id: ucr5s3

Ząbki świerzbią - zestaw ochraniaczy do pracy z psami agresywnymi.

Ząbki świerzbią - zestaw ochraniaczy do pracy z psami agresywnymi.

Nasi użytkownicy założyli 1 037 587 zrzutek i zebrali 1 108 103 034 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Model na zdjęciu to Udi - tak naprawdę to przesłodki psiak i pomimo pięknego uzębienia zupełnie niegroźny :) Niestety, nie o każdym psie, z którym pracuję, da się powiedzieć to samo.


W schroniskach jest nadreprezentacja zwierząt z problemami behawioralnymi - w tym takich, które reagują agresją. Przyczyn jest wiele: uwarunkowanie genetyczne, flashback, odruch, choroba lub wyuczone zachowanie. Zazwyczaj atak jest kompletnym zaskoczeniem, ponieważ pierwszym błędem jaki laik popełnia w relacji z psem jest karanie za sygnały ostrzegawcze. Tym samym uczy psa atakować bez zapowiedzi. Kiedy zwierzak trafia do schroniska to nie wiemy jak się zachowa - pozostaje „rozpoznanie bojem”.


Ugryzienia w przypadku osób dorosłych pracujących w schroniskach dotyczą przede wszystkim dłoni i przedramion. Na drugim miejscu są łydki, na trzecim ramiona i twarz. Rany goją się źle, łatwo dochodzi do infekcji, nawet przy niewielkim skaleczeniu kończyna może zsinieć, zdrętwieć i spuchnąć jak balon.


Zbieram na zestaw ochraniaczy: rękawy z neoprenu i osłony aramidowe na przedramiona i łydki. Jest to ochrona minimalna, jakiekolwiek nadwyżki ze zbiórki zostaną zainwestowane w rozbudowanie zestawu poczynając od osłon na ramiona.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 17

 
Dane ukryte
50 zł
MP
Magda
14 zł
 
Dane ukryte
10 zł
NA
Natalia
50 zł
MP
Mandragor Pietruszka
20 zł
AN
Ann
20 zł
DI
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
KA
Kamila
10 zł
JM
Jan Małkowski
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!