Opis zrzutki

Kochani,

Peru i ubodzy mieszkańcy najbiedniejszych dzielnic kilkunastomilionowej stolicy bardzo potrzebują naszej pomocy: z powodu koronawirusa tysiące rodzin znalazło się na skraju ubóstwa...


Z Waszą pomocą i okazanym sercem udało nam się pomóc kilkuset potrzebującym rodzinom w Peru. Rozdaliśmy ponad 3,5 tys. paczek z żywnością, które często stanowiły jedyne źródło wyżywania najuboższych rodzin. Pomimo tego, że czynnie wspieramy tych najbardziej ubogich, potrzeby nadal są wielkie, m.in.: żywność, leki, środki czystości, pampersy, tlen...


Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ubogich, ten dzień może być upamiętnieniem tego, że dla każdego z nas może przyjść gorszy czas, ale pomimo trudnych chwil, są ludzie którzy okażą nam serce i pomoc!

Dlatego działamy!!! Już po raz trzeci podejmujemy akcję pomocową dla Peru. Dziś – w Światowy Dzień Ubogich i na parę tygodni przed Świętami Bożego Narodzenia - zapraszamy Was i prosimy o włączenie się w to dzieło. Pragniemy uczynić wszystko, aby jak najwięcej rodzin w Peru, choć na chwilę, mogło zapomnieć o smutku i głodzie, i mogło cieszyć się w te Święta radością i pokojem, by dzieci zapamiętały te Święta i czas świąteczny jako szczególne, magiczne, serdeczne, otoczone czyjąś =naszą!- troską.


Naszą formą pomocy nadal pozostają paczki żywnościowe. Ale przed Bożym Narodzeniem – pragniemy im nadać świąteczny smak! W Peru z Bożym Narodzeniem łączy się nieodłącznie paneton, czyli drożdżowa babka z rodzynkami i z ciepłą czekoladą, a na tradycyjnym świątecznym stole gości pieczony w rodzynkach indyk (u rodzin ubogich jego miejsce zastępuje na ogół kurczak). Pragniemy sprawić, by te święta dla wielu rodzin były słodkie!

Koszt takiego indyka to ok. 90 zł, paneton (900g) kosztuje ok. 15 zł, ciepła czekolada dla 6-osobowej rodziny -8 zł. Koszt paczki z żywnością jak dotychczas ok. 30 zł, a paczki świątecznej, obfitszej (bo koniecznie z panetonem i kakaem!) – 60 zł. Jeden garnuszek ciepłej czekolady to ok. 2zł. Działamy?? Razem damy radę!! Każdy z nas może wybrać i ofiarować swój "dar serca".


Relacje z naszych działań w Peru publikujemy na facebooku, na grupie Pomoc dla Peru (tutaj). Mamy tam również wiele niespodzianek z Peru. Okazując drobny gest - licytując mały upominek dla najbliższej osoby, możecie podarować świąteczny posiłek dla najuboższych, mieszkających w slamsach rodzin w Peru.


Niech w tym roku tradycyjne wolne miejsce przy stole, zajmie ktoś ubogi z Peru. Bo tak samo jak i my, pragnie spokojnych, zdrowych Świąt przy tradycyjnym posiłku z rodziną. Podzielmy się z tymi, którzy są ubodzy, zaprośmy ich do naszego stołu mimo dzielących nas kilkunastu tysięcy kilometrów.

Zapraszamy do wsparcia naszej zrzutki, naszych działań - a drobny podarunek dla naszych bliskich to taka „Gwiazdka dla Peru”. Podzielmy się dobrem, ono wraca!

Wpłacający 254

 
Dane ukryte
1 000 zł
ŚB
ŚWIAT BEZ WAD
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
545,41 zł
IL
Izabela Leżańska
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
JZ
Joanna Zagól
500 zł
Agnieszka Łotocka
420 zł
Zobacz więcej

Komentarze 12

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

646 332 zrzutki

i zebrali

402 391 590 zł

A ty na co dziś zbierasz?