4 774 zł 
łącznie
zakończona 05.04.2020r
44 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności2

 • Już niedługo koniec chemii, badania i znowu oczekiwanie na dalsze, jeszcze długie leczenie. Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory wsparli Dorotę wszelkimi możliwymi formami. Bez nich samopoczucie i wytrzymałość na wszelkie trudy i cierpienia i wytrwałość w walce o zdrowie byłyby na pewno o wiele gorsze. Jesteście Wielcy! "Miarą człowieczeństwa jest wielkość troski o drugiego człowieka” (Ks. Mieczysław Maliński). Walka trwa! Trzymajcie kciuki!
  Czytaj więcej
 • Bardzo dziękuję za wpłaty na rzecz Doroty, to bardzo duża pomoc i oparcie. Bardzo cieszą pozytywne i pełne otuchy słowa skierowane do Doroty i tu i na jej profilu społecznościowym, przesyłane też w smsach czy telefonicznie. Czyta je i jest wzruszona takim odzewem i ciepłem, który płynie w jej kierunku. Jestem dumna ze swojej siostry, kiedy czytam wpisy, np. takie: "Cudowna osoba,wspaniała nauczycielka najlepsza jaka miała kiedykolwiek moja córka. Warto pomóc!". Przypomniała mi się też taka sytuacja, kiedy jakiś czas temu w zupełnie przypadkowej rozmowie o nauce języka angielskiego usłyszałam taki opis: "Mój syn biegle posługuje się językiem angielskim, uczyliśmy go od najmłodszych lat, posyłaliśmy na różne kursy i korepetycje, kiedyś zapytałam go, który etap nauki czy korepetytora najbardziej ceni, kiedy się tego angielskiego najbardziej chciał uczyć. I wie pani, co powiedział? Że najbardziej lubił i zapałał chęcią do nauki języka w zwykłej szkole, u p. Doroty Dziechciarz. Nie mogliśmy uwierzyć, że w zwykłej szkole najwięcej się nauczył się i że załapał bakcyla". Słuchając tego rozpierała mnie duma, że to o Dorocie, o mojej siostrze, choć moja interlekutorka zupełnie nie wiedziała o tym :) Miło, no nie?
  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Zrzutka dla Doroty - nauczycielki z pasją i zaangażowaniem

Jest taka akcja #PodziękujNauczycielowi. Różni ludzie – aktorzy, muzycy, znane osobistości – dziękują swoim nauczycielom za ich pracę, chcąc tym samym podkreślić, jak ważną rolę odegrali oni w ich życiu. Niektórzy dziękują za zwykłą rozmowę, zwyczajne okazanie troski, zauważenie problemów, inni – za dostrzeżenie talentu czy zainteresowań.

Nauczycielką, która w naszym przekonaniu również zasługuje na podziękowanie, jest Dorota Dziechciarz. W ciągu niemal 40 lat kariery zawodowej wychowała i wyedukowała rzesze dzieci i młodzieży – najpierw jako nauczycielka przedszkola, później jako nauczycielka języka angielskiego gimnazjum oraz szkoły podstawowej. Od zawsze z pasją i chęcią do działania, motywacją do zdobywania nowych umiejętności i kwalifikacji. Zawsze z duchem czasu, zawsze potrafiła dotrzeć do swoich podopiecznych i nawiązać współpracę z ich rodzicami. Osobiste problemy i skomplikowane relacje rodzinne, których doświadczyła w przeszłości, uczyniły ją rozsądnym mentorem i utwierdziły w przekonaniu, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Dzięki temu wiedziała, jak rozmawiać z wychowankami na wszystkie tematy, jak poruszać z nimi kwestie trudne, związane z relacjami rodzinnymi czy rówieśniczymi, potrafiła wskazać właściwą drogę i pomóc uczniom znaleźć dobre rozwiązanie.

Dorota wychowała też dwie wspaniałe córki – Anię i Martę, bardzo mądre i wrażliwe osóbki, które mocno ją wspierają.

Wiele osób na pewno zna Dorotę i potwierdzi, że to zakręcona nauczycielka, angażująca się w pracę, taka, jak to określa się "z powołaniem". Mimo swojego dużego stażu pracy, jest ciągle aktywna i zafiksowana w pracę. Jest, a właściwie - była. Niestety diagnoza lekarska nie pozwala jej pracować - u Doroty wykryto inwazyjny, bardzo agresywny nowotwór. Nie będziemy rozpisywać się szczegółowo o diagnozie i rokowaniach- to bardzo indywidualna, trudna scieżka. Wiemy już, jak będzie wyglądało dokładnie leczenie. Łatwo nie będzie. I będzie długo.

Wiemy też, że nasza siostra bardzo potrzebuje wsparcia duchowego, psychicznego, dodania otuchy, które utwierdzą ją w przekonaniu, że jest ważna i że komuś pomogła, że ktoś poczuł się dzięki niej lepiej, że jest/była dobrą wychowawczynią/nauczycielką. Że warto było być zaangażowanym, że dobra praca się opłaca i zasługuje na pomoc. Potrzebuje też wsparcia realnego - w postaci dofinansowania do leczenia, funduszy na zakup suplementów, środków wspierających leczenie, odpowiednie żywienie, wydatków na dojazdy na chemio i radioterapię, operację, wizyty lekarskie, badania, odpoczynek - z nauczycielskiej pensji nie da się tego zapewnić.

Oby jak najszybciej wróciła na zdrową stronę mocy! Do radości, życia i pracy, niech się cieszy jeszcze długo swoimi córkami i rodziną!

O wsparcie proszą siostry Doroty - Bożena i Ewa - też nauczycielki.

Klasa dla doroty

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 44

GI
Grazyna Iber-Wojtanek
1 000 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
25 zł
LT
Leokadia Tylenda
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
JT
Jolanta Tama
100 zł
JK
Justyna
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 9

 
2500 znaków
 • M
  Monika

  Pani Doroto, dziękuję za dobre słowo i fajne lekcje angielskiego pierwszego rocznika gimnazjum w latach 1999-2002 :-) miło Panią wspominam i jako nielicznego nauczyciela dobrze pamiętam nawet z nazwiska :)

  ukryta
 • ES
  Ewa Szczesna - Wasilewska

  Trzymam kciuki! Jeszcze mamy wspólny projekt do zrobienia ????

  ukryta
 • AN
  Anna Niedźwiecka

  Człowiek powinien mieć takiego swojego człowieka. Do kochania, do przytulania. Na spacer i żeby napić się herbaty w chłodny wieczór. Powinien mieć takiego "swojaka", któremu powierzy tajemnice, rozterki, podzieli z nim radość i łzy. Człowiek powinien mieć do kogo otworzyć usta i serce. Wtedy to życie ma sens. Dziękuję Dorotko. Pamiętaj, że jestem...

  50 zł
 • MR
  Gosia Rydzewska

  Szybkiego powrotu do zdrowia.

  50 zł
 • MW
  Mateusz Wawrzyn

  Niech pani jak najszybciej wraca do zdrowia i proszę się nigdy nie poddawać!!

  50 zł
 • Zobacz więcej

Nagrody

Wpłać 1 zł i więcej
Dziękuję za wpłatę


rozwiń

Nasi użytkownicy założyli

851 997 zrzutek

i zebrali

736 991 420 zł

A ty na co dziś zbierasz?