Opis zrzutki

W dniach 29 czerwca - 12 lipca, biegacze Sławek Hadro i Łukasz Domin podejmą się wyzwania przebiegnięcia 1111 km w 14 dni z włoskiej Wenecji do Dubiecka (woj. podkarpackie). Poprzez bieg Panowie chcą zebrać 100 000 zł potrzebne na leczenie Oleńki Wilk i Kacperka Zięby.

udhrat-4b0efb6f.png

Oleńka urodziła się z trisomią 21 - zespołem Downa co wiąże się z opóźnionym rozwojem umysłowym i ruchowym. Oleńka od samego początku stara się pokonywać wszystkie trudności choć do tej pory nie potrafi wielu rzeczy tak jak

inne dzieci w jej wieku. Rówieśnikom Oleńki łatwo przychodzi stawianie pierwszych kroków, mowa, umiejętność gryzienia, samodzielnego jedzenia. Ona musi na wszystko codziennie ciężko pracować. Sporo czasu spędza na rehabilitacjach i w specjalistycznych przechodniach. Choć wiele czasu spędza poza domem jest bardzo silną i uśmiechnięta dziewczynką.


Kacperek cierpi na mózgowe porażenie dziecięce oraz padaczkę. Urodził się jako skrajny wcześniak w 30-tym tygodniu ciąży w ciężkiej zamartwicy. Od początku był walecznym chłopcem, niestety ciężki stan okołoporodowy skutkował licznymi powikłaniami. Martwicze zapalenie jelit z perforacją, wylewy 4-tego stopnia do mózgu oraz wodogłowie pokrwotoczne to tylko nieliczne z nich. Mimo ciężkiego stanu, wielomiesięcznego pobytu w szpitalu oraz licznych operacji Kacperek zadziwia wszystkich swoją radością i postępami które robi. Jest bardzo mądrym i pogodnym chłopcem, ale aby mógł nadal walczyć potrzebuje pomocy, ponieważ codzienna rehabilitacja, liczne konsultacje lekarskie oraz specjalistyczny sprzęt wymagają dużych nakładów finansowych.

udhrat-dcda7eb1.png

Coś o nas.

Jesteśmy pasjonatami biegania i sportu. W 2017 roku postanowiliśmy połączyć swoją pasję z niesieniem pomocy innym. Stworzyliśmy i zorganizowaliśmy akcję Przez Polskę dla Serca i Krwi (https://pomagam.pl/SerceKrew), w której zbieraliśmy pieniądze na operację Kacperka Słabego. Wielkie serca ludzi, którzy postanowili wesprzeć naszą akcję sprawiły że zebraliśmy ponad 27 tysięcy złotych z planowanych 15 tysięcy. Finał akcji na Rynku w Dynowie, wycisnął z nas łzy szczęścia. Wspaniałe powitanie, czekający na nas Kacperek z rodzicami, nasze rodziny, przyjaciele, znajomi i mieszkańcy Dynowa sprawiły, że na własnej skórze przekonaliśmy że dobro wraca. W 2018 roku zorganizowaliśmy charytatywny bieg z Dubiecka z Dynowa w którym zbieraliśmy pieniądze dla chorej Izabelki - (https://pomagam.pl/dlaIzabelki). Zebraliśmy ponad 8000 zł. Sławek jest również współorganizatorem biegu przeszkodowego Tytan, gdzie całość wpisowego jest przekazywana na cel charytatywny. W 2018 roku organizatorzy zbierali pieniądze dla Tomaszka, a w 2019 roku dla Michałka.

udhrat-d680c39c.png

Pamiętaj dobro wraca! :)

Ty też możesz pomóc wpłacając dobrowolną kwotę na tej stronie. Całość kwoty trafi do rodziców Oleńki i Kacperka, a my będziemy wdzięczni za każdą okazaną pomoc nawet to najmniejszą.

"Kiedy pomagamy, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, jakie dajemy zatacza koło i wraca do nas".

Więcej o naszej akcji:

https://www.facebook.com/pg/przezEuropedlaSercaiKrwi

Nasze przygotowania do biegu można śledzić FB:

Sławek - https://www.facebook.com/slawekhadroniemozliwenieistnieje

Łukasz -https://www.facebook.com/TrenujDobiegnijDoMarzen

Poniżej kilka zdjęć z finału akcji w 2017 roku.

udhrat-1c7b7bc2.png

udhrat-33f9f89a.png

udhrat-cfb9be36.png

udhrat-3cac1cb8.png

Wpłacający 17

JM
Jacek Motyka
300 zł
B
Bewa
200 zł
M
Magda Paściak
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
SL
Sylwia Leszczuch
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
EK
Edyta Kozak
50 zł
IG
Iwona GALEJ
50 zł
OV
Oksana Vovchuk
50 zł
P
Piotr Kędzierski
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

626 114 zrzutek

i zebrali

376 863 713 zł

A ty na co dziś zbierasz?