Diabeł Łańcucki; historyczny film akcji
Diabeł Łańcucki; historyczny film akcji
Nasi użytkownicy założyli 959 625 zrzutek i zebrali 967 733 698 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Aktualności6
-
Osiągnęliśmy 25% Dziękujemy za wsparcie!
Pierwszy poważny sukces za nami! W ciągu 1,5 miesiąca nasza zrzutka osiągnęła jedną czwartą zbieranej przez nas sumy. Dziękujemy za wsparcie naszego projektu w tak krótkim czasie i oznajmiamy, że przygotowania idą pełną parą. W robocie jest scenariusz; póki trwa zima będziemy koncentrować się na pracach koncepcyjnych, wkrótce jednak pokażemy wam kolejne filmy z przygotować do "Diabła Łańcuckiego".
Tymczasem zapraszamy do naszego materiału z okazji rocznicy Powstania Styczniowego.
Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.
Opis zrzutki
Historyczne kino przygodowe powraca!
W poprzednim odcinku…
Rok 1608, południowo-wschodnie kresy Rzeczypospolitej
Wyjęty spod prawa szlachcic-rębajło Jacek Dydyński wychodzi z lochu i trafia na służbę do podstępnego Stanisława Stadnickiego, pana na Łańcucie, zwanego "Diabłem Łańcuckim".
Tajemniczy pątnik Gedeon wraca z tureckiej niewoli na zaścianek w Dwernikach, wypowiadając prywatną wojnę Stadnickiemu. Konstancja Dwernicka odrzuca zaloty fałszywego szlachcica Smoliwąsa.
Co zobaczymy dalej?
A wszystko dzięki Waszemu wsparciu!
Pierwszy odcinek pilotowy serialu „Diabeł Łańcucki”, na który z sukcesem przeprowadziliśmy zbiórkę w serwisie Zrzutka.pl został zrealizowany w całości i jest dostępny publicznie.
Kliknijcie w link poniżej i obejrzyjcie całą produkcję, która pokazuje poziom, na jakim jesteśmy w stanie realizować polskie kino historyczne.
Przed Wami Diabeł Łańcucki: Początek historii:
Serial „Diabeł Łańcucki” trafi do jednej z ogólnopolskich stacji telewizyjnych, z którymi właśnie prowadzimy rozmowy.
Równocześnie, po zorganizowaniu ponad 40 pokazów na terenie naszego kraju, znamy już wasze obawy jako widzów. Wiemy, że lękacie się o jakość, nie dowierzacie iż polskie stacje, a zwłaszcza państwowa TVP, nie są w stanie wyprodukować porywających produkcji historycznych. Ich seriale zaś raczej ośmieszają polską historię niż ją promują.
Dlatego zdecydowaliśmy się kontynuować pracę niezależnie i zrealizować CAŁĄ opowieść o Diable Łańcuckim w formie widowiskowego filmu fabularnego, kontynuującego wątki z odcinka pilotowego, który przed chwilą oglądaliście. Produkcja ta przeznaczona będzie do dystrybucji kinowej, telewizyjnej i streamingowej dla widzów w Polsce i za granicą. Taka niezależna realizacja pozwoli nam utrzymać autorską kontrolę nad filmem, bez zmuszania się do ustępstw, które odbiją się na jakości produkcji.
Idziemy zatem naprzód jak husaria i ogłaszamy oficjalny początek prac nad filmem pełnometrażowym!
Tak wyglądał początek prac nad odcinkiem pilotowym - sobota, 10 październik 2020 rok, Stadnina w Kotowie, godzina 5 rano, pierwszy klaps i próbne zdjęcia na planie pilota. (Fot. Urszula Nawrot).
Na co zbieramy?
Na wersję kinową „Diabła Łańcuckiego”. Odcinek pilotowy stanie się podstawą do zrealizowanie nie tylko serialu, ale filmu pełnometrażowego w konwencji „easternu” – czyli awanturniczej opowieści przypominającej amerykańskie westerny. Tyle, że jego akcja nie toczy się w dalekiej Ameryce, ale na dzikim, niebezpiecznym wschodzie Europy. „Diabeł…” nawiązuje zatem do klasycznych seriali i filmów gatunku powstających w Polsce w od lat sześćdziesiątych, jak „Czarne Chmury”, „Rycerze i rabusie” oraz „Wilcze echa”, których akcja rozgrywa się w Bieszczadach. Tak więc Stanisław Stadnicki, zwany "Diabłem Łańcuckim", który zaprzedał duszę diabłu, Jacek Dydyński, awanturnik, zagończyk, szlachcic wyjęty spod prawa i zbuntowana szlachcianka, Konstancja Dwernicka, skrzyżują drogi i szable w namiętnej walce o władzę i honor, fortunę i miłość.
9 kwietnia 2021 rok. Warszawa, Wilanów, przygotowania do konnego pojedynku braci Dydyńskich (Fot. Urszula Nawrot).
Pierwowzorem serialu są bestsellerowe historyczne powieści Jacka Komudy: „Diabeł Łańcucki” i „Banita” oparte w całości na faktach historycznych. Zdarzenia zaś przedstawione w odcinku pilotowym rozegrały się na początku XVII wieku na południowo-wschodnich kresach Rzeczypospolitej, a wszystkie postacie są historyczne.
Mamy świadomość, że produkcja filmu fabularnego wymaga budżetu rzędu kilku milionów złotych. Jednak środki zgromadzone na zrzutce umożliwią nam rozpoczęcie pre-produkcji, stworzenie scenariusza, storyboardu, projektów wnętrz, dokumentacji lokacji zdjęciowych itd. Dzięki temu, że mamy 45 minut fabuły jako demo, pozyskamy biznesowych inwestorów do naszej produkcji i zgromadzimy pełny budżet.
Maciej Jurewicz, nasz reżyser udziela instrukcji Piotrowi Zawadzkiemu, wcielającemu się w rolę tytułowego "Diabła Łańcuckiego". Kwiecień 2021, zamek w Łańcuckie (Fot. Urszula Nawrot).
Sabaci Stanisława Stadnickiego na zamku w Łańcucie. (Fot. Stanisław Dunin-Borkowski).
Karta producenta
Oto przepustka do świata filmu i seriali. Wspierając naszą produkcję otrzymujecie specjalną imienną kartę USB opisaną imieniem i nazwiskiem. Na karcie będącej jednocześnie imiennym potwierdzeniem Twojego wkładu w serial, znajdzie się pełny film dokumentalny o polskiej sztuce wojennej XVII wieku z udziałem specjalistów od historii i geopolityki, m. In. Jacka Bartosiaka, Jacka Komudy i innych, a także materiały z fazy pre-reprodukcji filmu historycznego.
Po zrealizowaniu filmu fabularnego "Diabeł Łańcucki" udostępnimy wam go, przesyłając na wskazany adres e-mail lub zaprosimy na oficjalną premierę.
A oprócz tego dla najhojniejszych współproducentów przygotowaliśmy specjalne nagrody.
Obejrzyjcie film z przygotowań scen walki, którą koordynował szermierz Tomasz Abramski:
Posłuchajcie filmowej muzyki skomponowanej przez Marka Kuczyńskiego:
Obejrzyjcie relację pokazującą ostatnie dni zdjęciowe we wrześniu 2021 roku:
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!

Nagrody / oferty 29 Nowość
Kupuj i wspieraj zrzutki.
Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę / ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.
Kupuj i wspieraj zrzutkę
Aktywne organizatora:
50 zł
Kupione 249
100 zł
Kupione 186
185 zł
Kupione 212
350 zł
Kupione 17
1500 zł
1500 zł
1500 zł
1500 zł
1500 zł
2500 zł
Kupione 3 z 7
Nieaktywne
Wsparcie projektu oznacza udział dla jednej osoby w unikalnej, dwudniowej konferencji poświęconej geopolityce, historii i kulturze Rzeczypospolitej szlacheckiej w dniach 21 i 22 marca w pałacu w Hadlach Szklarskich na Podkarpaciu. W programie spotkanie z Dr JACKIEM BARTOSIAKIEM na temat wielkich strategii wieku XVI i XVII; pisarzem JACKIEM KOMUDĄ, który przedstawi galerię mało dobrych postaci dawnej Ziemi Przemyskiej. Dr LUCJAN FAC opowie o republikańskich ideałach szlachty, dr inż. MAREK GRANSICKI pokaże i narysuje przykłady architektury dawnego Podkarpacia, a dr hab. MAREK TRACZ-TRYNIECKI opowie o wysiłkach modernizacyjnych I Rzeczypospolitej. DR ANDRZEJ GLIWA nakreśli obraz najazdów tatarskich na południowo-wschodnie kresy Rzeczypospolitej, a SŁAWOMIR KWOKA opowie o kulinarnych smakach sarmatyzmu. Zaproszenie obejmuje wyżywienie, nocleg (z 21 na 22 marca), a także osobiste spotkanie i wieczór z gośćmi oraz prelegentami. Każdy wspierający otrzyma także imienne podziękowanie w wersji elektronicznej.
A oto program:
21 marca. Dzień I – 12. 00
12. 00 – Obiad
12. 30- 13. 00 Dr Jacek Bartosiak – Wielkie strategie wieku XVI i XVII. Śmiałe zamierzenia w zderzeniu z ówczesną rzeczywistością.
13. 30 – 14. 00 Dr. hab. Marek Tracz-Tryniecki – Wysiłki modernizacyjne które się nie powiodły. Ponadczasowe myśli polityczne. Przeszkody w ich realizacji.
14. 00- 14. 30 Dr Lucjan Fac – Republikańskie ideały. Wzór obywatela-żołnierza. Postacie z ziemi przemyskiej, które swoim życiem zbliżyły się do ideału.
14. 30 – 15. 00 Pisarz Jacek Komuda – Stadnicki i inni. Galeria postaci nikczemnych ziemi przemyskiej. Negatywne skutki ich oddziaływania na ówczesne społeczeństwo i obecny wizerunek I Rzeczpospolitej.
15.00 – 15 .30 Dr inż architekt Marek Gransicki – Architektura XVI i XVII- wiecznej ziemi przemyskiej i sanockiej województwa ruskiego. Siedziby szlacheckie, zagrody wiejskie, założenia miejskie.
15. 30 – 16 .00 Dr Andrzej Gliwa - Zapomniane dziedzictwo Rzeczpospolitej: pamięć zbiorowa najazdów tatarskich na terenie ziemi przemyskiej i sanockiej.
16. 00 – 16. 30 Sławomir Kwoka – Smak sarmacji. Jak smakowały potrawy 400 lat temu. Charakterystyka kuchni wieku XVII na podstawie „Compendium Ferculorum” Stanisława Czernieckiego – pierwszej „książki kucharskiej” wydanej w języku polskim.
17. 00 – Kolacja
18. 00 – „Najlepsze miejsce na świecie” Gdzie wschód zderza się z zachodem – spotkanie autorskie z Jackiem Bartosiakiem.
20 00 – Kręgle i zawody strzeleckie.
22 marca. Dzień II
8. 30 – 9. 30 śniadanie
10 .00 Panel dyskusyjny z udziałem prelegentów, przedstawicieli samorządów regionu i uczestników konferencji.
1. I Rzeczpospolita w świadomości masowej. Co ukształtowało jej obecny obraz?
2. Czy Rzeczpospolita wieku XVI i XVII i kultura sarmacka może na nowo zachwycić?
3. Działania które należy podjąć aby skorzystać z dziedzictwa I Rzeczpospolitej w kontekście budowy świadomości narodowej i promocji historycznej ziemi przemyskiej i sanockiej
4. Lekcja historii. Jakich błędów nie należy powielać, czego się wystrzegać.
14. 00 Obiad. Koniec konferencji
Uczestnictwo w konferencji w wariancie z pobytem obejmuje nocleg, wyżywienie i atrakcje dodatkowe w postaci kręgli i mini zawodów strzeleckich.
Na gości czekają 2 i 3 osobowe pokoje z łazienkami już od 10 godziny w dniu 21 marca.
350 zł
Kupione 28 z 29
385 zł
Kupione 33 z 33
1000 zł
Kupione 1 z 1
1000 zł
Kupione 1 z 1
1000 zł
Kupione 1 z 1
1000 zł
Kupione 1 z 1
1000 zł
Kupione 1 z 1
1000 zł
Kupione 1 z 1
1000 zł
Kupione 1 z 1
1000 zł
Kupione 1 z 1
Wpłata na 2 osoby (Jerzy Sorokin, Grazyna Pilarska -Sorokin na 2 dni konferencji.
chętnie dołączam - mam nadzieję, że dzięki takim projektom przypomnimy sobie żeśmy bywali drzewiej Sarmatami...
Dzięki za wkład w odbudowie tożsamości narodowej, potrzeby poświecenia prywatnego interesu nad narodowym , pokażcie jak historia się powtarza i co może być tego skutkiem,a co jest przyczyną, dokładnie tak jak nas podbijają dziś państwa ościenne, Unia Europejska i nadal Moskale, przecież to już było
Niesamowite co zrobiliście. Jestem z Wami.
Trzymam kciuki za powodzenie projektu. AMOR PATRIAE NOSTRA LEX.