Biało-czerwony marsz pamięci w 80 rocznicę pierwszego transportu Polaków do KL Auschwitz ID: ugee8k

Biało-czerwony marsz pamięci w 80 rocznicę pierwszego transportu Polaków do KL Auschwitz ID: ugee8k

1 150 zł z 8 000 zł

14%

1 150 zł

1 150 zł

z 8 000 zł

zakończona

zakończona

21.06.2020r

26

26

wspierających
14%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

14 czerwca 1940 roku z Tarnowa ruszył pierwszy transport więźniów do KL Auschwitz. Obóz, który Niemcy zbudowali w celu eksterminacji Polaków, tego dnia miał przyjąć 728 osób, a wśród nich głównie młodych Polaków, którzy stawili opór okupantowi.


Dziś, mimo że fakty powinny być powszechnie znane, historię próbuje się pisać na nowo. Polskę, która procentowo ucierpiała najbardziej spośród wszystkich państw w wyniku II wojny światowej, której wymordowano miliony obywateli, a zwłaszcza elity narodu, nie tylko próbuje się odedrzeć z roli ofiary, ale i przypisać zbrodnie niemieckie, których to sama boleśnie doświadczyła.


Jednym z elementów tych oszczerczych przedsięwzięć jest walka z pamięcią, że KL Auschwitz powstał, by eksterminować Polaków. Dotkliwy jest dla nas w tym kontekście fakt, że w wyjątkową, bo osiemdziesiątą rocznicę osadzenia pierwszych więżniów, Państwo Polskie nie upomina się o swoich, pomordowanych rodaków i nie wypełnia roli obrońcy prawdy historycznej, nie prowadzi kampanii informacyjnych nawet w Polsce.


Obecnie, rok po śmierci ostatniego więźnia z pierwszego transportu do Auschwitz, pana Kazimierza Albina, muzeum KL Auschwitz pozostaje zamknięte, mimo powszechnego luzowania restrykcji, władze i instytucje polskie pozostają bierne, być może z obawy o wizerunek przed wyborami prezydenckimi, na arenie międzynarodowej szaleje niezgodna z prawdą propaganda. Jeśli my, zwykli Polacy, zapomnimy o pierwszy więźniach KL Auschwitz, to już nikt o nich nie będzie pamiętał!


14 czerwca musimy być wszyscy razem w Oświęcimiu, obowiązkowo z biało-czerwoną flagą, by przypomnieć Światu, że Niemcy zbudowali KL Auschwitz, by mordować Polaków. Organizacja marszu i promocja rocznicy pierwszego transportu Polaków wiąże się z dużymi kosztami, a skuteczna walka o prawdę jest możliwa tylko dzięki Państwa wsparciu.


Na ponoszone przez nas wydatki składają się m.in.:

  • wynajem nagłośnienia,
  • wyposażenie dla Straży Marszu Niepodległości
  • zakup usług reklamowych w Internecie.

Wpłacający26

A
Arkadiusz Winnicki
100 zł
MB
Mirosław Bogusz
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
JT
Janusz Tołłoczko
100 zł
JS
Jolanta Skoczylas
50 zł
KA
Kamil Adamowski
50 zł
RB
Rafał B
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
TU
Tomasz Urbaniak
50 zł
MB
Maria Bubrzycka
40 zł
Zobacz więcej

Komentarze1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

537 151 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?