id: up4vc5

PIERWSZY ETAP REMONTU CENTRUM INTENSYWNEJ REHABILITACJI KONICZYNKA-GDYNIA

PIERWSZY ETAP REMONTU CENTRUM INTENSYWNEJ REHABILITACJI KONICZYNKA-GDYNIA

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 145 481 zrzutek i zebrali 1 192 324 628 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zarząd Fundacji DOBRO DOBREM WRACA zwraca się do Państwa z prośbą o pomoc w sfinansowaniu remontu i modernizacji obiektu, w którym ma powstać Centrum Intensywnej Rehabilitacji KONICZYNKA-GDYNIA

Kilka słów o tym co chcemy robić:

Wiedząc jak ważnym elementem życia osoby niepełnosprawnej jest rehabilitacja i jak znaczący ma wpływ na codzienne życie chcemy otworzyć Centrum Intensywnej Rehabilitacji KONICZYNKA-GDYNIA, w którym rehabilitacja odbywać się będzie w systemie turnusowym. Nie możemy obiecać, że będzie to rehabilitacja całkowicie bezpłatna, ale postaramy się z całych sił aby były to ceny minimalne.

Zależy nam na jakości rehabilitacji a nie na „hurtowej” ilości Pacjentów. Jakość ma nas wyróżniać.

Pragniemy aby w Centrum Intensywnej Rehabilitacji KONICZYNKA-GDYNIA była nie tylko fizjo i fizykoterapia ale również opieka logopedyczna, warsztaty terapii zajęciowej, terapia ręki, terapia manualna i nasze marzenie (jedno z wielu) komora hiperbaryczna. Terapia tlenem to nie tylko terapia „odmładzająca” ale przede wszystkim pobudzanie mózgu do pracy poprzez dostarczenie czystego tlenu do organizmu a w przypadku schorzeń np. neurologicznych ma zbawienny wpływ.

Znajdujemy się w miejscu, w którym jest dużo Seniorów – starszych, samotnych ludzi – mamy nadzieję, że uda nam się ich włączyć w nasze projekty, w których np. na warsztatach terapii zajęciowej będą ozdabiać chusteczniki, serwetniki, zakładki do książek itp. a później będą te prace wystawiane na aukcjach charytatywnych a dochód z aukcji przeznaczony będzie na rehabilitację osób niepełnosprawnych.

W naszych planach jest pomysł stworzenia ogrzewalni dla osób bezdomnych.

Wielu powie, że są oni sobie sami winni, że gdyby np. nie pili nie znaleźliby się na ulicy. W wielu przypadkach jest to prawda, ale … bezdomność ma też drugie oblicze – gdzie przez chorobę osoby stają się bezdomne. Renta socjalna jaką otrzymywali wystarczała (lub nie) na leki i jedzenie i nie było już pieniędzy na opłaty.

Jednak na dzień dzisiejszy priorytetem jest Centrum Intensywnej Rehabilitacji KONICZYNKA-GDYNIA.

Co musimy zrobić aby Centrum Intensywnej Rehabilitacji KONICZYNKA-GDYNIA zaczęło działać?

W Gdyni przy ul. Chwarznieńskiej 136-138 mamy obiekt i jest to nasz pierwszy sukces.

Znalezienie go wcale nie było łatwym zadaniem ponieważ obiekt powinien być dostosowany w znacznej części do potrzeb i możliwości osób niepełnosprawnych a i warunki finansowe miały tu bardzo duże znaczenie i mimo że obiekt wymaga generalnego remontu ma tyle atutów, że nie mogliśmy tego zostawić.

Jak już zostało zaznaczone obiekt wymaga remontu.

Remont musieliśmy podzielić na 3 etapy:

I etap prac:

Na tym etapie największym naszym zmartwieniem jest wymiana okien. Tylko w dwóch pomieszczeniach okna mogą zostać, reszta niestety musi być wymieniona. Są to stare drewniane bądź metalowe okna, nieszczelne, wypaczone i nie spełniające żadnych norm. Łączny koszt wymiany to kwota prawie 80 000 zł (osiemdziesiąt tysięcy złotych). Musimy wstawić drzwi wejściowe, których koszt wyniesie prawie 6 000 zł (sześć tysięcy złotych).

Ponieważ chcemy jak najwięcej prac wykonać samodzielnie remont zaczynamy od pomieszczeń, w których nie musimy wymieniać okien. I tak od poniedziałku 26-02-2018 r. rozpoczynamy remont pierwszego pomieszczenia. Czeka nas skrobanie, szpachlowanie, malowanie, naprawa żaluzji oraz położenie wykładziny ale również wizyta elektryka ponieważ różnego rodzaju kable wystają ze ścian i gniazdek. Na remont tego pomieszczenia dajemy sobie tydzień.

Drugim pomieszczeniem, które będziemy remontować to jest „średnia” sala gimnastyczna i tak jak zaznaczyliśmy wyżej większość prac chcemy wykonać samodzielnie jednak i tu potrzebny nam będzie elektryk.

Kolejnym krokiem to remont szatni i WC. Tu musimy wymienić okna i to jak najszybciej ponieważ jedno z okien jest „zamykane” na kij od szczotki. Koszt wymiany to 1852 zł (jeden tysiąc osiemset pięćdziesiąt dwa złote). Po wymianie okien pozostanie nam w WC tylko pomalowanie, wymiana desek sedesowych oraz montaż uchwytów dla osób niepełnosprawnych a w szatni pomalowanie i zamontowanie wieszaków.

Następny krok to remont „dużej” sali ćwiczeń. Tutaj również musimy wymienić okna bo te które są mają przeszło 30 lat i są metalowe. Koszt nowych to kwota: 18 491,82 zł (osiemnaście tysięcy czterysta dziewięćdziesiąt jeden złotych osiemdziesiąt dwa grosze). Jednak jak już uda się wymienić okna pozostanie nam tylko wyrównanie ścian i sufitu oraz pomalowanie. Te prace również chcemy wykonać samodzielnie bo wypożyczenie ruchomego rusztowania będzie znacznie tańsze niż wynajęcie ekipy remontowej. Jednak jest jeszcze jeden koszt, który musimy ponieść w „dużej” sali to cyklinowanie i polakierowanie podłogi.

Kolejny etap to remont 2 gabinetów. W jednym ma powstać gabinet masażu w drugim gabinet logopedyczny. Tutaj również musimy wymienić okna. Łączny koszt wymiany: 4 597,74 zł (cztery tysiące pięćset dziewięćdziesiąt siedem złotych 74/100 gr). W momencie kiedy okna będą wymienione pozostanie nam szpachlowanie, malowanie, położenie wykładzin oraz zamontowanie umywalki. Te części prac również planujemy wykonać samodzielnie.

Kolejnym pomieszczeniem, które chcemy wyremontować to sala do Integracji Sensorycznej. Wymiana okien w tej sali kosztować będzie 4 088,52 zł (cztery tysiące osiemdziesiąt osiem złotych 52/100 gr). Na jednej ze ścian zamontować musimy płyty kartonowo-gipsowe pozostałe ściany „wygładzić” i pomalować, musimy również położyć wykładzinę oraz zamontować umywalkę.

Następnym krokiem to remont 3 pomieszczeń, w których odbywać się będzie terapia zajęciowa, manualna, terapia ręki, w drugim pomieszczeniu fizykoterapia a w trzecim tlenoterapia. Tutaj również musimy wymienić okna łączy koszt 5 052,84 zł (pięć tysięcy pięćdziesiąt dwa złote 84/100 gr) oraz usunąć 2 betonowe wanny, które kiedyś służyły (chyba) do hydroterapii – tu jednak będziemy potrzebować pomocy. Jednak całą resztę prac jak wyżej możemy i chcemy wykonać samodzielnie.

W pierwszym etapie remontu najwięcej pracy czeka nas w gabinecie, w którym ma się odbywać hydroterapia. Kiedyś tu były bicze szkockie. Wymiana okien to koszt 2 352,99 zł (dwa tysiące trzysta pięćdziesiąt dwa złote 99/100 gr), musimy skuć stare płytki znajdujące się zarówno na ścianach jak i podłodze, usunąć „antyczne” urządzenia które są przytwierdzone do podłoża, zrobić zaplecze do przygotowania pacjenta oraz oczywiście połażenie nowych płytek i terakoty. O ile skuć płytki możemy sami to położenie nowych musimy zlecić komuś kto się na tym zna, kto położy to równo i estetycznie. My nie mamy takiej wiedzy. Nie zrobimy również instalacji wodno-kanalizacyjnej a w tym gabinecie jest to niezbędne.

Zakończenie pierwszego etapu prac pozwoli nam na przyjmowanie pacjentów niestacjonarnych.

II etap prac:

II etapem remontu i to niestety bardzo kosztownym będzie remont „środkowej” części zajmowanego przez nas obiektu. Z racji tego, że korytarz jest bardzo wąski musimy zdemontować stare ścianki działowe i postawić nowe, z części pomieszczeń musimy zrobić toalety dostosowane do osób niepełnosprawnych oraz prysznice, w tej części ma powstać jadalnia oraz poczekalnia – choć my to nazywamy kącikiem dla Rodziców, chcielibyśmy zainstalować tzw. suchą saunę oraz pomieszczenia socjalne dla pracowników. W 6 pomieszczeniach musimy wymienić okna, zrobić przyłącza wodno-kanalizacyjne oraz elektryczne, musimy zdemontować obecny system wentylacyjny.

O ile wiemy ile kosztować będzie wymiana okien – 27 586,44 zł (dwadzieścia siedem tysięcy pięćset osiemdziesiąt sześć złotych 44/100 gr) oraz ścianki działowe (demontaż, montaż i materiał) 150 000 zł o tyle nie mamy nawet wstępnego kosztorysu na przyłącza wod-kan oraz elektryczne i wentylacyjne.

Koniec prac II etapu oznaczać będzie możliwość przyjmowania pacjentów stacjonarnych tzn. z noclegami.

III etap prac:

Trzecim etapem jest remont basenu rehabilitacyjnego , który mamy do dyspozycji. Jednak koszt naprawy i modernizacji instalacji technologicznej basenu, zaplecza, szatni, natrysków, usunięcie progów itp. wynosić będzie ok 550 000 zł (pięćset pięćdziesiąt tysięcy złotych).

Prawda jest taka, że basen chcielibyśmy uruchomić jak najszybciej ponieważ rehabilitacja w wodzie daje niesamowite efekty jednak ze względu na koszty inwestycji jesteśmy zmuszeni pozostawić to na sam koniec.

Zakończenie III etapu pozwoli nam na poszerzenie zakresu usług. Basen będzie wykorzystywany nie tylko do rehabilitacji ale również planujemy prowadzić aqua aerobik dla Seniorów, zajęcia dla kobiet w ciąży, dla przedszkolaków. Mamy głowy pełne pomysłów, które czekają w kolejce na realizację.

Znalezione obrazy dla zapytania koniczynka

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 3

 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
100 zł

Komentarze 2

 
2500 znaków