id: uhjh6z

53. Festiwal Małych Form Teatralnych

53. Festiwal Małych Form Teatralnych

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 067 328 zrzutek i zebrali 1 163 265 250 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Festiwal Małych Form Teatralnych organizowany przez II Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie to odbywające się od ponad pół wieku wydarzenie artystyczne dla uczniów szkół średnich. Jest ono wyjątkową szansą dla młodzieży do prezentacji swoich umiejętności wokalnych, tanecznych i aktorskich.


Przez lata wydarzenie stawało się miejscem, gdzie swoją przygodę w świecie sztuki czy poezji rozpoczynali tak zasłużeni artyści jak Dorota Segda, Grzegorz Turnau czy Maciej Stuhr. Historię Festiwalu ukształtowali także zasiadający w jury i uświetniający Gale Finałowe, Andrzej Sikorowski czy Rafał Jędrzejczyk.


FMFT to jednak nie tylko szansa dla młodych artystów. Od początku do końca Festiwal organizowany jest przez uczniów II Liceum, którzy odpowiadają za zarządzanie wydarzeniem, pozyskiwanie partnerów, organizacje występów czy obsługę techniczną. Dzięki temu, już na etapie szkoły średniej zdobywają oni bezcenne umiejętności, przydatne w dalszej edukacji czy pracy.


Dowodem na niezwykłość wydarzenia jest niepowtarzalna, 51. Edycja FMFT, która ze względu na pandemię COVID-19 w całości odbyła się bez udziału publiczności w „hybrydowej” formie. Dzięki zaangażowaniu uczniów, Festiwal został w całości nagrany, zrealizowany, i udostępniony na platformie Play Kraków, gdzie dostępna jest też 52. Edycja Festiwalu.

Obecnie FMFT składa się z pięciu kategorii: Poezja Śpiewana, Poezja Recytowana, Sztuka Teatralna, Film i Taniec. Rywalizacja w tych kategoriach oraz prezentacja laureatów podczas Gali Festiwalowej odbywa się w Teatrze Groteska.


Z racji dużego zainteresowania Festiwalem i rosnących kosztów organizacji zwracamy się do Państwa z propozycją wsparcia młodych artystów i organizatorów we wspólnej pracy nad tworzeniem szans dla przyszłych aktorów, wokalistów i tancerzy. Będziemy zaszczyceni i wdzięczni za każde wsparcie.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie Państwo w mediach Festiwalu:


Strona WWW

Strona Festiwalu na Facebooku

Profil Festiwalu na Instagramie

Profil Festiwalu na TikToku

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 30

 
Dane ukryte
ukryta
MM
Magdalena Mulawka-Bury
20 zł
AR
Agata Reichert-Zaczek
40 zł
AR
Agata Reichert Zaczek
40 zł
 
Dane ukryte
50 zł
JG
Justyna Grzrgorzyca
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
150 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków
 • ED
  Edyta Maria Domoszczycka

  Trzymam kciuki za Was

  20 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Sempre fidelis

  50 zł
 • ML
  Marek L.

  Wciąż pamiętam te emocje sprzed... 25 lat :o ... gdy sam brałem udział w jednym z przedstawień podczas Festiwalu Małych Form Teatralnych. Cieszę się, że tradycja przetrwała i trzymam kciuki, by się rozwijała a wszystkich absolwentów II LO zachęcam do zrzutki :)

  100 zł