id: up4wf8

Zawsze ratował innych, teraz my działamy dla niego. Dzięki kosztownej rehabilitacji może stanąć na nogi!

Zawsze ratował innych, teraz my działamy dla niego. Dzięki kosztownej rehabilitacji może stanąć na nogi!

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
108 616 zł 
z 400 000
27%
96 dni
do końca
1083
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 957 419 zrzutek i zebrali 964 029 121 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Każdego dnia, przez 20 lat był w gotowości, by ratować ludzkie życie. Nigdy nie przyszło mu na myśl, że sam będzie potrzebował pomocy. Nikt z nas nie jest gotowy, by samemu stać się kiedyś ofiarą wypadku. Dlatego zwracamy się do Was z ogromną prośbą o pomoc dla naszego bliskiego Mariusza, ratownika medycznego, który doznał poważnego urazu kręgosłupa podczas wypadku na motocyklu w wyniku którego stracił zdolność do normalnego funkcjonowania i prowadzenia dotychczasowego życia.


Doznał złamania trzonów kręgów Th3-Th5 z przemieszczeniem odłamów kostnych i stenozą kanału kręgowego kompresyjnego dolnego odcinka kręgosłupa piersiowego w konsekwencji czego doszło u niego do utraty władzy w kończynach dolnych. Szybka pomoc jego kolegów po fachu i transport śmigłowcem LPR do szpitala w Sosnowcu pozwoliła na uratowanie jego życia. Gdy po operacji pojawiła się nadzieja na szybką rehabilitację, w płucach wdała się ostra niewydolność oddechowa, niedodma płucna prawego. Mariusz przez ponad 4 tygodnie był utrzymywany pod respiratorem w śpiączce farmakologicznej. Obecnie czeka na rehabilitację, jest cień szansy na powrót do sprawności fizycznej. Jednak bez kosztownej fizjoterapii oraz specjalistycznych sprzętów ta szansa zostanie zaprzepaszczona.


Mariusz, pracownik systemu ratownictwa Medycznego, zawsze służący pomocą osobom poszkodowanym, sam jej teraz potrzebuje, przez wszystkie lata swojej pracy z oddaniem pomagał pacjentom. Jest wspaniałym mężem, ojcem, ojczymem, synem, bratem i przyjacielem, który zawsze służy dobrą radą i wsparciem. Prowadził spokojne życie aż do tego nieszczęsnego dnia. Teraz ma tylko jedno marzenie samodzielnie usiąść, zjeść, umyć się, wstać z łóżka. Niestety koszty związane z rehabilitacją prywatną, po wykorzystaniu możliwości rehabilitacji refundowanej, są ogromne. Koszty rehabilitacji w ośrodku wahają się między 15 000 a 20 000 zł na miesiąc, co w skali rocznej daje kwoty rzędu 200 000 zł. Są to sumy wręcz niewyobrażalne dla zwyczajnego człowieka. Dodatkowo dochodzą koszta sprzętu niezbędnego do "normalnego” funkcjonowania pionizator, schodołaz, wózek inwalidzki, rotor rehabilitacyjny elektryczny, Koncentrator tlenu, ortezy itp.


Stąd ogromna prośba do Was o pomoc i wsparcie naszej zrzutki.

Dodatkowo obecna, trudna sytuacja w kraju nie ułatwia dostępu do potrzebnego leczenia i piętrzy trudności życia codziennego . Każda forma pomocy i wsparcia jest bardzo ważna i mam nadzieją na przychylność wszystkich w zbiórce na ten cel.

Pamiętajmy ! Ratownictwo medyczne to grupa zawodowa, wyspecjalizowana w niesieniu pomocy osobom poszkodowanym pokażmy, że liczy się każdy człowiek.


Dzisiaj pomocy i wsparcia potrzebuje Mariusz Szajter ratownik medyczny Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego. Jako rodzina i przyjaciele prosimy Was o pomoc, o każdą złotówkę, o każde udostępnienie zrzutki/postu niech trafi to do jak największej ilości osób. Z góry dziękujemy za Państwa wsparcie w powrocie do zdrowia Mariusza.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1083

MK
Michał Koral
5 000 zł
D2
KAPKK
5 000 zł
 
Dane ukryte
3 500 zł
 
Dane ukryte
3 000 zł
PP
Piotr Pierchala
2 000 zł
TC
CMYK
2 000 zł
Wujek Łuki
2 000 zł
MW
Marcin i Irka
1 000 zł
WG
Wiesiek G
1 000 zł
ML
M.M.K.
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze 10

 
2500 znaków