id: umdbrh

Kultura na Poziomie w Górach Sowich - bilety

Kultura na Poziomie w Górach Sowich - bilety

2 114 zł 
łącznie
zakończona
06.07.2019r
52
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.
Ta zrzutka ma 4 nagrody / oferty!
Zobacz i wybierz jedną z nich

Nasi użytkownicy założyli 917 074 zrzutki i zebrali 885 088 368 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zrzutka ma na celu wsparcie organizacji wydarzenia kulturalnego w terminie 6-7 lipca, na terenie Gór Sowich. Wpłata na nią to sposób na kupienie "biletu". W programie koncerty plenerowe, spotkanie autorskie, wystara fotograficzna, spacer artystyczny oraz spektakl pod gołym niebem. Co nieco o projekcie "Kultura na Poziomie" Od 2 lat badamy to zagadnienie odbioru kultury w naturze, wynosząc wydarzenia kulturalne na zupełnie nowy poziom. Ten nad poziomem morza i nie tylko (; Koncerty na górskich łąkach, granie o zachodzie słońca na szczycie skały, kameralny występ w lesie, bez prądu, pokaz filmu w górach, w których był kręcony, całkiem nieoficjalne spotkanie z reżyserem w przytulnym wnętrzu schroniska. To tylko niektóre z dotychczasowych doświadczeń wynikających z naszych działań na styku natury i kultury.

Wynieśmy wspólnie kulturę na poziom 740!

Naszym gospodarzem będzie miejsce wyjątkowe na mapie Gór Sowich - schronisko PTTK Zygmuntówka. Na czas naszego wydarzenia, teren w jego pobliżu stanie się sceną muzyczną, teatralną, przestrzenią wystawienniczą, ale przede wszystkim miejscem doświadczeń i spotkań.

Będzię się działo!

Zaplanowaliśmy urozmaicony program, w którym znajdą się pozycje z wielu dziedzin kultury - każdy znajdzie coś dla siebie. Stopniowo będziemy ogłaszać kolejnych artystów. Udział części z nich w wydarzeniu zależy od postępów zbiórki i kwoty, jaką uda nam się zebrać, a zatem do dzieła. Pokażmy im, że ich chcemy ;)

Poniżej przedstawiamy sylwetki naszych dotychczas ogłoszonych gości.

Phillip Bracken

Bracken nagrał swój debiutancki minialbum w 2008 r. w Sydney. Niezależnie wydany „Everything Looks Better in Candlelight” szybko zwrócił na siebie uwagę w Europie po emisji radiowej i porównaniach do znanych artystów takich jak Roy Harper, Ben Harper, Neil Young, Jeff Buckley. Wzbudził wystarczające zainteresowanie by ściągnąć Bracken’a do Europy w 2012 roku.Od 6 lat jego domem jest Polska.

Alicja Mielcarek

Alicja Mielcarek, nomadka regularnie odwiedzająca miejsce urodzenia, Nową Rudę. Ex-dziennikarka, logopedka, aktorka. Na co dzień marzycielka, wrażliwiec, amatorka górskich plenerów. Laureatka konkursu literackiego organizowanego w ramach festiwalu Festiwal Góry Literatury, nad którym pieczę sprawowali: Olga Tokarczuk, Karol Maliszewski i Zbigniew Kruszyński. Ma na koncie publikację konkursowego opowiadania Koza. Alicja, w spotkaniu, które z nią zaplanowalićmy opowie, między innymi, o swojej debiutanckiej powieści, Pępowina.

Paula Koszut

fotograf z Krakowa, zajmujący się fotografią użytkowa jak i artystyczną. Jej konceptualne prace traktują głównie o problemie zagubienia człowieka w jego własnym świecie. Są odzwierciedleniem naszych codziennych omdleń, naszego strachu oraz buntu. Już jako sześciolatka spacerując godzinami w samotności, kreowała w swojej głowie obrazy, które pozostały i nadal ją inspirują.

Jej dyplomowy projekt „þunglyndi” wieńczący ukończenie nauki w Krakowskich Szkołach Artystycznych będziemy mogli oglądać w formie wystawy plenerowej.

Mateusz Rybicki

Improwizatorem grający na klarnecie oraz klarnecie basowym. Jako syn aktora Tadeusza Rybickiego wychowywał się w siedzibie Teatru Cinema w Michałowicach, gdzie zdobywał pierwsze doświadczenia związane ze sztuką. Obecnie mieszka i działa we Wrocławiu. Jest absolwentem wrocławskiej Akademii Muzycznej na wydziale jazzu. Jego inspiracje to zarówno afroamerykański free jazz, europejska muzyka improwizowana, jak i muzyka współczesna, barokowa, minimalizm, muzyka etniczna i tradycyjna.

Wasza kolej!

Mamy jeszcze sporą porcję wrażeń w zanadrzu. Potrzebujemy jednak pewnych środków, aby ocenić, czy realne jest stworzenie wydarzena w takim wymiarze, jaki sobie dla nas wszystkich wymarzyliśmy.

Pewną artystkę trzeba przetransportować, wraz z jej pracami, aż z Krakowa, dla pewnego duetu potrzebujemy wypożyczyć dodatkowy sprzęt do projekcji, dla pewnej grupy teatralnej potrzebne jest nagłośnienie. Słowem: wszystko jest wymyślone i prawie, prawie gotowe. Możecie sprawić, że się zadzieje!

Dołącz do ekipy na poziomie ;)

Jaka jest nasza publiczność? Kultura na Poziomie łączy dwa światy - natury i kultury, przez co przyciąga różnorodne grono odbiorców. Powód dołączenia do nas może być bardzo różny - cheć doświadczenia kultury w nowej przestrzeni, urozmaicenia górskiego wypadu, ciekawego spędzenia weekendu w gronie ludzi o podobnych zainteresowaniach i zajawkach. Często trafiają do nas też"przypadkowi" turyści zaintrygowani działaniami artystycznymi w takiej przestrzeni. Wszystko to generuje magiczne zbiegi okoliczności. Zostań ich częścią ;)

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 4 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Ta zrzutka nie ma jeszcze żadnych ofert/nagród.

Wpłaty 52

preloader

Komentarze 3

 
2500 znaków
 • NC
  Natalson Czaborinson

  Macieju! Takiego chleba nam trzeba!

  60 zł
 • Olga Łabendowicz

  Powodzenia! Akurat nie będzie mnie w kraju, ale kibicuję mocno! I mam nadzieję, że do zobaczenia na Tchnieniach :)

  10 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Brawo i wincej!

  10 zł