id: uj3jbf

Niezbędne leki i wizyty u specjalistów

Niezbędne leki i wizyty u specjalistów

Nasi użytkownicy założyli 1 148 217 zrzutek i zebrali 1 195 432 269 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Mam na imię Ania. Mam 22 lata. W sierpniu 2018 roku zdiagnozowano u mnie ciężką postać wrzodziejącego zapalenia jelita grubego (Colitis ulcerosa). Kiepski start w dorosłość, co?


Choroba jest nieuleczalna i najczęściej przebiega rzutami, a momentem ulgi są okresy remisji. Niestety w moim przypadku objawy utrzymują się praktycznie przez cały czas, mimo intensywnego leczenia farmakologicznego.

Początkowo miałam nadzieję, że dostanę odpowiednie leki i wszystko wróci do normy. Choroba szybko zweryfikowała moje błędne przekonanie.


Gwałtowne pogorszenia stanu zdrowia, permanentny ból, utrata krwi, wyczerpanie, anemia, odwodnienie, żywienie dożylne, nieprzespane noce, drastyczne spadki wagi, długie pobyty w szpitalu - to moja nowa normalność. To ciężkie dwa lata, fizycznie i psychicznie. Choroba niszczy mnie od środka i powoli odbiera mi to, co najbardziej kocham, czyli aktywność fizyczną. Uwielbiam biegać, morsować, chodzić po górach - niestety z każdym rzutem mam coraz mniej siły i jestem o krok bliżej do kolektomii, czyli częściowego lub całkowitego wycięcia jelita grubego.


Leki, które biorę nie leczą przyczyny choroby, jedynie łagodzą objawy powodując całą masę skutków ubocznych (między innymi: kamicę nerkową, skrajne obniżenie odporności, zespół Cushinga, wysoką podatność na infekcje, bóle mięśni i stawów, duszności, łysienie). Jednak bez nich nie jestem w stanie przeżyć. Marzę o tym by choć w niewielkim stopniu wrócić do zdrowia i budzić się rano bez bólu.


Jeśli chcesz dołożyć swoją cegiełkę do mojego leczenia to będę Ci niewyobrażalnie wdzięczna. Pieniądze przeznaczę na niezbędne leki i wizyty u specjalistów.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 183

preloader

Komentarze 4

 
2500 znaków