id: undwek

Na tęczowy Festiwal i Marsz Równości w Krakowie

Na tęczowy Festiwal i Marsz Równości w Krakowie

11 574 zł 
z 12 000 zł
96%
zakończona 14.08.2021r
161 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

<for English scroll down>


Cześć!


Tu Stowarzyszenie Queerowy Maj! Od kilku lat działamy dla Was, organizując Marsz Równości w Krakowie, Festiwal Queerowy Maj oraz imprezy, wydarzenia czy spotkania. W czasie pandemii mogliście i mogłyście zobaczyć nas w internecie na pierwszym queerowym festiwalu online QM2020: anitivirus. W ubiegłym roku mimo trudnych warunków udało nam się zorganizować również sierpniową edycję Marszu na krakowskim Rynku. 


gac9f063b7f06647.jpeg

W tym roku ponownie zmuszeni i zmuszone jesteśmy przesunąć Marsz. Ale nie ma tego złego! Od 17 maja ruszamy dla Was z Festiwalem QM2021, który potrwa aż do 14 sierpnia, czyli tegorocznej edycji Marszu Równości.

Chcemy towarzyszyć Wam w tym czasie i zatroszczyć się o Was. Czas pandemii każdemu dał się we znaki. Był to też czas protestów i walki o swoje prawa. Razem z Wami byliśmy i byłyśmy na ulicach, współorganizowałyśmy i organizowaliśmy demonstracje, zabierałyśmy i zabieraliśmy głos, by przypomnieć, że Kraków jest tęczowy, a sama tęcza nie obraża.

Teraz czas dać sobie przestrzeń na odpoczynek po intensywnej działalności, po izolacji, po protestach, po braniu odpowiedzialności za ogrom zewnętrznych rzeczy. Dajmy sobie czas na regenerację, na głęboki oddech. Odpoczynek w obecnych czasach to prawdziwie rewolucyjna aktywność w świecie nastawionym na produktywność.

Spędźmy ten czas razem na relaksie, na refleksji nad tym czym jest self-care, troska, czułość i dbałość o swoje potrzeby. Przez kolejne 3 miesiące. Aż do kolejnego Marszu, który zwieńczy nasz festiwal


Ale nie zrobimy tego wszystkiego bez Was i Waszej pomocy!

 

Nadal potrzebujemy

 • zapłacić za sprzęt,
 • opłacić wynagrodzenia artystów i artystek,
 • opłacić pozwolenia,
 • kupić potrzebne rzeczy, dzięki którym Marsz, jak i inne wydarzenia w przestrzeni publicznej będą dla Was naprawdę bezpieczne i piękne
 • wydrukować uwielbiane przez Was wachlarze i wlepki!

 

Wasze wsparcie to Wasz udział w tworzeniu festiwalu i marszu. Razem możemy znacznie więcej i możemy uczynić te kolejne trzy miesiące niezapomnianymi!   


Każda złotówka nam pomoże, więc zrzućcie się na Queerowy festiwal!


DZIĘKUJEMY!


vc6628ba872ded9b.jpeg

_______

Hi,


We are Queerowy Maj. For several years we've been working for the local LGBTQ+ community in Kraków - organising a festival, meetings, workshops and parties that center the vital issues and to share skills necessary to survive and stay resilient in the largely oppressive environment. We are also the main organisers of Kraków's Equality March. 


During the pandemic, we've thrown together QM2020: Antivirus, the first queer online festival in Poland. We've also managed to bring everyone together for a still—restriction compliant—version of the march on Kraków's Main Square. 


This year we've been forced to postpone the Equality March again. This year, it means that the march will be the final celebration of the QM2021 festival, taking place on August 14th, following a series of online talks and meetings.


The Equality March is an important event and its importance grows stronger during times like this. The pandemic took its toll on everyone. In addition, we spent most of the last months fighting for our rights. We were in the streets with the protesters, co-organising demonstrations and taking the floor to remind everyone that Kraków is a city that is open to queer people.


It's time to give ourselves a day to rest from isolation, protests, taking responsibility for what's outside of our powers. Let's regenerate. Let's take a deep breath. Today, resting is a truly revolutionary act in a productivity-oriented world. 


It's time to relax. To think about self-care, concerns, tenderness and taking care of our needs. Let's meet at the Equality March and celebrate our freedom.


But we can't do all of this without you and your help.


We still need to pay:

for the equipment

the artists

for permits

for all the things that will ensure everyone's safety

for printing your beloved hand fans and stickers

 

Your participation in creating our festival and the March is the best support that we could dream of! Together we can do much more. 


Every penny (grosz ;)) counts! Let’s build this Queer Festival together! 


THANK YOU!Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 161

 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Marta i Rafał
100 zł
AM
Aleksandra Morawczynska
9 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
20 zł
MM
Magda
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
BP
Bartosz
100 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 4

 
2500 znaków
 • Marta i Rafał

  Trzymajcie się, jeszcze będzie normalnie😀
  ps. Bardzo proszę przekazać pozdrowienia dla Pani, która na Strajkach Kobiet/ Marszach równości przebrana jest w strój „Stańczyka”, a dzisiaj była w zielonej sukience z zieloną flagą z napisem „Hope” i przypomnieć o psim trenerze King Obiedient (będzie wiedziała o co chodzi) na pewno ktoś ja zna z Waszej strony :)

  100 zł
 • WM
  Wojciech Michalek

  Powodzenia i dobrek zabawat na marszu w sobote! 🏳️‍🌈

  40 zł
 • Maciej Żywioł

  Widzimy się w sobotę!

  100 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  🌈🌈🌈🌈

  ukryta

Lokalizacja

Pawia 3, 31-154

Kraków, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

774 631 zrzutek

i zebrali

574 395 889 zł

A ty na co dziś zbierasz?