Kultura na Poziomie w Górach Sowich - bilety ID: umdbrh

Kultura na Poziomie w Górach Sowich - bilety ID: umdbrh

2 114 zł

łącznie

2 114 zł

2 114 zł

łącznie

zakończona

zakończona

06.07.2019r

52

52

wspierających
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Zrzutka ma na celu wsparcie organizacji wydarzenia kulturalnego w terminie 6-7 lipca, na terenie Gór Sowich. Wpłata na nią to sposób na kupienie "biletu". W programie koncerty plenerowe, spotkanie autorskie, wystara fotograficzna, spacer artystyczny oraz spektakl pod gołym niebem. Co nieco o projekcie "Kultura na Poziomie" Od 2 lat badamy to zagadnienie odbioru kultury w naturze, wynosząc wydarzenia kulturalne na zupełnie nowy poziom. Ten nad poziomem morza i nie tylko (; Koncerty na górskich łąkach, granie o zachodzie słońca na szczycie skały, kameralny występ w lesie, bez prądu, pokaz filmu w górach, w których był kręcony, całkiem nieoficjalne spotkanie z reżyserem w przytulnym wnętrzu schroniska. To tylko niektóre z dotychczasowych doświadczeń wynikających z naszych działań na styku natury i kultury.

Wynieśmy wspólnie kulturę na poziom 740!

Naszym gospodarzem będzie miejsce wyjątkowe na mapie Gór Sowich - schronisko PTTK Zygmuntówka. Na czas naszego wydarzenia, teren w jego pobliżu stanie się sceną muzyczną, teatralną, przestrzenią wystawienniczą, ale przede wszystkim miejscem doświadczeń i spotkań.

Będzię się działo!

Zaplanowaliśmy urozmaicony program, w którym znajdą się pozycje z wielu dziedzin kultury - każdy znajdzie coś dla siebie. Stopniowo będziemy ogłaszać kolejnych artystów. Udział części z nich w wydarzeniu zależy od postępów zbiórki i kwoty, jaką uda nam się zebrać, a zatem do dzieła. Pokażmy im, że ich chcemy ;)

Poniżej przedstawiamy sylwetki naszych dotychczas ogłoszonych gości.

Phillip Bracken

Bracken nagrał swój debiutancki minialbum w 2008 r. w Sydney. Niezależnie wydany „Everything Looks Better in Candlelight” szybko zwrócił na siebie uwagę w Europie po emisji radiowej i porównaniach do znanych artystów takich jak Roy Harper, Ben Harper, Neil Young, Jeff Buckley. Wzbudził wystarczające zainteresowanie by ściągnąć Bracken’a do Europy w 2012 roku.Od 6 lat jego domem jest Polska.

Alicja Mielcarek

Alicja Mielcarek, nomadka regularnie odwiedzająca miejsce urodzenia, Nową Rudę. Ex-dziennikarka, logopedka, aktorka. Na co dzień marzycielka, wrażliwiec, amatorka górskich plenerów. Laureatka konkursu literackiego organizowanego w ramach festiwalu Festiwal Góry Literatury, nad którym pieczę sprawowali: Olga Tokarczuk, Karol Maliszewski i Zbigniew Kruszyński. Ma na koncie publikację konkursowego opowiadania Koza. Alicja, w spotkaniu, które z nią zaplanowalićmy opowie, między innymi, o swojej debiutanckiej powieści, Pępowina.

Paula Koszut

fotograf z Krakowa, zajmujący się fotografią użytkowa jak i artystyczną. Jej konceptualne prace traktują głównie o problemie zagubienia człowieka w jego własnym świecie. Są odzwierciedleniem naszych codziennych omdleń, naszego strachu oraz buntu. Już jako sześciolatka spacerując godzinami w samotności, kreowała w swojej głowie obrazy, które pozostały i nadal ją inspirują.

Jej dyplomowy projekt „þunglyndi” wieńczący ukończenie nauki w Krakowskich Szkołach Artystycznych będziemy mogli oglądać w formie wystawy plenerowej.

Mateusz Rybicki

Improwizatorem grający na klarnecie oraz klarnecie basowym. Jako syn aktora Tadeusza Rybickiego wychowywał się w siedzibie Teatru Cinema w Michałowicach, gdzie zdobywał pierwsze doświadczenia związane ze sztuką. Obecnie mieszka i działa we Wrocławiu. Jest absolwentem wrocławskiej Akademii Muzycznej na wydziale jazzu. Jego inspiracje to zarówno afroamerykański free jazz, europejska muzyka improwizowana, jak i muzyka współczesna, barokowa, minimalizm, muzyka etniczna i tradycyjna.

Wasza kolej!

Mamy jeszcze sporą porcję wrażeń w zanadrzu. Potrzebujemy jednak pewnych środków, aby ocenić, czy realne jest stworzenie wydarzena w takim wymiarze, jaki sobie dla nas wszystkich wymarzyliśmy.

Pewną artystkę trzeba przetransportować, wraz z jej pracami, aż z Krakowa, dla pewnego duetu potrzebujemy wypożyczyć dodatkowy sprzęt do projekcji, dla pewnej grupy teatralnej potrzebne jest nagłośnienie. Słowem: wszystko jest wymyślone i prawie, prawie gotowe. Możecie sprawić, że się zadzieje!

Dołącz do ekipy na poziomie ;)

Jaka jest nasza publiczność? Kultura na Poziomie łączy dwa światy - natury i kultury, przez co przyciąga różnorodne grono odbiorców. Powód dołączenia do nas może być bardzo różny - cheć doświadczenia kultury w nowej przestrzeni, urozmaicenia górskiego wypadu, ciekawego spędzenia weekendu w gronie ludzi o podobnych zainteresowaniach i zajawkach. Często trafiają do nas też"przypadkowi" turyści zaintrygowani działaniami artystycznymi w takiej przestrzeni. Wszystko to generuje magiczne zbiegi okoliczności. Zostań ich częścią ;)

Wpłacający52

AS
Anna Stabrowska
100 zł
ŁP
Łukasz Przywarty
100 zł
MK
Michał Krasowski
100 zł
N
natalia achmatowicz
90 zł
 
Maria Zielińska
70 zł
DR
Dawid Rogowski
70 zł
KM
Kacper Manikowski
60 zł
PO
Paweł Onyśko
60 zł
AB
Aleksander Baranowski
60 zł
NC
Natalson Czaborinson
60 zł
Zobacz więcej

Komentarze3

 
2500 znaków
 • NC
  Natalson Czaborinson

  Macieju! Takiego chleba nam trzeba!

  60 zł
 • Olga Łabendowicz

  Powodzenia! Akurat nie będzie mnie w kraju, ale kibicuję mocno! I mam nadzieję, że do zobaczenia na Tchnieniach :)

  10 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Brawo i wincej!

  10 zł
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 10 zł i więcej

Kultura na Poziomie jest super!

Nie możesz się pojawić na wydarzeniu, ale podobają Ci się nasze działania? Kwota, którą uzbieramy pomoże nam nie tylko w jednej akcji, więc dorzucając coś od siebie, pomożesz nam dalej realizawać projekt i docierać w nowe górskie rejony (;

wybrano 11 razy

Wybieram

Wpłać 35 zł i więcej

Widzimy się w Górach Sowich

Widzimy się w Górach Sowich

Ale super! W ramach "biletu" otrzymujesz weekend wypełniony kulturą po brzegi. Albo raczej grzbiety (; W pakiecie nasza ogromna wdzięczność i uśmiechy jak stąd w Góry Sowie. Twoja wpłata pomaga pokryć nam koszty związane z organizacją wydarzenia. Dzięki!

wybrano 18 razy

przewidywana dostawa: 6 lipca, 2019

Wybieram

Wpłać 60 zł i więcej

Pakiet literacki

Pakiet literacki

Jako pamiątkę z wydarzenia przygarniesz podpisany przez autorkę, Alicję Mielcarek, egzemplarz powieści "Pępowina".

wybrano 5 razy

Wybieram

Wpłać 60 zł i więcej

Chcę mieć kulturalne plecy (;

Chcę mieć kulturalne plecy (;

Zajmiemy się tym!

Zabierzesz ze sobą do domu pamiątkę - kulturonapoziomowy plecak ;)


W razie wyczerpania oferty i odpowiednio dużego zainteresowania tą opcją, wyprodukujemy więcej kolekcjonerskich workoplecaków ;) Niech się wieść niesie. I plecaki

wybrano 8 razy (pozostało 0 z 8)

przewidywana dostawa: 6 lipca, 2019

Nasi użytkownicy założyli

558 505 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?