu zrzutki.


  YhJ7TXXd8LvLnqIN.jpg

  Od naszych dzieci goście również otrzymali prezenty! Specjalnie przygotowane obrazy i laurki, a przede wszystkim setki uśmiechów i pełne garści radości. Bo okazało się, że nasi goście to nie tylko ludzie o wielkich sercach, ale także specjaliści od doskonałej zabawy!

  🥰

  Dziękujemy Kulczyk Foundation za wsparcie projektu i za niesamowite spotkanie! Wspólnymi siłami można robić jeszcze więcej dobra. Cieszymy się, że możemy je czynić razem!

  #RazemDoSzkoły #CSR #dziękujemy


  Więcej zdjęć:

  facebook.com/ogolnopolskioperatoroswiaty

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Poznajcie Anastasiię. Już we wrześniu pójdzie do szkoły. Razem z koleżankami i kolegami będzie uczyć się w klasach przygotowawczych, które specjalnie dla nich we Wrocławiu i Gdańsku organizuje fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty. Zapraszamy również Was: Chodźmy razem do szkoły! Stwórzmy dzieciom z Ukrainy warunki do najlepszej możliwej edukacji.


Cel jest prosty, ale ważny. Chcemy zapewnić komfortowe warunki do nauki, integracji i rozwojowej zabawy dla blisko 300 dzieci, które razem z mamami uciekły przed wojną w Ukrainie do naszego kraju. Specjalnie dla tworzymy placówki, w których przez najbliższy rok będą mogły uczyć się bezpiecznie, pod okiem najlepszych pedagogów i nauczycieli.


Pierwszy dzwonek zabrzmi 1 września w trzech miejscach:

 • przy ul. Ofiar Oświęcimskich we Wrocławiu – w Domu Ukraińskim, prowadzonym przez Fundację Zobacz Mnie,
 • przy ul. Śrubowej we Wrocławiu – w biurowcu udostępnionym przez firmę NOKIA,
 • przy ul. Suchej w Gdańsku – w nowej siedzibie Szkoły Podstawowej Hevelius.


24 lutego 2022 runął ich świat…

Wojna i dzieci – te słowa nigdy nie powinny stać obok siebie. W dniu ataku Rosji na naszych sąsiadów setki tysięcy dzieci zostały zmuszone do natychmiastowej ucieczki. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu zwykłych ludzi znalazły tutaj drugi dom. Pozostał jednak stres, związany brakiem stabilizacji i traumą wojny.

Dostęp do szkoły, kontakt z rówieśnikami, możliwość kontynuowania nauki w godnych warunkach, prawidłowy rozwój i wyrównanie szans edukacyjnych, przed wejściem do naszego systemu edukacyjnego, to wsparcie, na które liczy i zasługuje każde dziecko z Ukrainy.


Razem z Anastasiią zapraszamy! Działaj z nami, by dzieci poczuły, że nie są same!

Wspieraj program Chodźmy разом do szkoły!

Zapraszamy na stronę: www.operator.edu.pl/pl/chodzmy-razem-do-szkoly


***

Rozliczając PIT za rok 2022 można wesprzeć projekty realizowane przez fundację Ogólnopolski Operator Oświaty: uruchomienie Wirtualnej Poradni Pedagogicznej oraz program Logopeda w każdej szkole i przedszkolu. Fundacja pod adresem https://operator.edu.pl/pl/1-5-procent-podatku-pit/ uruchomiła stronę informacyjną na temat obu projektów i przekazania na ich wsparcie 1,5% podatku. Przez fundacyjną stronę można bezpłatnie rozliczyć się online przez internet, pobrać darmową aplikację do rozliczeń, albo wypełnić i wydrukować aktywne druki formularzy PIT 28 • PIT 36 • PIT 36L • PIT 37 • PIT 38 • PIT 39 • PIT OP.

Projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty można wesprzeć również rozliczając się na platformie Twoj e-PIT oraz w każdej innej formie. Wystarczy w rozliczeniu wskazać KRS 00000 44866.


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 39

K1
Klasa 1B, PSP Cogito w Poznaniu
500 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
1 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
151 zł
 
Dane ukryte
50 zł
IC
20 zł
 
ukryta
TS
Tomasz Szewczyk
50 zł
DO
Dominik
1 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków