id: uecp8e

PCEyeMini oko na świat dla Kamila.

PCEyeMini oko na świat dla Kamila.

Nasi użytkownicy założyli 1 187 260 zrzutek i zebrali 1 248 429 343 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

ZBIERAMY DALEJ :( Osiągnęliśmy już pułap, jednak okazało się, że nie ma właściwego zamiennika dla oprzyrządowania urządzenia . Chodzi o mocowanie do wózka, którego koszt to 5000 zł. Nie da się taniej. Dostaliśmy już odmowy z PFRON/Mops i Fundacji TVN (ich zdjęcia znajdziecie Państwo na stronie https://www.facebook.com/SiedemDlaKamila/). Każda kwota, jaką możecie przekazać jest dla nas istotna. Zbieramy do końca lutego. Ile się uda, tyle się uda. Tutaj, na tej zbiórce (można przekroczyć pułap). Może urzędy się opamiętają i nas wesprą (napisałam jeszcze jeden wniosek)? Nie mamy stuprocentowej pewności. Dziękujemy za dotychczasowe wpłaty i za Waszą hojność. Już teraz otworzyliście Kamilowi drogę do kontaktu ze światem. Mam nadzieję, że sam Wam wkrótce za to podziękuje. Teraz już będzie mógł, zrozumiale dla każdego :) Z wyrazami szacunku, Mama Kamila. A poniżej, dla tych, którzy tu zajrzeli pierwszy raz, wszystkie informacje O KAMILU :) I o sprzęcie na który zbieraliśmy i o osprzęcie, na który zbieramy. Zrzutka pieniędzy na PCEyeMini (OKO) dla niepełnosprawnego Kamila Matkowskiego, chłopca uwięzionego w ciele. Dzięki urządzeniu syn będzie mógł komunikować się z innymi i rozwijać potencjał społeczny oraz intelektualny. Obecnie nie pozwalają mu na to ograniczenia wynikające z Porażenia Mózgowego (Kamil nie chodzi i nie mówi). Zapraszamy do naszej zbiórki. 7, 10, czy 15 zł... każda drobna kwota nas zbliża do celu. Więc jeżeli masz wolną gotówkę i chcesz wesprzeć dobrą inicjatywę, czytaj dalej :) PCEyeMini to urządzenie, dzięki któremu można obsługiwać komputer za pomocą wzroku (podobne miał Stephen Hawking). Oprócz obsługi tableta, umożliwia też sterowanie telewizorem, telefonem (np. wysyłanie smsów) oraz pełni funkcję sentyzatora mowy (użytkownik zapisuje wzrokiem tekst na ekranie, a sentyzator mowy potem ten tekst odczytuje). Niestety koszt takiego urządzenia to niemal 15 000 zł. Część zebraliśmy. Czekamy też na odpowiedzi z fundacji w sprawie dofinansowań - szanse są niewielkie. [Dopisano 14 lutego: otrzymaliśmy już dwie odmowy ze wzgledu na brak wystarczających środkow na koncie w fundacji TVN oraz w PFRON] Dlaczego? Wszystkie szczegóły przedstawiamy poniżej.

O Kamilu

Kamil jest wesołym czwartoklasistą. Mimo porażenia mózgowego (przez które nie jest w stanie sprawnie operować rękoma i ma całkiem niesprawne nogi) realizuje program szkoły powszechnej - to znaczy, że uczy się tak jak sprawne dzieci, tylko potrzebuje pomocy nauczycieli. Uczy się i odrabia lekcje za pomocą wzroku. Nauczyciele i pedagodzy przygotowują Kamilowi tablice do komunikacji i Kamil komunikuje się wzrokiem. W domu uczymy się za pomocą ręcznie zapisanych przez mamę (to znaczy przeze mnie ;) ) słów. Kamilowi zdarza się użyć dłoni, ale taka praca wymaga wcześniej godzinnego masażu. Na dłuższą metę jest niemożliwa (np. w szkole musiałby mieć taki masaż co lekcję). Możecie to zobaczyć na poniższym filmie:

Poniżej pokażemy Wam Opinię Pedagogiczną ze szkoły, która potwierdza, że Kamil jest sprawny intelektualnie. Możecie też zobaczyć, że jest bardzo dobrym uczniem, choć, tak jak każdemu uczniowi zdarza mu się też wpaść dwójka albo trójka ;)

uecp8e-9514e391.png

Opinia pedagogiczna.

uecp8e-db8e1fa6.png

Oceny Kamila z czwartej klasy

uecp8e-bda9a5d1.png

O oku. Co to za oko i w jaki sposób PCEyeMini pomoże Kamilowi?

PCEyeMini składa się z urządzenia, które kalibruje wzrok użytkownika i pozwala nim (wzrokiem) sterować dołączonym tabletem. To tak jakbyśmy zamiast myszki/touchpada używali wzroku. W skład osprzętu wchodzi nie tylko program Windows i przeglądarka internetowa. To przede wszystkim program do komunikacji (Kamil ma też porażone mięśnie ust, nie mówi). Użytkownik wybiera wzrokiem litery z planszy, słownik T9 podpowiada wyrazy, następnie nakierowuje na nie wzrok i układa np. zdanie. Potem to zdanie jest odczytywane przez program na głos. Są też prostsze, obrazkowe formy do komunikowania się.

Kamil może korzystać z urządzenia w szkole. W tej chwili uczy się jego obsługi. Przed nami długa droga (utrzymywanie wzroku nie należy do łatwych, wymaga stałego treningu), ale szanse na to, że Kamil opanuje program do poziomu pisania i odczytywania zdań są bardzo duże. Niestety, w szkole może korzystać ze sprzętu tylko przez 45 minut tygodniowo. W domu miałby szanse trenować codziennie i opanować urządzenie do poziomu perfekcji: sterować za jego pomocą urządzeniami domowymi, mówić, samodzielnie odrabiać lekcje, uczyć się, jednym słowem: być odrębną jednostką, a nie człowiekiem skazanym w stu procentach na opiekę mamy.

uecp8e-e07c648f.png

Kamil w szkole

podczas korzystania z pc eye mini

Utrzymanie normy intelektualnej u Kamila nie było proste. Dziecko, które nie poznaje świata za pomocą ruchu jest skazywane przez lekarzy na upośledzenie. Jednak z pomocą rodziny i terapeutów, poświęcając po 4, 6, 10 i 12 godzin na terapię dziennie przez lata, udało się tę normę utrzymać. Następnym krokiem do rozwoju jest samodzielność umysłowa, możliwa właściwie tylko dzięki komputerowi sterowanemu wzrokiem. Potwierdza to zaświadczenie lekarskie (zdjęcie poniżej). Niestety, koszt urządzenia to niecałe 15 000 zł, co przekracza możliwości dochodowe naszej rodziny.

uecp8e-eebc4bbf.png

Faktura na PCEyeMini

uecp8e-2ce594a0.png

Zaświadczenie lekarskie

Ile nam jeszcze brakuje?

Jak widzicie na fakturze: koszt urządzenia to 14 877 zł. [Do tego należy doliczyć koszt mocowania do wózka za 5000zł. Nie będziemy jednak na nie zbierać, bo uważamy, że 5000zł na kawałek metalowego uchwytu to przesada i będziemy szukać tańszego ekwiwalentu (może ktoś z Was zna fachowca, który by zrobił taki uchwyt? Dysponujemy zdjęciem w archiwum prywatnym).]

Wujek Pusiek i Babcia Jola dali nam 3100 zł. Dlatego kwota, której brakuje do sprzętu to 11 777zł. Mamy nadzieję, że trzy siódemki, które wypadły nam zupełnie przypadkiem, przyniosą nam szczęście. Siódemka jest cyfrą, która już wielokrotnie przynosiła nam szczęście. Stąd też nazwa naszego facebookowego fanpage'a "Siedem dla Kamila":

uecp8e-9dc3ea20.png

Więcej na temat przygód i rehabilitacji Kamilka na naszym fanpage'u.

Kliknij :

Siedem dla Kamila

Głuche wołanie o pomoc w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Od dwóch lat zwracamy się z wnioskiem o wsparcie finansowe w Dziale Likwidacji Barier Komunikacyjnych (PFRON). Piszemy dodatkowe prośby, jeżdżę regularnie i "się proszę". Niestety, odmowy są bezlitosne: środków w funduszu brak. I w tym roku złożyliśmy wniosek. I w tym roku dzwonię i pilnuję by wniosek nie wygasł, zanim do budżetu wpłyną pieniądze. Inaczej nie da się uzyskać dofinansowania. Gdyby wniosek wygasł, a pieniądze do budżetu wpłynęły, mój wniosek zostanie odrzucony. Kiedy wygasa wniosek? Nie wiem. Muszę regularnie dzwonić/jeździć sprawdzać. Co i tak nie jest gwarancją - w ubiegłych latach wprowadzano mnie w błąd.

W tym roku zwróciłam się też o pomoc do fundacji, które dysponują środkami do dofinansowań takiego sprzętu. To Fundacja TVN Nie jesteś sam oraz Fundacja Leszka i Jolanty Czarneckich. Trzymajcie kciuki! Być może któraś z nich wesprze naszą prośbę.

Czy się uda z fundacjami/PFRONem, czy nie, zawsze będą to tylko DOFINANSOWANIA. Nikt nie jest w stanie zagwarantować nam pełnej kwoty. Stąd zbiórka.

uecp8e-27bfd2c9.png

Czas mija...

...a możliwości poznawcze Kamila z wiekiem maleją. Jak u każdego z nas. Dlatego tak bardzo nam zależy, by potencjał dziecka i lata ciężkiej pracy (i naszej i Jego) nie poszły na marne. Jeżeli możesz dziś odpuścić sobie drinka, albo do okrągłej kwoty w banku brakuje Ci "odjęcia" czterech złotych, może przekaż je na sprzęt komunikacyjny dla Kamila? :)

Dzięki Twojej wpłacie zbliżamy się do celu jakim jest Jego rozwój społeczny i intelektualny, a w dalszej perspektywie samodzielność. Za pomocą trzydziestu wydrukowanych plansz Kamil nie opowie co robił na spacerze. Za pomocą nieskończonego areału środków wyrazowych i zdaniowych, jakimi dysponuje OKO, kto wie, może kiedyś swoją opowieść o spacerze skwituje dowcipną pointą?

Bo co jak co, ale poczucia humoru i uśmiechu na twarzy Kamilowi nigdy nie brakuje!

uecp8e-06eec4.png

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 134

preloader

Komentarze 17

 
2500 znaków