id: uccyrn

Fundusz strajkowy dla nauczycielek z małych miejscowości

Fundusz strajkowy dla nauczycielek z małych miejscowości

29 457 zł 
z 10 000
294%
zakończona 31.05.2019r
286 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności3

 • DZIĘKUJEMY BARDZO WSZYSTKIM OSOBOM ZA WSPARCIE DLA STRAJKUJĄCYCH Z INICJATYWY PRACOWNICZEJ. Poniżej przedstawiamy rozliczenie waszego wsparcia : Na podstawie deklaracji od komisji zostało łącznie zgłoszonych do wypłaty 26 osób, które łącznie strajkowały przez 391 dni. Zapomogi wyþłacicliśmy zgodnie z długością prowadzonego przez nie strajku. Strajkujące osoby otrzymały zatem od 70 zł (stawka za 1 dzień, 1 osoba) do 1 470 zł (3 tygodnie, 16 osób) wsparcia - co mniej więcej wyrównuje poniesione przez nie straty finansowe. Bardzo za tę możliwość wszystkim Wam dziękujemy! Decyzją Komisji Krajowej część kwoty z tej zbiórki, 2 tys. zł, (jak również wpłaty otrzymane z zagranicy bezpośrednio na konto IP) zdecydowaliśmy się zatrzymać na wrzesień. Jeśli z jakichś przyczyn nie dojdzie do wznowienia strajku, podejmiemy demokratycznie decyzję, w jaki sposób rozdysponować tę kwotę z funduszu strajkowego. Bardzo dziękujemy za wszystkie wpłaty - osobom indywidualnym i organizacjom. Dla strajkujących są one nie tylko konkretnym wsparciem, ale też ważnym sygnałem, że ta forma protestu ma poparcie społeczne. Dziękujemy też za wszystkie komentarze, pozostawione na stronie zrzutki, dotarły do strajkujących! SOLIDARNOŚĆ NASZĄ BRONIĄ! Więcej informacji na temat rozliczenia w linku: http://ozzip.pl/teksty/informacje/pilne-akcje/item/2491-rozliczenie-zbiorki-pieniedzy-na-strajk-edukacyjny
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • || English || Strike fund for teachers from small towns and villages Inicjatywa Pracownicza (IP, Workers’ Initative Union) has started fundraising for the strike fund to support its members on strike who are teachers from smaller towns. Your donation will help them to continue the fight, despite the lack of support from local authorities and some parents. Every day IP members decide to continue the strike. And this is not an easy decision. With such low wages, every strike day is a burden for their family budget. They will not receive the full wage for the strike period. There are also other worries. If strikers can count on the support of parents then it is a lot easier. Unfortunately, in smaller towns it is more difficult to find organized activities for children during the strike. Parents’ sometimes lose their patience and blame the teachers. We want to support the teachers, help them to keep fighting and honour their efforts by supporting them financially. Each trade union provides a strike fund only to its members. The fund coordinated by ZNP “Wspieram nauczycieli” (“I support teachers”) which has become very successful is intended only for non-unionized teachers. Thank you! Solidarity is our weapon!
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Dziękujemy wszystkim wspierającym nasze koleżanki i kolegów. Zbieramy dalej, bo każdego dnia dołączają do nas kolejne szkoły. A oto kilka słów od naszej koleżanki z komisji związkowej: "Zbliżają się Święta Wielkanocne, które akurat dla nas - nauczycieli w tym roku zapowiadają się na nerwowe i smutne. Z każdej strony obrzuca się nas stekami wyzwisk, a fala hejtu, jaka nas dotyka każdego dnia, jest trudna do zniesienia. W małych miasteczkach i wsiach nie widać poparcia, ale jest szczera wściekłość i nienawiść. Dlatego ta inicjatywa zbierania pieniędzy na fundusz strajkowy i szeroki oddźwięk, jaki znalazła, są dla nas jak światło pośród zapadających ciemności. Dodajecie nam otuchy i nadziei! I kolejny raz okazuje się, że zwykła ludzka solidarność i empatia mają ocalającą moc! Jesteśmy szczerze wdzięczni! Wzrusza mnie, że ludzie, którzy często sami mają problemy i są w trudnej sytuacji, chcą nam pomóc. Czuję się zażenowana, że kolejne rządy, postawiły mnie w sytuacji, że z moim wykształceniem i doświadczeniem, zamiast pomagać innym, pracować, radzić i uczyć, sama oczekuję pomocy i wsparcia. Dziękuję w swoim imieniu i wszystkich nauczycieli i nauczycielek! Życzę Wam wszystkim radosnych świąt, pozdrawiam i jeszcze raz DZIĘKUJĘ!"
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Wpłać teraz na fundusz strajkowy, aby wesprzeć strajkujące nauczycielki i nauczycieli z mniejszych miast z Inicjatywy Pracowniczej. Twoja wpłata pomoże im wytrwać w walce, mimo braku poparcia lokalnych władz i części rodziców.

Na fundusz strajkowy dla nauczycielek i nauczycieli z mniejszych miast!

Każdego dnia nauczycielki i nauczyciele z Inicjatywy Pracowniczej decydują się solidarnie kontynuować strajk. A to nie jest łatwa decyzja.

Przy tak niskich zarobkach, każdy dzień strajku oznacza jeszcze większe nadwyrężenie domowego budżetu [1]. Ale są i inne zmartwienia.

Tam, gdzie mogą liczyć na poparcie rodziców, jest im łatwiej. Niestety, w mniejszych miastach, w których działają nasze komisje związkowe, trudniej o zorganizowane zajęcia dla dzieci na czas protestu [2]. Cierpliwość rodziców czasem zawodzi i sypią się gromy na nauczycielki.

A przecież w tej walce nie chodzi tylko o pieniądze, które im się słusznie należą. Dobrze opłacony nauczyciel, ma więcej czasu i energii, by poświęcić je swoim uczniom. Wyjaśniać im, jak rozwiązać pracę domową, ale też jak sobie poradzić z konfliktami w klasie, czy domowymi kłopotami.

Dlatego chcemy wesprzeć strajkujące nauczycielki, pokazując, że mają nasze poparcie płynące z całej Polski. Chcemy też — chociaż częściowo — uhonorować ich wysiłek, przekazując im pieniądze z funduszu strajkowego [3].

Wpłać teraz na fundusz strajkowy, aby wesprzeć strajkujące nauczycielki i nauczycieli z Inicjatywy Pracowniczej. Twoja wpłata pomoże im wytrwać w walce, mimo braku poparcia lokalnych władz i części rodziców.

Dziękujemy!

Solidarność naszą bronią!

[1] Za czas strajku nauczycielki i nauczyciele najpewniej nie otrzymają pełnego wynagrodzenia, a nawet jest ryzyko, że nie otrzymają go wcale.

[2] Przeczytaj artykuł o tym, jak strajkują nauczycielki z Inicjatywy Pracowniczej na naszej stronie.

[3] Każdy związek zawodowy zapewnia zapomogi tylko swoim członkom. Dlatego osoby strajkujące z Inicjatywy Pracowniczej nie mogą skorzystać z funduszu np. ZNP. Nie mogą też liczyć na wsparcie ze społecznej zbiórki "Wspieram Nauczycieli", która jest przeznaczona tylko dla osób niezrzeszonych.

English below:

Wpłać teraz na fundusz strajkowy, aby wesprzeć strajkujące nauczycielki i nauczycieli z mniejszych miast. Twoja wpłata pomoże im wytrwać w walce, mimo braku poparcia lokalnych władz i części rodziców.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 286

preloader

Komentarze 42

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

894 299 zrzutek

i zebrali

838 022 101 zł

A ty na co dziś zbierasz?