id: up55sc

Kościół w Galerii Handlowej

Kościół w Galerii Handlowej

Nasi użytkownicy założyli 1 146 280 zrzutek i zebrali 1 194 060 459 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

PIERWSZY W WARSZAWIE KOŚCIÓŁ W GALERII HANDLOWEJ

 

Społeczność Chrześcijańska Zachód to jedna z kilku warszawskich wspólnot Kościoła Chrystusowego w RP będącego częścią większej i różnorodnej rodziny Kościołów ewangelicznych w Polsce.


Kościół w galerii handlowej to zdecydowanie oryginalny pomysł. Gdy o tym mówimy, widzimy różnorodną, aktywną, pełną wiary i nadziei, zaangażowaną lokalnie Wspólnotę, która jest blisko ludzi. Decyzja o przeprowadzce do Galerii Handlowej Bemowo w Warszawie jest realizacją tej wizji. To miejsce nie kojarzy się z duchowością, ale nam to nie przeszkadza. Lubimy wyjść poza schemat i nie ograniczamy działania Ewangelii do murów kościoła, raz w tygodniu.


Jesteśmy Wspólnotą stale zaangażowaną społecznie – od 4 lat na Bemowie i od ponad 70 lat w innych dzielnicach Warszawy. Wspieranie seniorów w czasie pandemii, obóz dla dzieci z rodzin uchodźczych, przeprowadzenie warsztatu o higienie zdrowia psychicznego, świąteczna impreza w ośrodku wsparcia dla mam z dziećmi czy remont mieszkania dla potrzebujących rodzin w Polsce i Mołdawii – to niektóre z naszych działań. Troskę o bliźniego chcemy praktykować w naszym życiu codziennie, nie tylko o niej mówić. W tym celu współpracujemy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo, działającą w Mołdawii Misją Przyjaciół Dzieci czy lokalnymi NGO. Im więcej się rozglądamy, tym więcej widzimy możliwości.


„Owocna współpraca Misji Przyjaciół Dzieci ze Społecznością Chrześcijańską Zachód trwa już od kilku lat. Dzięki zaangażowaniu „Zachodu” zrealizowaliśmy wspólnymi siłami wiele projektów i dobroczynnych przedsięwzięć wśród ubogich, często wielodzietnych rodzin w Mołdawii. Bezpośredni i osobisty udział tej wspólnoty w niesieniu pomocy Mołdawianom to coś, co ogromnie sobie cenię.”

Wojciech Borys, Dyrektor Misji Przyjaciół Dzieci

 

„Wkład Społeczności Chrześcijańskiej Zachód w rozwój Bemowa – poprawę jakości życia jego lokalnej społeczności, jest dla nas ważny, budujący i niezwykle potrzebny. Cieszymy się, że możemy wspólnie, ramię w ramię, regularnie działać dla wszystkich potrzebujących w naszej dzielnicy.”

Izabela Zwierz, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej

 

„Otwartość, chęć niesienia pomocy i wrażliwość na różnorodne potrzeby osób z niepełnosprawnościami – tymi słowami określiłbym Społeczność Chrześcijańską Zachód. Wspólnota wykazała się umiejętnością współpracy ze środowiskiem akademickim, współorganizując i sponsorując w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie wydarzenie wspierające dzieci i młodzież z rożnych placówek specjalnych – opiekuńczych, zakładów poprawczych, ośrodków wsparcia, instytucji wychowawczych.”

Dr Mieczysław Sędzicki, Akademia Pedagogiki Specjalnej

 

Wśród mieszkańców Warszawy, Bemowa dostrzegamy silną potrzebę dialogu i chęć do zaangażowania się we wspólne inicjatywy. To coś dla nas. Lubimy ludzi. Doszliśmy do wniosku, że galeria handlowa to intrygująco odpowiednie miejsce dla naszej wizji. Umowę najmu zawarliśmy na 10 lat. Nowa siedziba Społeczności będzie jak przyjazny i otwarty dom, gdzie każdy będzie mógł poczuć się akceptowany, potrzebny i wartościowy.

W projekcie naszej nowej siedziby uwzględnione są:

— sala konferencyjna na 120 osób z zapleczem multimedialnym, w której chcemy oprócz nabożeństw, także przy współpracy z lokalnymi inicjatywami, organizować różnorodne warsztaty, wykłady, spotkania, szkolenia i wydarzenia kulturalne – zarówno dla dorosłych, jak i młodzieży,

— kawiarnia z zapleczem dla cateringu oraz możliwością adaptacji do strefy co-workingu, gdzie będzie można porozmawiać przy kawie i spotkać się w mniejszym lub większym gronie,

— dwie zaprojektowane z myślą o dzieciach salki, które posłużą do organizacji zajęć edukacyjnych, zabaw i warsztatów dla rodzin z sąsiedztwa,

— konsultacyjno-poradniczy punkt wsparcia psychicznego.

 

Żeby to było możliwe, czeka nas ogromna inwestycja:

— wyburzenie, rozbiórka i demontaż starych instalacji w celu doprowadzenia pomieszczenia do stanu surowego zamkniętego (ten etap prac został już zakończony – stan na 16.05.2021 r.),

— skucie i odtworzenie posadzek pod wykładzinę dywanową na całej powierzchni lokalu,

— zaprojektowanie i odtworzenie instalacji wentylacyjnej, elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej,

— zbudowanie ścian działowych uzupełnionych systemem ścian mobilnych, co znacząco zwiększy funkcjonalność obiektu,

— całkowita wymiana stolarki drzwiowej wraz z wyjściami ewakuacyjnymi,

— projekt i montaż systemu oświetlenia z powodu braku wystarczającej ilości światła dziennego,

— projekt, zakup i montaż instalacji audiowizualnej, z pełnym zapleczem technicznym,

— wyposażenie w pełni funkcjonalnej kuchni z zabudową stałą oraz AGD,

— wyposażenie pomieszczeń dedykowanych dla dzieci. 

Wszystko to na 350 m2 powierzchni. Koszt takiej adaptacji porównywalny jest z kwotą potrzebną na całkowity remont ok. 4 mieszkań o pow. 60 m2.

 

Podstawowy koszt remontu oszacowaliśmy na 500 000 zł i zrobimy co w naszej mocy, aby się w tym budżecie zmieścić. Jednak prace w galerii muszą być wykonywane przez profesjonalne ekipy, co dodatkowo wpływa na wzrost potrzeb finansowych. Wiele prac projektowych już udało się zrealizować bezkosztowo ze względu na poświęcony czas, solidny wkład pracy i życzliwość ludzi ze Społeczności oraz naszych przyjaciół. Dzięki hojności osób będących częścią Wspólnoty oraz naszych partnerów (np. zaprzyjaźnionych parafii) udało nam się do tej pory zebrać połowę potrzebnej sumy – 250 000 zł. Potrzebujemy zebrać drugie tyle. Remont musi zakończyć się w lipcu br.

 

Jesteśmy niewielką społecznością, ale wiemy, że możemy liczyć na pomoc życzliwych ludzi i firm nie tylko z Warszawy, ale z całej Polski. Jeśli taka idea Kościoła w galerii handlowej jest Ci bliska albo budzi Twoje zainteresowanie i chcesz jej kibicować, możesz to zrobić na trzy sposoby:

— dołożyć się do organizowanej przez nas zbiórki,

— zachęcić znajomych do udziału w niej lub zamieścić link do zrzutki w mediach społecznościowych,

— zaoferować pomoc Twojej firmy budowlanej bądź zniżkę w sklepie z artykułami budowlanymi i wnętrzarskimi.

Otwieramy się w III kwartale 2021 r.

Dziękujemy i do zobaczenia w Kościele w Galerii Handlowej Bemowo!


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 98

MK
TMK
2 000 zł
 
Dane ukryte
2 000 zł
MA
marta
1 500 zł
 
Dane ukryte
1 200 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
MK
Tomek
1 000 zł
BG
Bogdan Gradecki
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
MH
Marek i Monika
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!