id: ur9y42

Wydanie zestawu kart filozoficznych „FiloSupełki. Pytania do rozsupływania”

Wydanie zestawu kart filozoficznych „FiloSupełki. Pytania do rozsupływania”

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
10 381 zł
z 10 000
103%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 014 049 zrzutek i zebrali 1 060 211 572 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • 🎉🔥😍 Z wielką radością informujemy, że zestaw kart „FiloSupełki” już jest dostępny na naszej stronie filozofuj.eu! 🎉🔥😍


  Dzięki Waszej ogromnej pomocy i wsparciu, udało nam się przeprowadzić zbiórkę pieniędzy z gigantycznym sukcesem i teraz możemy oficjalnie ogłosić, że zestaw kart jest gotowy do kupienia! 😉🤩🌟


  Nasze karty filozoficzne to nie tylko zabawa, ale także doskonały sposób na rozwijanie kreatywności, rozbudzanie wyobraźni i pogłębianie myślenia najmłodszych. Każda karta w zestawie to unikalne wyzwanie intelektualne, które pomoże Tobie o Twojemu małemu filozofowi zgłębić różne aspekty filozofii.


  Nie możemy się już doczekać, abyście wszyscy dołączyli do tej niezwykłej podróży po myślach i ideach. 🌟💫🌈


  Zapraszamy Was serdecznie na nasz portal, gdzie znajdziecie pełne informacje o kartach oraz będziecie mogli zamówić swój egzemplarz. 😃📚🌍


  Kliknijcie w link poniżej, aby odkryć magię „FiloSupełków”:


  👉 https://shorturl.at/bxCOY


  Dziękujemy jeszcze raz za Wasze niesamowite wsparcie! 🙌💙6mJhXqPj55szabDT.png

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Przyjaciele filozofii!


Przybywamy do Was z kompletnie nową dla naszego wydawnictwa koncepcją. 

Co, jeśli powiemy Wam, że można połączyć naukę filozofii z przystępną i przyjemną dla dzieci i młodzieży formą rozrywki?


Chcemy przedstawić Wam karty „FiloSupełki. Pytania do rozsupływania” będące polskojęzyczną wersją obecnego już na rynku zestawu kart Think Tanglers którego autorem jest Łukasz Krzywoń.


Łukasza możecie kojarzyć między innymi z tomów „Filozofuj z dziećmi”, gdzie w przypadku pierwszej części był jej autorem, natomiast w przypadku drugiej części pełnił rolę redaktora oraz współautora.

bJ2i9661xFyC2Qpb.png

Łukasz Krzywoń – artysta, filozof i edukator, od wielu lat popularyzuje filozofowanie z dziećmi w Polsce i Irlandii, gdzie mieszka na stałe. W metodach filozofowania z dziećmi ćwiczył się zarówno w Irlandii jak i Wielkiej Brytanii; uczył się od wielu praktyków z Europy, Ameryki i Australii w ramach stowarzyszenia SOPHIA, którego jest aktywnym członkiem.

To obudziło w nim zainteresowanie, w jaki sposób można rozwijać u dzieci ciekawość, refleksyjność i wrażliwość. Kilka lat temu dostrzegł lukę w materiałach do filozofowania z dziećmi w Polsce i tak powstały książki-podręczniki „Filozofuj z dziećmi” cz. 1 i cz. 2 wydane przez Wydawnictow Academicon również dzięki zbiórkom właśnie takim, jak ta.

Podczas pandemii Łukasz miał więcej czasu, by spędzać czas ze swoimi dziećmi i zaczął poszukiwać sposobów na filozofowanie z nimi w domu. Zainspirowany podobnymi materiałami jak „PhiloZoo” z Belgii, „WonderPonder” z Hiszpani, czy „Sticky Questions” w Wielkiej Brytanii, widząc jak reagują na nie jego własne dzieci, wieczorami podczas lockdownów projektował zestaw kart do filozofowania w formie zabawy.

I tak oto zestaw kart „ThinkTanglers” ukazał się zeszłej jesieni w Irlandii dzięki wydawnictwu Outside the Box Learning Resources i autor od razu zaczął poszukiwać sposobów, by móc udostępnić je również polskim rodzinom i edukatorom. Pytania do rozsupływania? Ale co to? 

Pozwólcie, że rozwiejemy Wasze wątpliwości.R5UwRvz3eRERbQKN.png

„FiloSupełki. Pytania do rozsupływania” to zestaw kart zawierających wiele pytań z filozoficzną nutą do wspólnego rozsupływania.


CY1XjKTQ9id4eKkP.png

Przykładowy wygląd kart.


BxyeNFR0lbgajE2J.pngZestaw kart nadaje się zarówno dla rodziców do inspirowania rozmów w domu jak i dla nauczycieli w klasie.


OdL5YPrpko08N55f.pngKarty mają na celu sprowokować zarówno natychmiastową reakcję dziecka – zaciekawienie, jak i następnie zachęcić je do zadawania głębszych pytań. Dzieci są naturalnie ciekawe ważnych kwestii dotyczących życia i świata. Nasze karty pomogą pielęgnować tę ciekawość przez odkrywanie wielkich idei w formie zabawy. Wykorzystajcie je do wspierania więzi rodzinnych, przyjaźni i relacji z rówieśnikami Waszych dzieci, a przy okazji dowiedzcie się czegoś o sobie nawzajem.


NwRaud9aGr6TdQMA.pngW szkole kart można użyć jako wspaniałej zachęty do wspólnej dyskusji w klasie na ważne tematy, od nauki, przez sport, po etykę oraz sens życia.

Karty są też świetnym narzędziem dla nauczycieli, by wspierać kulturę myślenia również poza klasą, angażując rodziny dzieci w ważne rozmowy.


dzmysBDni48KWOxC.png

Pozwólcie, że przedstawimy Wam ich użytkowanie w 5 prostych punktach:

 1. Pozwól dziecku losowo wybrać kartę. Po przeczytaniu pytania, dzieci odpowiadają na pytanie. Poproś o argument.
 2. Użyj dodatkowych pytań zamieszczonych na drugiej stronie karty, aby kontynuować rozmowę. Zapytaj dziecko o argumenty popierające jego odpowiedź.
 3. Użyj pomocniczych pytań z kart Tak / Nie / Może tak, może nie, aby pogłębić rozmowę.
 4. Każda karta skrywa w zawartych pytaniach jakąś ważną ideę, taką jak prawda, wartość czy odwaga. Spróbujcie odkryć, jaką.
 5. Podążaj za dziećmi i ich tokiem myślenia. Rozważajcie pojawiające się pytania i problemy. Życzymy ciekawych rozmów.


Karta Jokera:

Jeśli dziecko wyciągnie kartę Joker to ono zada Ci pytania. Swoją odpowiedzią modeluj argumentowanie odpowiedzi, a potem zapytaj dziecko o jego perspektywę.


Wyzwanie dla kreatywnego myślenia:

Każda karta zawiera słowo zaraz poniżej głównego pytania. Dobierz drugą kartę tak, by mieć dwa słowa i pomyśl co może łączyć te dwa słowa czy idee. Myśl szeroko i nieszablonowo (np. Co „ROWER” ma wspólnego z „MIŁOŚCIĄ”?). Zapytaj o możliwe podobieństwa i różnice. Znajdź ich jak najwięcej.

PQnIlyMbx9yYmU8N.png

„Na podstawie tych wielu dobrze przemyślanych pytań, dialogi, rozmowy i debaty były bezcenne.

Toczyło się wiele dyskusji filozoficznych i dzieci były bardzo podekscytowanie przedyskutowaniem wybranego przez nich pytania. Pytanie „Czy można zjeść kolor?” wywołało wiele przemyśleń i dyskusji.

Pewien chłopak powiedział: „Nie ma szans – kolor nie może wyginąć, tak jak dinozaury!!”

Kevin McArevey (bohater filmu dokumentalnego Młody Platon), dyrektor Holy Cross Boys' Belfast


„Używałam kart Filopełki z moimi pierwszoklasistami. Jedno dziecko zamknęło oczy i wybrało kartę ze stosu: „Dokąd idziemy, kiedy śnimy?” Odpowiedź jednego dziecka wydawała się tak tajemnicza, że zasługuje na założenie książki obrazkowej dla dzieci. Powiedziała, że kiedy śnimy, podróżujemy poza nasze ciała w bańce snów.

Jest niewidoczna, ale ma piękne kolory i występuje w różnych rozmiarach (w zależności od naszego snu).

Przemieszcza się w pobliżu naszego śpiącego ciała. Kiedy bańka pęka, sen się kończy i płyniemy z powrotem do naszych ciał.”

Vanessa Dewey, Shanghai United International School


„Karty z pytaniami filozoficznymi od Łukasza Krzywonia są świetnymi zaczepkami do rozpoczęcia dyskusji zarówno w domu, jak i na warsztatach, które prowadzę.

Sprawdzają się na moich “Pogadankach naukowo - filozoficznych”, ale też są świetnym zaczątkiem do pisania własnych opowieści podczas warsztatów kreatywnego pisania.

Każda karta potrafi wywołać prawdziwą burze mózgów i niejeden trudny dylemat do przeanalizowania.

Zdecydowanie wpływają na rozwój, nie tylko dzieci. Gorąco polecam!”

Kinga Willim, autorka Narzędziownika Pisarza


„Karty do filozofowania „Think tanglers” to bogate merytorycznie i piękne graficznie narzędzie, które rozwija myślenie filozoficzne, pogłębia procesy myślowe, pozwala rozwijać tak bardzo potrzebne kompetencje miękkie 4K (kreatywność, komunikację, krytyczne myślenie, kooperację).

Z powodzeniem stosuję wariant angielski na moich zajęciach z dziećmi i młodzieżą, przy okazji uczymy się języka obcego, ale przede wszystkim pobudzamy się do myślenia. Autor kart, filozof Łukasz Krzywoń, stworzył do nich bardzo ciekawe ćwiczenia „pogłębiające” rozumowanie i myślenie abstrakcyjne.

W tym niepozornym pudełku „Think tanglers” zawarta jest wartość doświadczenia praktyka P4C w prowadzeniu dociekań filozoficznych z dziećmi i młodzieżą. Na polskim rynku brakuje takich narzędzi i materiałów, które pomogłyby wzbogacić standard nowoczesnej edukacji o wartość myślenia filozoficznego na różnych przedmiotach.

Mam nadzieję, że zagoszczą we wszystkich domach i placówkach edukacyjnych.”

Anna Czajka, Nauczycielka języka angielskiego w Zespołe Szkół Hotelarskich w Gdańsku


48Toy1Y0PCRza0xL.png


Koszt wydania zestawu kart na naszym rynku to około 23 905 zł.


tzpKGnoZKKjzbM0t.pngJako Fundacja Academicon od lat działamy na rzecz popularyzacji filozofii, w tym nauczania filozofii już od najmłodszych lat. Chcemy, aby wartościowe i praktyczne materiały do prowadzenia zajęć z filozofii, były ogólnodostępne również w języku polskim.


Wydanie gry karcianej to kosztowne przedsięwzięcie, a jako fundacja nie mamy na to środków. Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie naszego projektu. Potrzebujemy od Was wsparcia w postaci 10 tys. złotych.

 

Przewidywana cena detaliczna kart to: 135,30 brutto/szt. 


Środki te zostaną przeznaczone na: 


 • opracowanie redakcyjne i korektę tekstu gry,
 • druk gry,
 • promocję gry,
 • koszty operacyjne portalu zrzutka.pl,
 • nagrody dla darczyńców. tTBDAExtKC6EluvA.png

Wydanie gry planujemy 01.06.2023 roku.


O2ijA3dd9suz5iAc.png

Fundacja Academicon to organizacja non-profit, która prowadzi działania na rzecz nauki (w tym jej popularyzacji, upowszechniania i promocji), edukacji, szeroko pojętej kultury oraz wzmacniania demokratycznego społeczeństwa obywatelskiego.


Jesteśmy pasjonatami popularyzacji filozofii, którzy rozumieją, że filozofia stanowi bardzo ważny element naszej kultury i cywilizacji kształtujący postrzeganie nas samych i otaczającego nas świata, a w rezultacie – także nasze codzienne postępowanie. Wiemy ponadto, jak nieocenioną rolę spełnia filozofia w intelektualnym i społecznym rozwoju młodzieży (i dzieci!). Nauka filozofii rozwija myślenie krytyczne, logiczne i refleksyjne, dzięki czemu młodzi ludzie stają się świadomymi uczestnikami życia społecznego i krytycznymi odbiorcami kultury, w tym popkultury.  


Popularyzujemy od 2015

Poza wydawaniem książek o charakterze naukowym wśród realizowanych przez nas projektów znajduje się dwumiesięcznik popularnofilozoficzny „Filozofuj!”. Czasopismo jest na naszym rynku od 2015 r. (w tym roku doczekaliśmy się publikacji 50 numeru). Magazyn powstaje przy współpracy z najlepszymi specjalistami z naszego kraju oraz zagranicy. 


Tworzymy materiały wspierające nauczycieli

Od początku naszej działalności redagujemy też portal filozofuj.eu na którym zamieszczamy: informacje o aktualnych wydarzeniach, teksty publicystyczne, materiały dydaktyczne, wydania „Filozofuj!” w otwartym dostępie oraz inne treści popularyzatorskie. Regularnie publikujemy nowe wpisy w dziale „Filozofia w szkole” który jest dedykowany nauczycielom filozofii.


Do tej pory udało nam się wydać dwa tomy „Filozofuj z dziećmi” – poradnika do prowadzenia filozoficznych dociekań z dziećmi i młodzieżą. Warto podkreślić, że drugi tom udało nam się wydać głównie dzięki pomocy wspierających nas „zrzutkowiczy”. Nasz podręcznik do filozofii dla liceum ogólnokształcącego i technikum, obejmujący zakres podstawowy, „Źródła mądrości” został wzbogacony o kurs online z atrakcyjnymi materiałami wideo stanowiącymi wsparcie dydaktyczne na lekcjach filozofii w całej Polsce. Cały kurs jest dostępny za darmo na stronie zrodla-madrosci.pl.


Nasze działania są zauważane

Nasza działalność została doceniona w konkursie Popularyzator Nauki, organizowanym przez Polską Agencję Prasową oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki, bowiem redakcja otrzymała tytuł Popularyzatora Nauki 2020 w kategorii Media.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 11

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Podziękowania
Graficzne, filozoficzne podziękowanie mailem
10 zł

Kupione 10

Zakończona
Inne
Galeria Chwały
Graficzne, filozoficzne podziękowanie mailem oraz imienny wpis do Galerii Chwały Darczyńców projektu „FiloSupełki” na portalu filozofuj.eu.
20 zł

Kupione 7

Zakończona
Inne
3 wybrane numery „Filozofuj!” z lat 2020-2021
W ramach podziękowania za wsparcie, prześlemy każdemu „zrzutkowiczowi”, który zdecyduje się nas wesprzeć kwotą 50 zł, 3 wybrane przez niego numery cza...
50 zł

Kupione 10

Zakończona
Inne
Komplet numerów „Filozofuj!” z 2022 roku
W ramach podziękowania za wsparcie, prześlemy każdemu „zrzutkowiczowi”, który zdecyduje się nas wesprzeć kwotą 100 zł, komplet numerów „Filozofuj!” z ...
100 zł

Kupione 4

Zakończona

Wpłaty 89

 
Użytkownik niezarejestrowany
1 zł
IN
Izabela
PF
Pracownia Filozoficzna
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
EB
Elwira Białek-Kaźmierczak
ukryta
AW
Agata Wawer
400 zł
IB
Iza Bryzik
ukryta
SW
Sławomira Wiśniewska
400 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MJ
Marcelina Janisz
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!