id: umujju

Wydanie książki poetyckiej "Klechda truskawkowa" - liryka erotyczna

Wydanie książki poetyckiej "Klechda truskawkowa" - liryka erotyczna

Nasi użytkownicy założyli 913 844 zrzutki i zebrali 877 516 566 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności43

 • z69659f23310f57a.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Drodzy czytelnicy i koneserzy poezji, znajomi i nieznajomi, adepci magii życia codziennego, niespokojne duchy, zwariowani poszukiwacze przygód, niepoprawni marzyciele, odkrywcy piękna przyrody oraz wszyscy doceniający wielobarwność ludzkiej natury, różnorodność spojrzenia na świat i otaczającą rzeczywistość...


Zwracam się do Was z prośbą o wsparcie wydania najnowszej książki poetyckiej „Klechda truskawkowa”, utrzymanej w konwencji liryki erotycznej z baśniowymi i w pełnym kolorze ilustracjami. Każdy, kto zajrzy do jej wnętrza będzie miał okazję zanurzyć zmysły we flircie Wiedźmy i Wodnika, osadzonym w przepięknych okolicznościach przyrody Doliny Baryczy.


Książka powstaje we współpracy Katarzyny Georgiou i Mirosława Owczarka, poetów dolnośląskich osiadłych w Dolinie Baryczy pośród stawów, lasów i pól. Obrazy wrocławskiej artystki i ilustratorki Wirginii Issel-Balcar dopełniają całość projektu, który jest skierowany do miłośników poezji i Przyrody.  Patronami medialnym tego przedsięwzięcia będą TVP Milicz i Studio VTV oraz wielu blogerów książkowych.


Prapremiera jest przewidziana na maj 2020 roku i odbędzie się we Wrocławiu w Klubie Muzyki i Literatury. Premiera przewidziana na czerwiec 2020 roku w Dolinie Baryczy będzie miała miejsce w klimatycznej sali hotelu i restauracji Stary Młyn w Niesułowicach. 


Zapraszam na mały fragmencik ze wstępu i wiersz z kart tego tomiku:


Wiedźma:

"Czerwiec tego roku słonecznym uśmiechem dotykał wszystkiego, co potrzebowało jego uwagi. W ferworze pracy umknął mu widok kobiety przemykającej po zielonych i zadrzewionych groblach okolicznych stawów. Wiedźma z rozwianymi na wietrze włosami i przekrzywionym wiankiem z polnych kwiatów ostrożnie rozchylała nabrzeżne trzciny dostrzegłszy w wodzie stojącą postać półnagiego mężczyzny rozmawiającego z czymś, co przyciągało jego wzrok. Wodnik Mowczarek, bo on ci to był we własnej osobie, nawet nie przypuszczał, że staje się obiektem bacznych obserwacji..."


Wodnik:

"Dniało. Pyzaty księżyc zbiera się spać. Pszczoły bardziej hałaśliwe niż zwykle w dziupli starej lipy zaczęły się czerwić. Szpaki już wracają z pierwszego śniadania, a ich dzioby ociekają czerwienią. Znaczy to, że na polach pomiędzy łanami żółtego rzepaku i zielonej jeszcze pszenicy dojrzały pierwsze truskawki. To dobry dzień, by zakosztować tych jagód. Wiedźmę zoczył akurat tego poranka. Zbierała chabry. Pieściła wzrokiem każdy z koszyczków z osobna, jakby przepraszała je, że za chwilę odmieni ich los. Wodnik, z natury hardy zawadiaka, wiedział, że zaskoczone wiedźmy rzucają paskudne uroki. Zwykle schodził jej z drogi. Tymczasem Licho siedzące niby przypadkiem na przydrożnej wierzbie chciało inaczej..."


Co zaś z owego podglądania wynikło, dowiecie się z Klechdy truskawkowej czyli igraszek poetyckich Wiedźmy i Wodnika.


Życie ma smak truskawki 


czerwona jagoda

przywołuje dreszcz dzieciństwa

zlizywanego z oblepionych słodem

palców...


truskawkowe pole  

wypełnia wyparte z pamięci

wspomnienie z pierwszego lata 

rozbudzonej kobiecości


barwione sokiem wargi

pulsują soczystą energią 

skradzionego całusa

pomiędzy zielonymi liśćmi


życie ma smak truskawki


nieśmiało dziękuję zmysłom

mają moc Puszki Pandory

K.G.


Z moimi działaniami twórczymi można się zapoznać na stronach autorskich: 

https://skalnykwiat.blogspot.com/

https://www.facebook.com/profile.php?id=2005179179530245&ref=br_rs

 

Wierzę mocno, że pomoc z Waszej strony umożliwi zrealizowanie mojego marzenia i będzie wkładem w rozwój kultury czytelnictwa.

Każdemu, kto wesprze tę zrzutkę kwotą 30 (+) zł i zechce się ze mną skontaktować obiecuję wysłanie egzemplarza książki z dedykacją autorską. Dla wpłat specjalnych przewidziane dodatkowe nagrody.


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 4 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Aktywne organizatora:
od 100 zł

Kupione 4 z 20

Zakończona
od 100 zł

Kupione 1 z 20

Zakończona

Wpłaty 45

preloader

Komentarze 17

 
2500 znaków