Opis zrzutki

Pani Seda przyjechała do Polski w 2015 roku, ratując życie swoje i swojej rodziny. Mieszka w Łukowie. Pracuje. Ma trójkę dzieci. Ma marzenie. Widzieć jak jej dzieci rosną, zmieniają się, zakładają własne rodziny. Jak każda matka, każdy rodzic. Nic niezwykłego. Ale jej wzrok jest bardzo, bardzo słaby. Ostatnie badanie wskazało minus 11 i minus 12 dioptrii w jej oczach. I receptę na okulary, której koszt przyprawia o zawrót głowy – 1558 zł.! Do tego konieczne jest zakupienie okularów dla jej syna Liomalego, za już tylko (!) 350 zł. To w sumie zawrotna kwota prawie dwóch tysięcy złotych!

Pani Seda, która jest cichą i nieśmiałą osobą zwróciła się do nas o pomoc. Nie możemy się temu biernie przyglądać. Zakładamy zbiórkę. Wiemy jak ciężkie są teraz czasy, jak wiele naszych Przyjaciółek i Przyjaciół oraz Sojuszniczek i Sojuszników jest w trudnej sytuacji. Ale wierzymy, że razem możemy pomóc.


Liczy się każda wpłata! A w tym przypadku możliwe są dwie formy wsparcia. Tradycyjna wpłata na zrzutkę, bądź udział w kiermaszu książek - są to głównie używane książki, w dobrym staniem, często przeczytane tylko raz, które idealnie nadają się na prezenty „z drugiej ręki”.

Zdjęcia okładek wraz z ceną książki znajdują się w albumie umieszczonym na profilu:

https://www.facebook.com/mag.ka.16/media_set?set=a.10220543003217423&type=3


Osoby chcące kupić daną książkę powinny wpłacić określoną kwotę (lub wyższą) i w komentarzu pod zdjęciem zakupionej książki poinformować nas o zakupie. Skontaktujemy się w celu potwierdzenia zakupu. Książki będą do odebrania w Cafe Heca (ul. Hipoteczna 5, Lublin) od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17, a w soboty i niedziele od 11 do 17. Przesyłka książki jest możliwa, ale jej koszty pokrywa kupujący/kupująca. Osoby chcące zamówić książkę z przesyłką prosimy o komentarz pod zdjęciem z informacją o takiej preferencji jej dostarczenia. Odezwiemy się i ustalimy szczegóły dostawy. W przypadku dodatkowych pytań związanych z zamówieniami, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 798 730 567.


Stowarzyszenie Dla Ziemi” powstało 25 lat temu na Lubelszczyźnie. Od 2009 r. pracujemy głównie „z i na rzecz” uchodźców. Gdy w 2016 roku środki europejskie przeznaczone na działania integracyjne zostały wstrzymane – aktywność skierowałyśmy do kobiet i dzieci. Jest to grupa, która najbardziej potrzebuje wsparcia. Mamy możliwość przebywania na terenie tylko jednego ośrodka – w Łukowie (nie tak jak kiedyś – trzech). Oczywiście podczas pandemii, tylko zdalnie. Działalność stowarzyszenia polega na angażowaniu Sojuszniczek i Sojuszników. Współpracujemy z Wydziałem Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, z Centrum Badań nad Edukacją i Integracją Migrantów przy Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, z Wydziałem Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, z prywatnymi osobami, ale też z instytucjami kultury i Kooperatywami. W Ośrodku dla Cudzoziemców utworzyłyśmy pracownię artystyczno-rzemieślniczą - Klub Spotkań Kobiet czyli miejsce, w którym uchodźczynie mogą spotykać się z osobami z Polski, uczyć się od siebie wzajemnie. Chcemy dawać uchodźczyniom konkretne narzędzia, by mogły stać się niezależne ekonomicznie. W tym celu założyłyśmy działalność gospodarczą, utworzyłyśmy markę CRAFT FOR DIGNITY, sklep internetowy (https://sklep.dlaziemi.org/), w którym sprzedajemy wyroby tworzone przez uchodźczynie i migrantki oraz Rzeczy Drugie, czyli ubrania „z drugiej ręki”. 

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 44

 
Dane ukryte
ukryta
K
Klaudia Waryszak-Lubaś
15 zł
J
Justyna
60 zł
A
Alicja Kawka
66 zł
M
Magda
25 zł
ER
Elżbieta Rojek
52 zł
 
Ewa Kozdraj
50 zł
M
Magda
30 zł
M
Monika
30 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 30 zł i więcej
Zeszyt z niespodzianką

Zeszyt z niespodzianką

Produkt, który powstał podczas wizyty członkiń Klubu Spotkań Kobiet w Instytucie Dizajnu w Kielcach, w grudniu 2018 roku. Zeszyty są wykonywane według pomysłu kieleckiej artystki Joanny Kurkiewicz.

W środku zeszytu znajduje się mini słowniczek polsko-kurdyjski i polsko-czeczeński. Niespodziankę można znaleźć na jednej ze stron. Jest to wegetariański przepis-niespodzianka kuchni z krajów pochodzenia uchodźczyń.

 

Informacje techniczne:

każdy zeszyt wykonany jest ręcznie przez uczestniczki Klubu Spotkań Kobiet w Łukowie.

format A5 / 14,8 cm x 21 cm / 24 kartki.

Do wykonania okładek używamy papieru ekologicznego CRUSH, produkowanego przy użyciu pozostałości z produktów ubocznych z cytrusów, kiwi, kukurydzy, migdałów, oliwek, orzechów laskowych i kawy, papieru recyklingowego gładkiego oraz kordonku.

wybrano 9 razy (pozostało 11 z 20)

przewidywana dostawa: 14 grudnia, 2020

Nasi użytkownicy założyli

679 430 zrzutek

i zebrali

440 827 372 zł

A ty na co dziś zbierasz?