Przez Europę dla Serca i Krwi ID: udhrat

776 zł z 100 000 zł

0%

776 zł

z 100 000 zł

183 dni

do końca

7

wspierających
0%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

W dniach 29 czerwca - 12 lipca, biegacze Sławek Hadro i Łukasz Domin podejmą się wyzwania przebiegnięcia 1111 km w 14 dni z włoskiej Wenecji do Dubiecka (woj. podkarpackie). Poprzez bieg Panowie chcą zebrać 100 000 zł potrzebne na leczenie Oleńki Wilk i Kacperka Zięby.

Oleńka urodziła się z trisomią 21 - zespołem Downa co wiąże się z opóźnionym rozwojem umysłowym i ruchowym. Oleńka od samego początku stara się pokonywać wszystkie trudności choć do tej pory nie potrafi wielu rzeczy tak jak

inne dzieci w jej wieku. Rówieśnikom Oleńki łatwo przychodzi stawianie pierwszych kroków, mowa, umiejętność gryzienia, samodzielnego jedzenia. Ona musi na wszystko codziennie ciężko pracować. Sporo czasu spędza na rehabilitacjach i w specjalistycznych przechodniach. Choć wiele czasu spędza poza domem jest bardzo silną i uśmiechnięta dziewczynką.

Kacperek cierpi na mózgowe porażenie dziecięce oraz padaczkę. Urodził się jako skrajny wcześniak w 30-tym tygodniu ciąży w ciężkiej zamartwicy. Od początku był walecznym chłopcem, niestety ciężki stan okołoporodowy skutkował licznymi powikłaniami. Martwicze zapalenie jelit z perforacją, wylewy 4-tego stopnia do mózgu oraz wodogłowie pokrwotoczne to tylko nieliczne z nich. Mimo ciężkiego stanu, wielomiesięcznego pobytu w szpitalu oraz licznych operacji Kacperek zadziwia wszystkich swoją radością i postępami które robi. Jest bardzo mądrym i pogodnym chłopcem, ale aby mógł nadal walczyć potrzebuje pomocy, ponieważ codzienna rehabilitacja, liczne konsultacje lekarskie oraz specjalistyczny sprzęt wymagają dużych nakładów finansowych.

Coś o nas.

Jesteśmy pasjonatami biegania i sportu. W 2017 roku postanowiliśmy połączyć swoją pasję z niesieniem pomocy innym. Stworzyliśmy i zorganizowaliśmy akcję Przez Polskę dla Serca i Krwi (https://pomagam.pl/SerceKrew), w której zbieraliśmy pieniądze na operację Kacperka Słabego. Wielkie serca ludzi, którzy postanowili wesprzeć naszą akcję sprawiły że zebraliśmy ponad 27 tysięcy złotych z planowanych 15 tysięcy. Finał akcji na Rynku w Dynowie, wycisnął z nas łzy szczęścia. Wspaniałe powitanie, czekający na nas Kacperek z rodzicami, nasze rodziny, przyjaciele, znajomi i mieszkańcy Dynowa sprawiły, że na własnej skórze przekonaliśmy że dobro wraca. W 2018 roku zorganizowaliśmy charytatywny bieg z Dubiecka z Dynowa w którym zbieraliśmy pieniądze dla chorej Izabelki - (https://pomagam.pl/dlaIzabelki). Zebraliśmy ponad 8000 zł. Sławek jest również współorganizatorem biegu przeszkodowego Tytan, gdzie całość wpisowego jest przekazywana na cel charytatywny. W 2018 roku organizatorzy zbierali pieniądze dla Tomaszka, a w 2019 roku dla Michałka.

Pamiętaj dobro wraca! :)

Ty też możesz pomóc wpłacając dobrowolną kwotę na tej stronie. Całość kwoty trafi do rodziców Oleńki i Kacperka, a my będziemy wdzięczni za każdą okazaną pomoc nawet to najmniejszą.

"Kiedy pomagamy, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, jakie dajemy zatacza koło i wraca do nas".

Więcej o naszej akcji:

https://www.facebook.com/pg/przezEuropedlaSercaiKrwi

Nasze przygotowania do biegu można śledzić FB:

Sławek - https://www.facebook.com/slawekhadroniemozliwenieistnieje

Łukasz -https://www.facebook.com/TrenujDobiegnijDoMarzen

Poniżej kilka zdjęć z finału akcji w 2017 roku.

Wpłacający7

JM
Jacek Motyka
300 zł
B
Bewa
200 zł
SL
Sylwia Leszczuch
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
EK
Edyta Kozak
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
ŁD
Łukasz Domin
1 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

418 165 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?