id: uf6wte

Fundacja Jeszcze - zbiórka na cele statutowe

Fundacja Jeszcze - zbiórka na cele statutowe

130 240 zł 
z 100 000 zł
130%
zakończona 01.07.2022r
3422 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Edukacja seksualna i ginekologiczna, pomoc w antykoncepcji awaryjnej, wsparcie psychologiczne, spotkania ze specjalistami, walka z ubóstwem menstruacyjnym – między innymi takie cele przyświecają Fundacji Jeszcze Będzie Pięknie (KRS 0000880099), która powstała jako pokłosie protestów przeciwko zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji. Nasz sprzeciw wobec zmian, które dotknęły kobiety w Polsce, zdecydowaliśmy przekuć w moc sprawczą – projekt skupiony na edukacji ginekologicznej.


n4f22fab94fb1c8f.jpeg

Czy wiecie, że opuszczanie zajęć lekcyjnych z powodu braku dostępu do środków higienicznych w czasie menstruacji, używanie skarpetek i tektury zamiast podpasek i tamponów, braki w edukacji to najbardziej palące problemy tzw. ubóstwa menstruacyjnego? Młode kobiety, zwłaszcza z uboższych środowisk czy domów dziecka, potrzebują pomocy i edukacji.Dlatego nasza uwaga skupia się na obszarach zaniedbanych. Swoje wsparcie skierujemy m.in. do lokatorek domów dziecka. Powód jest prozaiczny – nikt nie rozmawia z nimi o ciele i zmianach, które w nim zachodzą.


Swoją misję w tym zakresie będziemy realizować nie tylko poprzez bezpłatne spotkania ze specjalistami, ale także walkę ze wspomnianym już ubóstwem menstruacyjnym. Celem fundacji jest też otoczenie opieką psychologiczną kobiet w planowaniu i przebiegu ciąży, działalność na rzecz rodziny, rodzicielstwa oraz ochrony praw dziecka. W przyszłości naszą fundację promować będą nazwiska znane z mediów i środowisk twórczych.


v174af27317380eb.jpeg

A Ty już dziś możesz pomóc nam w tworzeniu miejsca, dzięki któremu kobiety będą miały dostęp do antykoncepcji awaryjnej, będą mogły pogłębić swoją wiedzę na temat życia i zdrowia seksualnego, będą miały możliwość skorzystania z konsultacji ze specjalistą i otrzymania niezbędnych środków higienicznych.


Od początku istnienia fundacji działamy prężnie, a nasi wolontariusze pracują pro bono. Potrzebujemy jednak nakładów finansowych do opłacenia studia, sprzętu i innych niezbędnych materiałów.


Przyczyń się do zwiększenia świadomości kobiet w Polsce!

a30d2bf7d2ae4a52.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 3422

preloader

Komentarze 109

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

879 111 zrzutek

i zebrali

808 714 120 zł

A ty na co dziś zbierasz?