id: ud83wc

Zrzutka na kampanię SBO

Zrzutka na kampanię SBO

Nasi użytkownicy założyli 912 488 zrzutek i zebrali 874 594 961 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Szanowni Państwo,

jako Szczecińskie Towarzystwo Miłośników Komunikacji Miejskiej po raz kolejny startujemy z projektem remontu zabytkowego szczecińskiego autobusu Volvo B10MA w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. W poprzedniej edycji SBO startowaliśmy z „surowym” projektem remontu autobusu w ramach projektów ogólnomiejskich. Zdobyliśmy 1566 głosów, zajmując 10. miejsce na 23 zgłoszone projekty.


W tym roku zmieniliśmy strategię. Po przeanalizowaniu raportu z badań ewaluacyjnych SBO2022 doszliśmy do wniosku, że szansę na zdobycie środków finansowych na remont pojazdu mamy tylko w ramach projektu dzielnicowego, a nie ogólnomiejskiego. W tym celu należało więc powiązać projekt z konkretną dzielnicą. Pierwszym pomysłem była reaktywacja autobusowej linii turystycznej, której trasa miała przebiegać po terenie obszaru „Stare Miasto, Nowe Miasto, Międzyodrze – Wyspa Pucka”, jako projekt pod nazwą „Zabytkowym autobusem na Łasztownię”, jednak z różnych względów formalnoprawnych projekt ten został zaopiniowany negatywnie. Szczęśliwie udało się jednak przekształcić ten projekt w projekt o nazwie „Zlot zabytkowych autobusów w okazji jubileuszu 95-lecia komunikacji autobusowej w Szczecinie” i trafił on na listę do głosowania. Oczywiście poza samym zlotem, projekt w dalszym ciągu przewiduje przede wszystkim remont Volvo. Ponadto rozbudowa projektu o niecodzienne wydarzenie, jakim jest zlot zabytkowych autobusów, ma na celu przyciągnięcie dodatkowych wyborców.

Po przeanalizowaniu 7 konkurencyjnych projektów znajdujących się w „naszym” obszarze, okazało się że autorem jednego z nich jest Radny Rady Miasta Szczecin (Dariusz Matecki, PiS), posiadający zdecydowanie większe zaplecze organizacyjne oraz możliwości przeprowadzenia kampanii i dotarcia do potencjalnych wyborców. W związku z tym zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe kampanii reklamowej naszego projektu.


Wsparcie naszej tegorocznej kampanii jest bardzo istotne, ponieważ w przyszłym roku zmienia się formuła Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego i najprawdopodobniej projekty tego typu nie będą już mogły być procedowane. Obecna edycja SBO jest więc ostatnią szansą na zdobycie pieniędzy na remont autobusu Volvo B10MA w perspektywie najbliższych kilku lat, dlatego tak ważna jest wygrana naszego projektu w tegorocznej edycji. W tym celu serdecznie prosimy o wsparcie finansowe w postaci wpłaty na „zrzutkę” bądź zakup gadżetów w naszym sklepie internetowym (https://www.koszulkomat.eu/sklep/STMKM-2382). Całkowity zysk z gadżetów zostanie wykorzystany do promocji naszego projektu – zarówno w internecie, w tradycyjnych mediach, jak i bezpośrednio na ulicach naszego miasta, w tym też z wykorzystaniem Volvo B10MA.


Liczymy na Państwa Wsparcie!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 40

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków