id: umhxea

Na pozew przeciwko ks. Natankowi za hejt na in vitro

Na pozew przeciwko ks. Natankowi za hejt na in vitro

Nasi użytkownicy założyli 1 034 554 zrzutki i zebrali 1 100 695 118 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

**Zbiórka Funduszy na Walkę o Prawa Rodzin Korzystających z In Vitro**Drodzy,


To już kolejny raz, kiedy były ksiądz, Piotr Natanek brutalnie uderza w dzieci poczęte dzięki in vitro i w ich rodziny. 

27 października 2023r., w procesie o znieważenie rodzin korzystających z metody in vitro zapadł wyrok, w myśl którego Piotr Natanek został skazany na 10 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania prac społecznych oraz wpłatę 20 tys. złotych na rzecz Stowarzyszenia "Nasz Bocian", które od ponad 20 lat wspiera osoby zmagające się z niepłodnością i niezamierzoną bezdzietnością.


Wyrok zapadł po skandalicznych wypowiedziach z 2021 r., kiedy podczas kazania Piotr Natanek powiedział: "Dziecko poczęte z probówki, poza Bogiem jest produktem, a nie bytem. Nie istotą. Jest zwierzęciem". Nie była to jedyna wypowiedź Natanka na ten temat. W przeszłości nawoływał do ekskomuniki osób popierających in vitro, nazywając samą metodę "zbrodnią przeciwko ludzkości". Te kontrowersyjne wypowiedzi budziły wiele emocji i wyrządziły wiele krzywd. 


Niestety - wyrok sądu nie wywołał skruchy w byłym księdzu. Wręcz przeciwnie - rozwścieczył go i popchnął do wygłoszenia serii kazań, w których brutalnie uderza w dzieci urodzone dzięki in vitro oraz w ich rodziców i bliskich. Podczas kazań pada mnóstwo skandalicznych, krzywdzących wypowiedzi, jak te: 


"Dziecko, które się urodziło z tego dzieła [in vitro] jest przeklęte.”


“Byt z probówki nie dostaje duszy, ma rozum, ale nie ma duszy (...) w związku z tym możemy ten byt, produkt nazwać dzieci homo, ale homo animal, homo zwierzę.”


“Tak jak w miejscu piekielnym jest miejsce: Nur für Deutsche (...) i będzie na pewno takie: Nur für in vitro.”


 

W swoich kazaniach Natanek uderza również w naszą organizację, nazywając nas mordercami dzieci i porównując zadośćuczynienie które ma wpłacić na rzecz naszych działań do sytuacji, w której zadośćuczynienie za zbrodnie Hitlera miałby wpłacić na rzecz obozu Auschwitz Birkenau...


Jedno ze skandalicznych kazań Natanka, o których piszemy jest dostępne tutaj. Niestety, siła oddziaływania słów byłego księdza jest ogromna - już kilka godzin po opublikowaniu linkowanego kazania, miało ono ponad 15 tysięcy odtworzeń!Te wypowiedzi budzą oburzenie i naszą determinację do obrony naszych dzieci, naszych wartości i naszego dobrego imienia.


W związku z powyższym postanowiliśmy podjąć zdecydowane kroki prawne. Jesteśmy w kontakcie z prawnikami, którzy zadeklarowali swoją pomoc "pro bono". Niemniej jednak, podejmując działania prawne musimy liczyć się z koniecznością pokrycia kosztów związanych z procesem. Należą do nich np.


  • koszty opłat sądowych (w tym opłata za zainicjowanie postępowania, opłaty za pełnomocnictwa, koszt powołania biegłych sądowych, pokrycie kosztów procesu w razie przegranej, koszt kolejnych postępowań (apelacja, skarga kasacyjna))
  • koszty dojazdu na rozprawy - delegacja pełnomocnika, współpracowników pełnomocnika oraz reprezentantów stowarzyszenia 
  • koszty związane z zebraniem, analizą i przygotowaniem danych na potrzeby procesu

.

Dlatego w związku z planowanym pozwem postanowiliśmy poprosić Was o wsparcie i uruchomić zbiórkę funduszy na ten cel.


Ale chcemy też zrobić więcej! Mamy fantastyczne doświadczenia w przekuwaniu zła w dobro! Jeżeli zebrane fundusze na to pozwolą, uruchomimy regularną, nieodpłatną pomoc psychologiczną dla naszych beneficjentów. Diagnostyka i leczenie niepłodności są bardzo dużym obciążeniem emocjonalnym. Przedłużające się starania, kolejne nieudane procedury medyczne, utrata kontroli nad własnym ciałem mogą powodować ogromny stres, lęk a nawet prowadzić do depresji. Jedną z przyczyn dlaczego osoby, które potrzebują wsparcia nie sięgają po nie jest fakt, że nie mają takiej możliwości. Wsparcie psychologiczne w ramach NFZ jest bardzo ograniczone i nie zawsze dostępne, a ogromne koszty leczenia niepłodności uniemożliwiają skorzystanie z odpłatnych wizyt u psychologa. Razem możemy to zmienić! Razem możemy wyciągnąć pomocną dłoń do wszystkich, którzy na nią czekają!


A jeżeli wasza hojność będzie jeszcze większa uruchomimy nieodpłatne dyżury prawne. Dzięki nim pacjenci będą mieli możliwość skonsultowania umów zawieranych w związku z leczeniem czy też omówienia wątpliwości związanych z prawnymi aspektami leczenia niepłodności.


Każda wpłata, którą zasilacie nasze działania nie tylko pozwala nam na realizację naszej misji, ale też dodaje nam skrzydeł i pewności, że nasze działania mają sens!


Prosimy o wsparcie naszych działań - w obronie naszych dzieci, ich rodzin, a także w obronie dobrego imienia naszego stowarzyszenia. 


Dziękujemy za Wasz wsparcie i solidarność.


Załoga Naszego Bociana----------------------------------------

Stowarzyszenie na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji “Nasz Bocian” od ponad 20 lat jest głosem polskich pacjentów zmagających się z niezamierzoną bezdzietnością. Towarzyszymy pacjentom w drodze przez niepłodność, dostarczając wiedzę o leczeniu i adopcji oraz wsparcie psychologiczne. Podejmujemy działania wspierające rozwój rodzinnej

opieki zastępczej. 


Stoimy na straży bezpiecznego, etycznego i skutecznego leczenia dla wszystkich osób zaangażowanych w proces terapii – zarówno pacjentów, jak i dawców oraz dzieci urodzonych dzięki leczeniu.


Prowadzimy działania edukacyjne i rzecznicze, realizujemy liczne kampanie społeczne, których celem jest zwiększanie świadomości społecznej na temat niepłodności. Współpracujemy ze wszystkimi środowiskami mającymi wpływ na losy niepłodnych pacjentów w Polsce. Prezentujemy wiedzę zgodną z medycyną opartą na faktach i promujemy rozwiązania o sprawdzonych badaniami wynikach.


Jesteśmy autorami i współautorami wielu programów samorządowych dofinansowujących leczenie niepłodności metodą in vitro, które po likwidacji centralnej refundacji stały się jedyną formą finansowego wsparcia leczenia tą metodą.


Jesteśmy aktywnym członkiem Fertility Europe – organizacji zrzeszającej europejskie organizacje pacjenckie, wraz z którą prowadzimy działania edukacyjne i rzecznicze, których celem jest szerzenie wiedzy o płodności oraz zniesienie ograniczeń w dostępie do leczenia oraz dyskryminacji dotykającej ludzi niepłodnych w Europie.


Znajdziesz na tu:

nasz strona www

instagram

facebook

LinkedIn

Spotify

YouTube

Tik-Tok

Twitter/XPierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 283

MO
Monika
5 zł
MS
Marzena Smolińska
100 zł
AL
Arkadiusz Lenarcik
100 zł
BA
barbara
100 zł
AK
Agnieszka Karol
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
M:
Mama :)
10 zł
AG
Agnieszka
20 zł
AN
Ania
20 zł
KP
Kuba Popielarz
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 7

 
2500 znaków