Sześciu nastoletnich naukowców i satelita. Wspieram, bo warto!!! ID: ue2zkg

Sześciu nastoletnich naukowców i satelita. Wspieram, bo warto!!! ID: ue2zkg

4 902 zł z 3 800 zł

129%

4 902 zł

4 902 zł

z 3 800 zł

zakończona

zakończona

31.03.2020r

38

38

wspierających
129%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 1

  • Kochani darczyńcy, jesteście niesamowici!!! :)

    Udało się nam zebrać kwotę 4102zł , dzięki której możemy budować naszego satelitę, stanowisko dowodzenia i pokryć koszty dojazdu na finały na poligonie w Nowej Dębie.

    Wasza dalsza pomoc dla nas będzie wykorzystana na dokupienie sprzętu do naszej pracowni. Przede wszystkim brakuje nam dwóch porządnych analizatorów stanów logicznych i to jest naszym głównym celem. Koszt jednego urządzenia to około 1800zł,

    Dziękujemy za Waszą pomoc, to dodaje nam skrzydeł i pozwala realizować nasze marzenia :)
    Czytaj więcej

Opis zrzutki

W październiku 2019r. zostaliśmy zakwalifikowani do międzynarodowego konkursu "CanSat 2020" organizowanego przez Europejskie Biuro Edukacji Kosmicznej ESERO, projekt edukacyjny Europejskiej Agencji Kosmicznej realizowany w Polsce przez Centrum Nauki Kopernik.


Celem konkursu jest inspirowanie młodych ludzi do wybierania w przyszłości zawodów związanych z inżynierią, technologią i naukami ścisłymi z zakresu STEM (z j. ang Science, Technology, Engineering and Mathematics).


Najmłodszy z nas ma 12, a najstarszy 15 lat. Interesujemy się nowoczesnymi technologiami, kosmosem oraz informatyką i elektroniką, w których mamy spore doświadczenie. Realizujemy bardzo ambitny projekt budowy satelity, który wiosną 2020 roku na poligonie w Nowej Dębie poleci rakietą na wysokość 3km.


Mamy także sporo indywidualnych osiągnięć w konkursach związanych z technologiami.
Jesteśmy wysoko oceniani w konkursie CanSat 2020.


Po pierwszym etapie (listopad 2019) nasz raport został oceniony wysoko. Otrzymaliśmy 4,2 na 5 punktów możliwych do uzyskania. Potwierdza to fakt, że średnia ocen raportów wszystkich startujących zespołów wynosi 3.0, a mediana (wartość środkowa) wynosi 3,3. Oznacza to, że jesteśmy w czołówce 25 zespołów, które zakwalifikowały się do konkursu, choć jesteśmy najmłodsi :-)


Językiem konkursu jest język angielski, a przygotowywane raporty są realizowane w sposób zbliżony do prawdziwych raportów Europejskiej Agencji Kosmicznej.


Jednym z elementów ocenianych przez jury jest umiejętność pozyskania środków na realizację misji naukowej, stąd nasza prośba do Państwa o jej wsparcie. Niewielką część już pozyskaliśmy, ale sporo jeszcze brakuje.o3d57d202429ac64.png


Głównym celem naszego satelity po jego wystrzeleniu rakietą na wysokość 3km będzie autonomiczny lot z wykorzystaniem spadochronu szybującego bez użycia napędu z zamiarem lądowania w wyznaczonym miejscu, z uwzględnieniem zmieniającego się kierunku ruchu powietrza zależnie od wysokości na jakiej się znajduje.


W trakcie lotu nasz satelita będzie wykonywał pomiary wielu wielkości fizycznych oraz lokalizował się w przestrzeni 3D utrzymując stałą łączność telemetryczną ze stanowiskiem kierowania lotem.Zapraszamy na nasze strony:

- strona misji: cansat.knei.pl

- strona Koła Naukowego: facebook.com/KoloNaukoweKnurowWykorzystanie zebranych środków


Gwarantujemy, że środki które Państwo przeznaczycie na nasz zespół zostaną bardzo dobrze wykorzystane, pozwalając nam na powiększanie naszych umiejętności i dążenie w kierunku zdobywania wykształcenia i zdolności naukowych, co pozwoli nam w przyszłości rozwijać polski przemysł kosmiczny.


Środki w kwocie do 2000zł wykorzystamy na budowę części lotnej naszego satelity, przede wszystkim na zakup części elektronicznych i serwomechanizmów.


Środki z przedziału 2000zł - 2800zł wykorzystamy na pozostałe elementy systemu, czyli stanowisko kierowania lotem i naziemną stację pogodową.


Pozostałą kwotę powyżej 2800zł wykorzystamy na pokrycie kosztów związanych z transportem i pobytem zespołu na poligonie (część zwraca ESERO), dodatkowy sprzęt do naszej pracowni lub kolejne projekty konkursowe.Rozliczenie uzyskanych środków


W ramach jawności naszych działań udostępnimy na naszej stronie oraz w niniejszej zrzutce informacje, w jaki sposób wykorzystaliśmy środki. Będziemy to czynić na bieżąco wraz z wykorzystywaniem środków zebranych w czasie trwania zrzutki. Żadnej złotówki nie zamienimy na słodycze :-)Jeśli nie możesz nas wesprzeć finansowo udostępnij naszą zrzutkę.

Z góry bardzo dziękujemy!


o7029ab6097ce5b3.png

Wpłacający38

AG
Ania Gajdzik
1 000 zł
JK
Jolanta Kiszka
500 zł
MS
Martyna Szymańska
300 zł
JK
Janusz Kawalec
300 zł
AN
Agnieszka Niebudek-Zmuda
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
75 zł
WG
Wojciech Grzegorzyca
64 zł
KR
Kawalec Ryszard
51 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 10 zł i więcej

Podziękowanie zbiorcze

Wszystkim darczyńcom podziękujemy zamieszczając na stronie naszej misji zbiorcze informacje o Państwa hojności.

wybrano 13 razy

Wybieram

Wpłać 50 zł i więcej

Odpowiemy na Twoje pytanie

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytanie dot. naszej misji, które możesz zadać w polu "Wiadomość do organizatora" w trakcie dokonywania wpłaty. Niestety niektórych naszych tajemnic technicznych nie możemy zdradzić przed zakończeniem konkursu, gdyż konkurencja nie śpi :-)

wybrano 4 razy

Wybieram

Wpłać 100 zł i więcej

Podziękowanie emailem

Po zakończeniu misji prześlemy emailem podziękowanie w formie pliku PDF, które będziesz mógł wydrukować na własnej drukarce. Będzie ładne, zadbamy o to :-)

wybrano 2 razy

Wybieram

Wpłać 200 zł i więcej

Podziękowania listowne

Osobom i firmom, które wpłacą co najmniej 200zl prześlemy listowne podziękowania po zakończeniu misji ze wskazaniem kto był darczyńcą i jak ważne dla nas było to wsparcie.

wybrano 1 raz

Wybieram

Wpłać 500 zł i więcej

Banner reklamowy na stronie misji + podziękowania w antyramie

Jeśli wśród darczyńców znajdą się firmy, które wpłacą 500zł lub więcej z przyjemnością dołączymy je do listy sponsorów w stopce strony naszej misji oraz w i innych materiałach medialnych. Zrobimy to niezwłocznie po otrzymaniu logotypu.

Dodatkowo po zakończeniu misji prześlemy także pocztą podziękowania w antyramie firmom oraz osobom prywatnym z zaznaczeniem kto był darczyńcą i jak ważne dla nas było to wsparcie.

wybrano 2 razy

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

498 095 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?