id: us8abz

Pomóżmy Zabrzańskim rodzinom poszkodowanym w wyniku wybuchu gazu

Pomóżmy Zabrzańskim rodzinom poszkodowanym w wyniku wybuchu gazu

8 942 zł 
z 50 000
17%
zakończona 05.05.2021r
194 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Pomóżmy Zabrzańskim rodzinom poszkodowanym w wyniku wybuchu gazu, do którego doszło we wtorek 23 marca 2021 w mieszkaniu na drugim piętrze przy ulicy Struzika 6 w Zabrzu.

Na miejsce wysłano 17 zastępów Straży Pożarnej z Zabrza, Gliwic i Rudy Śląskiej, dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, Zespoły Ratownictwa Medycznego, patrole Policji.

Siła podczas wybuchu była tak mocna, że balustrada zabezpieczająca balkon została oderwana, a jego mieszkaniec został wyrzucony na zewnątrz. Druga z poszkodowanych osób to lokator, który zaraz po wybuchu zasłabł. Dwie osoby zostały hospitalizowane, w tym jedna w stanie ciężkim. Konstrukcja ściany nośnej budynku została naruszona. 


Stowarzyszenie Wielka Flota Zjednoczonych Sił oraz portal miejski Info Zabrze zbierają środki finansowe dla rodzin poszkodowanych w wybuchu, które zostaną przeznaczone na zakup najpotrzebniejszych rzeczy, przeprowadzenie remontów zniszczonych mieszkań oraz pomoc doraźną.


Poza zbiórką Stowarzyszanie Flota wraz z Info Zabrze będą organizować eventy charytatywne podczas których również będą zbierane dary i środki finansowe na rzecz poszkodowanych rodzin.


Nie bądźmy obojętni! Pomagajmy


--- O postępach w zbiórce będziemy na bieżąco informować na stronie Stowarzyszenia Wielka Flota Zjednoczonych Sił oraz na portalu Info Zabrze.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 194

preloader

Komentarze 4

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

892 091 zrzutek

i zebrali

833 281 362 zł

A ty na co dziś zbierasz?