id: ujckfc

Spontaniczny Sztab Obywatelski - "Zaległy abonament RTV" chorej na raka p. Izabeli

Spontaniczny Sztab Obywatelski - "Zaległy abonament RTV" chorej na raka p. Izabeli

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 066 964 zrzutki i zebrali 1 162 564 583 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności4

 • Zapraszamy na transmisję na żywo z przekazania całej sumy w piątek ok godz 14, kiedy umówiliśmy się na spotkanie z panią Izabelą i Kacprem Sulowskim, dziennikarzem Gazety Wyborczej, który opisał jej sytuację. Transmisja dostępna będzie na naszej stronie na Facebooku www.facebook.com/SpontanicznySztab!

  Dziękujemy Wam wszystkim za wpłaty, jesteście wielcy!!!
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Zapraszamy na transmisję na żywo z przekazania całej sumy w piątek ok godz 14, kiedy umówiliśmy się na spotkanie z panią Izabelą i Kacprem Sulowskim, dziennikarzem Gazety Wyborczej, który opisał jej sytuację. Transmisja dostępna będzie na naszej stronie na Facebooku!

Dziękujemy Wam wszystkim za wpłaty, jesteście wielcy!!!


---

Aktualizacja: Artykuł o naszej zbiórce w Gazecie Wyborczej.

---

Aktualizacja: Żyje się raz - do zebranej tutaj sumy DODAMY OD SIEBIE DRUGIE TYLE! Niech Pani Izabela dostanie raz na zawsze spokój od władz i nigdy więcej nie martwi się, czy starczy jej na leki!!!

---

"Kiedy zobaczyłam uśmiechniętą posłankę pokazującą środkowy palec z sejmowej mównicy, chciałam wyrzucić telewizor przez okno. Ale po kolejnych naświetlaniach nie miałam siły wstać z łóżka."

- 70-letnia pani Izabela z Mokotowa


Kochani, czy słyszeliście już historię pani Izabeli?

70-letnia p. Izabela, emerytka z warszawskiego Mokotowa, choruje na raka tarczycy. Gdy wróciła z operacji, na którą czekała 6 miesięcy, dowiedziała się, że jest ścigana przez urząd skarbowy o zapłatę zaległych 2000zł abonamentu RTV - mimo, że od 15 lat ma kablówkę! Komornik zajmuje Jej teraz 700zł miesięcznie - ponad 1/3 Jej emerytury. Przy lekach kosztujących 400zł miesięcznie, p. Izabeli nie starcza do pierwszego...


Pani Iza: - Jestem przykładem tego, jak w Polsce nie leczy się raka. Ile trzeba czekać na każdą wizytę, badanie i zabieg. Wiem, jak bardzo potrzebujemy pieniędzy na onkologię. Debatę o przekazaniu 2 mld zł na rządowe media oglądałam w telewizji. Kiedy zobaczyłam gest posłanki Lichockiej, poczułam, że to do mnie. Chciałam wyrzucić telewizor przez okno. Ale nie miałam siły. Po kolejnym naświetlaniu ciężko mi było wstać z łóżka.


Pełen artykuł TUTAJ.


Mimo, że władze ścigają w ten sposób aż pół miliona osób rocznie (w samym 2018 ściągnęły od Polaków aż 200mln zł!), PiS wolał przekazać 2 miliardy "rekompensaty za utracony abonament" dla TVP, zamiast na onkologię. Teraz ustawę podpisał, zgodnie z wolą prezesa, prezydent Duda. 

Gdy myśleliśmy, że pogarda władz dla obywateli sięgnęła zenitu wraz z palcem posłanki Lichockiej, poznaliśmy sytuację pani Izabeli...


Spontaniczny Sztab Obywatelski przez swoją głośną zbiórkę na billboardy z posłanką Lichocką, obnażające prawdziwe oblicze PiS, chce pomóc odsunąć PiS od władzy i przywrócić w Polsce normalność - żeby podobne sytuacje nie miały już miejsca. W międzyczasie jednak możemy pomóc symbolicznie - pani Izabeli, która jest ucieleśnieniem wszystkiego, co jest dzisiaj nie tak w naszym kraju.


Zbieramy ekspresowo 2000zł na "zaległy abonament" pani Izabeli, ale jeśli zbierzemy więcej, to cała kwota, jaką tu uzbieramy, trafi do Niej - na kolejne lekarstwa, na które ledwo ją stać. Chcemy, żeby pani Izabela nie musiała się już nigdy martwić, czy starczy jej do pierwszego - zwłaszcza gdy PiS woli nasze podatki przekazać na swoją machinę propagandową.


Aktualności:

Uzbieraliśmy cel 2000zł, które umożliwią pani Izabeli pozbycie się natrętnego komornika i powrót do normalnego życia! Brawo Wy!!

Ale od Was zależy, czy to życie będzie godne, bo dużą część emerytury pani Izabela musi przeznaczać na lekarstwa na raka, więc im więcej uzbieramy tym dłużej zapewnimy jej spokój!

SSO jest już w kontakcie z p Izabelą dzięki uprzejmości dziennikarza Gazety Wyborczej, który opisał jej historię. Zebraną sumę przekażemy jej osobiście pod koniec tygodnia, i postaramy się zrobić transmisję wideo (www.twitter.com/SpontSztab), żebyście mogli w tym pięknym momencie uczestniczyć!


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 94

 
Dane ukryte
500 zł
BK
Bartosz Kramek
250 zł
DC
Dominika
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Marcin Mycielski
100 zł
ML
Małgorzata Lech-Krawczyk
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
CM
Czesław Mitek
100 zł
TA
Tadeusz
100 zł
PC
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków