Pomóż młodym talentom z Lublina wyjechać na kreatywne mistrzostwa świata w USA ID: urvj37

19 074 zł z 50 000 zł

38%

19 074 zł

z 50 000 zł

zakończona

19.05.2019r

144

wspierających
38%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Już osiągnęliśmy niesamowity sukces! W swojej kategorii zostaliśmy mistrzami Polski! W nagrodę otrzymaliśmy szansę startu w światowych finałach konkursu Odyseja Umysłu w Stanach Zjednoczonych. Jednak żeby tam dotrzeć, musimy postarać się o niemałe środki finansowe.

W skład naszej drużyny wchodzą: Dana, Tosia, Helenka, Emilka, Herbert, Szymon i Kuba. Pomagają nam dwie trenerki: Agnieszka Kantor-Kołodyńska oraz Marzena Bichta. Pracujemy aktualnie nad jeszcze lepszą wersją rozwiązania problemu: „Balsa z polotem”. Polega ono na zbudowaniu konstrukcji z drewna balsa, która ma utrzymać jak największy ciężar. W Gdyni podczas finału ogólnopolskiego było to 225 kg! W naszym filmie macie możliwość zobaczenia tej konstrukcji. Ma ok. 20 centymetrów wysokości i waży tylko 20 gramów!!! Trudno uwierzyć w taką wytrzymałość. Prawda? Towarzyszy temu niezwykła fabuła prezentowana przez całą drużynę. Więcej o zadaniu przeczytacie na stronie polskiej edycji międzynarodowego konkursu Odyseja Umysłu: https://odyseja.org/konkursy/streszczenia-problemow/problem-4/. Podczas mistrzostw świata, które odbędą się w maju w Michigan (USA) będziemy prezentować ten sam problem, ale już w języku angielskim. Dostaniemy też do rozwiązania dodatkowe zadania-niespodzianki, czyli tzw. spontany. Będzie się działo :)

Do Michigan przyjedzie kilka tysięcy uczestników z całego świata! Bardzo chcemy wziąć udział w tym niezwykłym festiwalu kreatywności. To oznacza jednak poniesienie potężnych kosztów, w tym m.in. opłat za uczestnictwo w turnieju, bilety lotnicze, wizy, noclegi, ubezpieczenie, transport na miejscu.

Bardzo zależy nam na każdej kwocie, którą możesz dorzucić do naszej wyprawy. Dziękujemy!

Aktualności2

  • Kurier Lubelski również zainteresował się nasza przygodą: https://kurierlubelski.pl/lubelscy-uczniowie-w-swiatowym-finale-skrzydla-dostaly-skrzydel/ar/c5-14017997

  • O naszej zrzutce napisał Dziennik Wschodni. https://www.dziennikwschodni.pl/lublin/szkolna-ekipa-konkursowa-marza-o-usa,n,1000240362.html

Wpłacający144

MM
Marta Michna
ukryta
 
Dane ukryte
150 zł
AM
Agata Matczuk
25 zł
 
Dane ukryte
500 zł
JJ
Joanna Jarzębowska
10 zł
MI
Marta i Thomas
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
25 zł
JW
Justyna W
15 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze29

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

437 111 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?