id: nysxgz

Inicjatywa społeczna "ZAJĘCIA UŚMIECHOTWÓRCZE :)" dla dzieci i seniorów, dla wszystkich, którym brak uśmiechu :)

Inicjatywa społeczna "ZAJĘCIA UŚMIECHOTWÓRCZE :)" dla dzieci i seniorów, dla wszystkich, którym brak uśmiechu :)

Aktualności 2

  • Bardzo dziękujemy Pracownikom Jurajskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej, za pomoc w formalnym ogarnięciu projektu. Zakładamy Stowarzyszenie. Z Wami to musi się udać ! :)

    Czytaj więcej
  • Kochani ❤ Bardzo dziękuję za miłą reakcję na mój projekt :) już teraz otrzymuję prośby o zapisanie dzieciaczków na zajęcia... Bardzo dziękuję za dotychczasowe wpłaty ❤ Widzę, że są to duże kwoty, nie każdego na to stać, jeśli chcesz pomóc wystarczy 1zł, 10 osób to 10zł, 100 to już 100zł i tak dalej :) Udostępnienie to też pomoc, a nic nie kosztuje ;) Każdy może dołożyć swoją cegiełkę do budowy zaczarowanej krainy MIMILU ❤ Bez Was to się nie uda !

    Czytaj więcej

Opis zrzutki

Witajcie kochani ! :) Mam na imię Monika, wierzę w to, że pomoc innym to główny sens życia, a dobro zawsze powraca. Szczęście to cząstki naszej pracy iskrzące w sercach ludzi, dające im chęć do życia, radość, uśmiech :) Na to dobro będę pracowała w moim kolejnym projekcie pod wdzięczną nazwą "ZAJĘCIA UŚMIECHOTWÓRCZE" :) Jest to inicjatywa społeczna, udział w zajęciach będzie nieodpłatny.

❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤


SKĄD TEN POMYSŁ ?

Od kilku lat pracuję ze zwierzętami. Zgłębiając ich naturę, próbując zrozumieć potrzeby swoich podopiecznych, doszłam do wniosku, że kontakt z nimi niesie dla ludzi bezcenne korzyści (ze wzajemnością). Niemal każdego dnia odkrywam tworzenie się nowych bezcennych więzi, cudownych relacji. Zaobserwowałam wręcz magiczne interakcje, między zwierzętami a dziećmi, których czasem nie byłam w stanie pojąć. Temat zafascynował mnie tak bardzo, że musiałam go zgłębić. Wiedzę o naturze zwierząt miałam już dość dużą (człowiek uczy się przez całe życie), brakowało mi pełnego zrozumienia drugiej strony. Zaczęłam studiować psychologię dziecięcą, następnie seniorów. Cały czas się dokształcam i mam wrażenie, że jest to niekończąca się przygoda, która pochłonęła mnie bez granic :)


*Czy wiecie, że przy niewielkim udziale osoby prowadzącej, zwierzę potrafi w ciągu kilku minut wywołać spontaniczną radość u dziecka wycofanego społecznie, przygnębionego? A już na pierwszych zajęciach, zasiać chęć kontaktu z rówieśnikami?

*Czy wiecie, że kontakt z kotem może być najlepszym sposobem na uspokojenie, opanowanie niezrozumiałych, niechcianych emocji u dzieci autystycznych?

*Czy wiecie, że ludzie dorastający w rodzinach patologicznych, jako najlepsze chwile z dzieciństwa, przeważnie wskazują, między innymi te spędzone ze zwierzętami?

*Czy wiecie, że zwierze może być najlepszym przyjacielem i lekarstwem na samotność u seniorów, jednocześnie otwiera możliwość nowych kontaktów międzyludzkich?

......... itd.......... Takich przykładów są tysiące.

Posiadając tę wiedzę muszę zrobić z niej najlepszy pożytek, jaki wskazuje mi serce. Nie może być inaczej. To tak jakby mieć lekarstwo na bolączki ludzi, ale go nie użyć, bo wymaga to pracy, poświęcenia. "Zajęcia Uśmiechotwórcze" to nie spontaniczny pomysł, lecz efekt mojej wieloletniej pracy, doświadczeń i przemyśleń. To projekt mojego życia :)


o0022f3a368f21d5.jpeg

Na zdjęciu jest moja córeczka Maja, w trakcie zajęć, z naszą kotką Muffinką. Maja przejawiała symptomy Zespołu Aspergera, zgadnijcie komu pierwszemu powiedziała, że jest szczęśliwa ? :) :) Chcę dać tę radość innym dzieciom i ich rodzinom :)


OGÓLNY ZARYS I CEL ZAJĘĆ

Mam wspaniałą ekipę dwunożnych i czworonożnych szerzycieli uśmiechu :) Zajęcia będą polegały głównie na miłym, radosnym i edukacyjnym spędzaniu czasu ze zwierzętami. Będziemy przełamywać granice, otwierać umysły i serca na nowe, dobre doznania. Odkrywać bezcenne, ukryte pod płaszczem codziennych problemów, uczucia. Przykładowe tematy: "Zwierzęta czują jak ludzie", "Zabawa jest ważna", "Budujemy wyobraźnię", "Odkrywamy w sobie radość", "Jestem ważny", "Mam wpływ na innych", "Śmiejemy się do rozpuku", itp. Mam wiele wspaniałych pomysłów na wydobycie z ludzi tego co najlepsze :)


UCZESTNICY ZAJĘĆ

Projekt kierujemy głównie do ludzi potrzebujących, dzieci i seniorów. W naszym rejonie ok. 15% dzieci jest zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Ok. 20% seniorów to ludzie samotni.

Przyjmiemy na zajęcia wszystkie potrzebujące dzieci, z których ewentualnymi niedomaganiami będziemy w stanie sobie poradzić. W przyszłości chciałabym poszerzyć zakres zajęć o elementy felinoterapii i hipoterapii (jestem w trakcie dokształcania), dla dzieci autystycznych, z zespołem Aspergera, zespołem Downa, ADHD, z niedomaganiami psychicznymi i fizycznymi.


Dzieci są naszą przyszłością, to co w nich zasiejemy będzie kwitło i tworzyło obraz społeczeństwa w najbliższych latach.

Seniorzy w pełni zasługują na spokojną, radosną starość, ich potrzeby społeczne nie usychają wraz z pojawianiem się kolejnych zmarszczek i schorzeń.


POMÓŻMY IM RAZEM ! :)


NA CO DOKŁADNIE ZBIERAMY ?

Do realizacji planów brakuje nam już tylko odpowiedniego miejsca. Nie mam możliwości prowadzenia zajęć w wynajmowanym domu, w którym aktualnie mieszkamy. Znalazłam idealne, wręcz magiczne miejsce, ale mimo złożenia wszystkich oszczędności, kredytów i składki rodziny, do zakupu wciąż brakuje nam 250 000zł. Mimo ewidentnej potrzeby istnienia takiego miejsca i braku podobnych placówek w naszym województwie, nie możemy liczyć na jakiekolwiek dofinansowania państwowe, czy z Funduszy Unijnych :( Smutne, ale nie załamuję się, wierzę w Waszą moc :)

u7264e250169fd14.gif

Miejsce idealne :) do szerzenia uśmiechu :) Zajęć indywidualnych i grupowych :) Czekało by nas mnóstwo prac technicznych, ale jesteśmy z całą rodziną na to przygotowani :)


Jesteśmy w pełni zmotywowani i zmobilizowani ! 😁


Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, serdecznie zapraszam na nowo utworzoną stronę naszej zaczarowanej krainy MIMILU :) Są już pierwsze wpisy. W przyszłości będziemy tam publikować tematy bieżących zajęć i przyjmować zgłoszenia. Oczywiście, będą pojawiały się relacje z zajęć itp.

https://www.facebook.com/kraina.mimilu


TO CO POMOŻECIE?! :) ❤
Wpłacający 68

JS
Joanna Steien
2 000 zł
PP
Paulina Pazulak
1 000 zł
DM
Danuta Mitręga
700 zł
PB
Patrycja Buda
500 zł
A
Agnieszka
300 zł
 
Dane ukryte
200 zł
EW
Eugen W.
200 zł
JW
Joanna Wróbel
170 zł
PR
Piotr R.
150 zł
A
Agnieszka
130 zł
Zobacz więcej

Komentarze 13

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 150 zł i więcej
Ciasteczka uśmiechotwórcze :)

Z całego serca Dziękujemy za każdą wpłatę, a za te, w kwocie 150zł lub więcej, dodatkowo odwdzięczamy się, zestawem, pysznych maślanych ciasteczek w kształcie kotków. Upieczone pod czujnym okiem naszych czworonogów, wykonane według tajnej rodzinnej receptury :) Niby zwykłe, a jednak magiczne ❤

wybrano 3 razy

przewidywana dostawa: 1 marca, 2021

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

624 014 zrzutek

i zebrali

375 013 737 zł

A ty na co dziś zbierasz?