id: uh96t4

Wiktor kontra autoimmunologiczne zapalenie mózgu

Wiktor kontra autoimmunologiczne zapalenie mózgu

Nasi użytkownicy założyli 1 034 014 zrzutek i zebrali 1 099 491 378 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Sama wychowuję 6-letniego syna Wiktora. Gdy synek skończył dwa latka, zdiagnozowano u niego autyzm. W marcu 2021 r. jego stan zdrowia uległ znacznemu pogorszeniu. Po zwykłej infekcji pojawiły się zaburzenia neurologiczne, niepokojące zachowania oraz niekontrolowane tiki. Synek wylądował w szpitalu, przeprowadzono wiele badań, ale niestety nie otrzymaliśmy diagnozy.

Stan Wiktora nie poprawiał się, wręcz przeciwnie ulegał pogorszeniu. Zaczął przejawiać agresywne zachowania, wpada wręcz w ataki szaleństwa i nie można w żaden sposób do niego dotrzeć.

Postanowiłam szukać innych możliwości, by pomóc mojemu dziecku. Wykonałam szereg badań, m. in. w kierunku zapalenia układu nerwowego. Konsultacje w jednej z gdańskich klinik wskazują na przewlekłą bartonellozę, której powikłaniem jest zapalenie mózgu. W końcu pojawiła się iskierka nadziei, że istnieje coś, co może zahamować postępujące zaburzenia mojego syna. 

Leczenie wynosi 70 tysięcy złotych. W pierwszej kolejności Wiktor przyjmuje antybiotyki, które mają podziałać na bakterie. Potem niezbędne będą minimum trzy serie wlewów dożylnych immunoglobulin. Brakuje nam jeszcze na 2 wlewy. Bez leczenia stan zdrowia Wiktora może ulec znacznemu pogorszeniu. Każda wpłata oraz udostępnienie to szansa na podjęcie kolejnej walki o jego przyszłość.

Boję się co będzie dalej. Chciałabym, żeby kiedyś mógł być w miarę samodzielny – na tyle na ile będzie potrafił. Mam również nadzieję, że z pomocą uda się sprostać temu wyzwaniu i zahamować rozwój choroby.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 84

 
Dane ukryte
50 zł
AR
Anna Rutkowska
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
WP
Władysław Prochowicz
200 zł
 
Dane ukryte
50 zł
PI
PIotr
100 zł
RB
Ryszard Bajkowski
100 zł
BZ
Beata Zawadzka
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków