id: ugee8k

Biało-czerwony marsz pamięci w 80 rocznicę pierwszego transportu Polaków do KL Auschwitz

Biało-czerwony marsz pamięci w 80 rocznicę pierwszego transportu Polaków do KL Auschwitz

1 150 zł 
z 8 000 zł
14%
zakończona 21.06.2020r
26 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

14 czerwca 1940 roku z Tarnowa ruszył pierwszy transport więźniów do KL Auschwitz. Obóz, który Niemcy zbudowali w celu eksterminacji Polaków, tego dnia miał przyjąć 728 osób, a wśród nich głównie młodych Polaków, którzy stawili opór okupantowi.


Dziś, mimo że fakty powinny być powszechnie znane, historię próbuje się pisać na nowo. Polskę, która procentowo ucierpiała najbardziej spośród wszystkich państw w wyniku II wojny światowej, której wymordowano miliony obywateli, a zwłaszcza elity narodu, nie tylko próbuje się odedrzeć z roli ofiary, ale i przypisać zbrodnie niemieckie, których to sama boleśnie doświadczyła.


Jednym z elementów tych oszczerczych przedsięwzięć jest walka z pamięcią, że KL Auschwitz powstał, by eksterminować Polaków. Dotkliwy jest dla nas w tym kontekście fakt, że w wyjątkową, bo osiemdziesiątą rocznicę osadzenia pierwszych więżniów, Państwo Polskie nie upomina się o swoich, pomordowanych rodaków i nie wypełnia roli obrońcy prawdy historycznej, nie prowadzi kampanii informacyjnych nawet w Polsce.


Obecnie, rok po śmierci ostatniego więźnia z pierwszego transportu do Auschwitz, pana Kazimierza Albina, muzeum KL Auschwitz pozostaje zamknięte, mimo powszechnego luzowania restrykcji, władze i instytucje polskie pozostają bierne, być może z obawy o wizerunek przed wyborami prezydenckimi, na arenie międzynarodowej szaleje niezgodna z prawdą propaganda. Jeśli my, zwykli Polacy, zapomnimy o pierwszy więźniach KL Auschwitz, to już nikt o nich nie będzie pamiętał!


14 czerwca musimy być wszyscy razem w Oświęcimiu, obowiązkowo z biało-czerwoną flagą, by przypomnieć Światu, że Niemcy zbudowali KL Auschwitz, by mordować Polaków. Organizacja marszu i promocja rocznicy pierwszego transportu Polaków wiąże się z dużymi kosztami, a skuteczna walka o prawdę jest możliwa tylko dzięki Państwa wsparciu.


Na ponoszone przez nas wydatki składają się m.in.:

  • wynajem nagłośnienia,
  • wyposażenie dla Straży Marszu Niepodległości
  • zakup usług reklamowych w Internecie.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 26

AW
Arkadiusz Winnicki
100 zł
MB
Mirosław Bogusz
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
JT
Janusz Tołłoczko
100 zł
JS
Jolanta Skoczylas
50 zł
KA
Kamil Adamowski
50 zł
RB
Rafał B
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
TU
Tomasz Urbaniak
50 zł
MB
Maria Bubrzycka
40 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

777 234 zrzutki

i zebrali

578 899 147 zł

A ty na co dziś zbierasz?