Robotyka w Szkole Podstawowej ID: ufvg8c

Robotyka w Szkole Podstawowej ID: ufvg8c

30 zł z 10 000 zł

0%

30 zł

30 zł

z 10 000 zł

zakończona

zakończona

31.10.2019r

2

2

wspierających
0%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

W Szkole Podstawowej w Jakubowicach od dwóch lat działa drużyna „Technicians” biorąca udział w turnieju FLL. Jest to międzynarodowa inicjatywa angażująca ponad 250 tysięcy uczestników z 88 krajów, zrzeszająca 32 tysiące drużyn z całego świata. Organizatorem w województwie lubelskim jest Wschodni Klaster Innowacji. Zawody są elementem amerykańskiego programu FIRST. Każda drużyna ma do wykonania cztery zadania: Robot Game, Konstrukcja Robota, Praca Grupowa, Prezentacja Projektu Badawczego. Turniej jest skierowany do uczniów szkół podstawowych Polski Wschodniej i ma na celu zainspirowanie dzieci nauką i nowymi technologiami oraz przekazanie im cennych umiejętności przydatnych w pracy i życiu, takich jak: kreatywność, konstruktywne rozwiązywanie problemów, współpraca w grupie, komunikacja, znajomość języka angielskiego. FLL jest wstępem do prowadzenia realnego biznesu ze wszystkimi jego aspektami.

Podstawą programu FLL jest konkurs robotyki prowadzony w radosnej naukowej atmosferze. Jest to program przeznaczony dla dzieci, w wieku od 9 do 16 roku życia, stworzony by zaangażować i zafascynować dzieci nauką i nową technologią oraz wyposażyć je w cenne umiejętności przydatne w pracy i życiu. FLL jest małym mikrokosmosem realnego biznesu ze wszystkimi jego aspektami.

Zadaniem drużyn jest zaprojektowanie, zbudowanie i zaprogramowanie autonomicznego robota, który musi wykonać określone zadania konkursowe, zgodne z tematem przewodnim. Uczestnicy szukają odpowiedzi na aktualne problemy naukowe, proponują innowacyjne rozwiązania oraz dzielą się nimi z lokalną społecznością. Temat Wyzwania zmienia się co roku, lecz zawsze odnosi się do bieżącego kierunku rozwoju technologii oraz biegu wydarzeń na świecie. W okresie przygotowań drużyny konstruują, programują i uczą się efektywnych sposobów poszukiwania oraz analizowania informacji w celu przygotowania prezentacji wyników swoich badań, które zaprezentują przed komisją sędziowską w dzień turnieju. FLL nie narzuca żadnych ograniczeń co do formy, czy sposobu prezentacji: poemat, piosenka, gra, scenka – im bardziej interesujące i mniej tendencyjne tym lepiej.

By zapewnić naszej drużynie jednakowe szanse pod względem technicznym potrzebujemy kilka zestawów klocków z serii Lego Mindstorms EV3 - dodatkowe klocki lub Lego Mindstorms EV3 - Pełny pakiet edukacyjny.

Ponadto nasza drużyna chce rozpocząć projekt „Inteligentna klasa”, do którego potrzebujemy komputer Raspberry Pi, zestawy czujników przekaźniki, baterie, ogniwa fotowoltaiczne, licznik zużycia prądu z przekazaniem do zintegrowania z Raspberry PI 2, lutownica, zasilacze, przedłużacze, wtyczki, moduł przekaźnika 4 kanały dla Raspberry PI z optoizolacją.

Wszystkich naszych Darczyńcom zapraszamy do szkoły na zajęcia i wypróbowania swoich sił w zabawie! :-)

Wpłacający2

 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
10 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

517 963 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?