id: unpdrv

Wesprzyj „kombajn do pomagania” by działał na 100%!

Wesprzyj „kombajn do pomagania” by działał na 100%!

Nasi użytkownicy założyli 1 033 754 zrzutki i zebrali 1 098 893 237 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Postawiliśmy wszystko na jedną kartę, aby działać i pomagać w godnych warunkach. Zaryzykowaliśmy. Udało nam się znaleźć i częściowo wyremontować mocno zniszczony lokal w Krakowie. Wcześniej skazani byliśmy, aby powtarzać naszym dobroczyńcom, podopiecznym, partnerom, że: ...przykro nam, nie ma możliwości dojazdu na piętro na wózku, ...niestety, nie możemy zorganizować spotkania kulinarnego, jest za ciasno, ...bardzo przepraszamy ale dziś w biurze nie ma jak rozmawiać, wszystkie kąty są zajęte. Teraz jest dobry dojazd, blisko centrum, wejście na parterze, bez barier. Idealnie! Jednak koszty nas przerosły. Powstał dług. Suma 27 000 zł do spłacenia. Tylko tyle i aż tyle. Pomóż nam sfinansować rachunki i działać na 100%! Dlaczego nam?


DLACZEGO WARTO? OPOWIEMY CI!

r1d6bbebe3c12c67.png


Bartek chodzi do szkoły specjalnej. Uczy się na kucharza. Obawiał się, że jego niepełnosprawność będzie przeszkodą w znalezieniu pracy. Wyjazd na nasz 2-tygodniowy projekt staż do Niemiec dodał mu skrzydeł. Teraz ma już w swoim CV międzynarodowe doświadczenie. 


Pani Alina już dawno skończyła 85 lat, czuje się świetnie i chętnie uczy się nowych rzeczy. Do niedawna często doskwierała jej samotność. Od kiedy odwiedza ją nasza asystentka Dominika, seniorka nie ma już tego problemu. Razem wychodzą do parku, ćwiczą obsługę smartfona, zwiedzają muzea i rozmawiają o codziennych sprawach.  


Anna niedawno przyjechała z Białorusi do Polski. Ze względu na udział w protestach jej życie było zagrożone. Musiała opuścić swój kraj. Otrzymała wizę humanitarną. Ale co dalej? Ze łzami w oczach i poczuciem wstydu zgłosiła się po pomoc do naszego punktu informacyjnego. To tutaj otrzymała wsparcie psychologiczne i prawne. Powoli układa sobie życie na nowo. 


Joasia jest nastolatką. Uwielbia spacery i bliskość przyrody, jednak niepełnosprawność utrudnia jej samodzielne funkcjonowanie. Do niedawna mogła liczyć tylko na wyjścia z rodzicami. Odkąd uczestniczy w naszym projekcie bardzo aktywnie spędza czas z asystentką panią Olą. Jeżdżą na wycieczki i dużą spacerują. Asia jest zmęczona, ale szczęśliwa.

 

Kamil jest uczniem specjalnej szkoły podstawowej. Jeździ na wózku. Porozumiewa się za pomocą tabletu. Nigdy nie miał możliwości wyjazdu poza kraj czy porozmawiać z osobą z innej kultury. Dzięki przyjazdom naszych zagranicznych wolontariuszy do jego szkoły, miał możliwość poznania młodzieży z wielu zakątków świata. Zaprzyjaźnił się z Kubrą z Turcji, Theo i Dylanem z Francji czy Pią z Hiszpanii. Do dziś z niektórymi utrzymuje kontakt na Facebooku. 


POMAGAMY TYM I WIELU INNYM OSOBOM, KTÓRE ZAUFAŁY, ŻE RAZEM MOŻEMY ŻYĆ BEZ WYKLUCZAJĄCYCH BARIER!

Tak, kombajn do pomagania to my!

Działamy głównie w Małopolsce i na Śląsku. W ostatnich latach znacznie poszerzyliśmy grono odbiorców naszych działań. Dzięki twojemu wsparciu będziemy mogli rozwijać dalej nasze programy pomocowe!


27 000 zł - tyle potrzeba aby opłacić zaległe rachunki za remont lokalu. 

Dzięki sponsorom i darczyńcom udało się zdobyć meble, część wyposażenia, okna i drzwi (w kwocie ponad 73 000 zł - zobacz film). Nasz zespół włożył mnóstwo własnej pracy po godzinach. Jednak nie udźwigniemy sami tak dużej kwoty bez wsparcia z zewnątrz. 


Do opłacenia pozostały m.in rachunki za materiały budowlane, pracę robotników, elementy instalacji elektrycznej i hydraulicznej.


i1f7f1d089723ef8.png


Opłacenie rachunków, to tylko kropla w morzu potrzeb. Ale ta kropla pozwoli nam na kontynuację działań, takich jak:

  • Wyjazdy zagraniczne na praktyki i staże dla kolejnych grup młodych ludzi z mniejszymi szansami, uczniów szkół specjalnych
  • Wsparcie asystentów dla seniorów potrzebujących wsparcia, dobrego słowa, kontaktu z drugim człowiekiem 
  • Pomoc asystentów w organizowaniu codziennych aktywności i odciążeniu rodzin zajmujących się dziećmi i dorosłymi z niepełnosprawnością
  • Spotkania i długoterminowe przyjazdy wolontariuszy z Europy i ze świata by umożliwić wymianę kulturową w szkołach, przedszkolach, klubach seniora.
  • Wsparcie informacyjne, integracyjne, psychologiczne i prawne dla obcokrajowców mieszkających w Polsce


Nieustanne obawy o przyszłość i przerwanie ciągłości działań to dla nas i naszych podopiecznych trudna sytuacja. Nie chcemy, aby nasi seniorzy, osoby niepełnosprawne, osoby w ciężkim momencie życia oraz dzieciaki i młodzież pozostali bez wsparcia


Do większego lokalu przenieśliśmy się po to, aby rozwinąć skrzydła, realizować nowe pomysły i programy, wspierać więcej potrzebujących i w końcu zaprosić do nas wszystkich beneficjentów. Wcześniej było to utrudnione ze względu na bariery architektoniczne w biurze. Pomóż nam działać na 100%!


KIM JESTEŚMY

Jesteśmy zespołem ludzi działających na rzecz innych. Taki kombajn do pomagania. Od 2004 wspieramy osoby zagrożone wykluczeniem społecznym w szczególności ze względu na wiek, pochodzenie, miejsce zamieszkania, wykształcenie czy status społeczny. Nasze działania kierujemy m.in do osób niepełnosprawnych, długotrwale bezrobotnych, seniorów, obcokrajowców. Prowadzimy działania edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Odpowiadamy na potrzeby społeczne, aktywnie działamy w środowisku lokalnym zarówno w Krakowie jak i Tychach, gdzie mamy drugie biuro. 

Więcej o nas: www.ib-polska.pl


ZOBACZ FILM O 17 LATACH NASZEJ DZIAŁALNOŚCIDla wspierających mamy małe upominki. To produkty szyte w naszej pracowni krawieckiej w Centrum Integracji Społecznej w Tychach. Koniecznie sprawdź dział nagrody!

cafa8087b14acbbd.pngWpłacając datek pomagasz nam realizować naszą misję!

Pomagasz nam działać na 100%!


Dziękujemy za Twoje wsparcie! 

*Imiona niektórych naszych beneficjentów zostały zmienione aby zachować ich anonimowość. 


Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 6

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Ekoworeczki na warzywa
Zestaw 4 ekoworeczków na warzywa wykonanych z firan z odzysku. Produkty uszyte zostaną przez naszych podopiecznych. Są to osoby zagrożone wykluczeniem...
100 zł
Zakończona
Inne
Torba bawełniana
Torba bawełnianą z wytrzymałego materiału i ze wzmocnionymi uszami. Produkty uszyte zostaną przez osoby zagrożone wykluczeniem społecznym uczące się w...
150 zł
Zakończona
Inne
Torba bawełniana i zestaw ekoworeczków na warzywa
Mini zestaw zawiera torbę bawełnianą i zestaw ekoworeczków na warzywa. Woreczki są zrobione z firan z odzysku. Produkty uszyte zostaną przez naszych p...
250 zł
Zakończona
Inne
Mały zestaw: fartuch kuchenny z haftowanym imieniem darczyńcy lub - etui na komórkę i tablet z filcu
Mały zestaw zawiera stylowy fartuch kuchenny z wyhaftowanym twoim imieniem lub fantastyczne etui z filcu na tablet lub telefon. Produkty uszyte zosta...
500 zł
Zakończona
Inne
Duży zestaw: komin do biegania, fartuch kuchenny z haftowanym imieniem darczyńcy, etui z filcu
W skład dużego zestawu wchodzi: komin do biegania, fartuch kuchenny z twoim imieniem starannie wyhaftowanym oraz fantastyczne etui z filcu na telefon ...
1000 zł
Zakończona

Wpłaty 2

 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
15 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!