id: ugz4f6

Na aparat słuchowy dla małego Dawidka

Na aparat słuchowy dla małego Dawidka

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 147 422 zrzutki i zebrali 1 195 170 232 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Dawidek potrzebuje aparat słuchowy, aby usłyszeć głos swoich najbliższych i zacząć mówić.

Dawidek urodził się 17.05.2016 i mieszka w Żytomierskim obwodzie, w malej wiosce. Jest 10 dzieckiem w rodzinie wielodzietnej, 8 dzieciaków jest niepełnoletnia (od 15 do 1.5). Od dwóch lat rodzinę spotykają trudności i wezwania. Dzień po urodzeniu Dawidka spalił się cały dom, rodzina została bez dachu nad głowa i przez ponad pól roku żyła u sąsiadki, ale dzięki pomocy dobrych ludzi udało się wybudować dom i rodzina zamieszkała już normalnie.

Rodzice zauważyli ze najmłodsze dziecko Dawidek nie reaguje na głośne odgłosy, trząśniecie drzwiami czy głośne zachowanie starszego rodzeństwa. Zwrócili się do lekarza, a ten skierował na badanie słuchu do Kijowa ( 300km.), niestety przez to że Dawidek zasnął po drodze lekarzy odmówiły robić badania i usypiać go. Powiedzieli że to może poczekać i przeciągnęli sprawę jeszcze ponad pól roku. Po tym czasie rodzice wybrali się na badania gdzie dostały diagnozę że Dawid ma Głuchotę IV stopnia i wyjściowym rozwiązaniem dla niego jest aparat, a z czasem operacja na lepszym uszku i implantacja.

Niestety aparat kosztuje wielkie pieniędzy i rodzina nie jest w stanie pokryć koszty tego zakupu. Dawidek rośnie i jak najszybsza interwencja pomoże jemu usłyszeć głos swoich najbliższych i zacząć mówić. Przed nim jeszcze długa droga operacja i rehabilitacja. Ale na ten moment Dawid potrzebuje aparat słuchowy, aby moc rozwijać się jak inne dzieci.

Proszę nie bądź Cię obojętni to są naprawdę nie wielki koszt. Każdy z Was może przyczynić się do tego aby Dawidek zaczął słyszeć że go kochamy i też powiedzieć tak ważne słowa dla rodziców tato i mamo.

W imieniu swoim oraz najbliższych Dawidka dziękujemy każdemu kto nie zostanie obojętnym.

Najstarsza Siostra Dawidka

Olena Helena Humeniuk

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 19

 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AZ
Angelika Zaperty
50 zł
MM
Michalina Mitura
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
DN
Dominika Nowakowska
25 zł
MO
Monika Ornoch
25 zł
KG
Kamila Gajewska
25 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
25 zł
Zobacz więcej