id: utdujf

Diabeł Łańcucki; historyczny film akcji

Diabeł Łańcucki; historyczny film akcji

Nasi użytkownicy założyli 959 625 zrzutek i zebrali 967 733 698 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności6

 • Osiągnęliśmy 25% Dziękujemy za wsparcie!


  Pierwszy poważny sukces za nami! W ciągu 1,5 miesiąca nasza zrzutka osiągnęła jedną czwartą zbieranej przez nas sumy. Dziękujemy za wsparcie naszego projektu w tak krótkim czasie i oznajmiamy, że przygotowania idą pełną parą. W robocie jest scenariusz; póki trwa zima będziemy koncentrować się na pracach koncepcyjnych, wkrótce jednak pokażemy wam kolejne filmy z przygotować do "Diabła Łańcuckiego".

  Tymczasem zapraszamy do naszego materiału z okazji rocznicy Powstania Styczniowego.  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Historyczne kino przygodowe powraca!

 

W poprzednim odcinku…

Rok 1608, południowo-wschodnie kresy Rzeczypospolitej

Wyjęty spod prawa szlachcic-rębajło Jacek Dydyński wychodzi z lochu i trafia na służbę do podstępnego Stanisława Stadnickiego, pana na Łańcucie, zwanego "Diabłem Łańcuckim".

Tajemniczy pątnik Gedeon wraca z tureckiej niewoli na zaścianek w Dwernikach, wypowiadając prywatną wojnę Stadnickiemu. Konstancja Dwernicka odrzuca zaloty fałszywego szlachcica Smoliwąsa.

Co zobaczymy dalej?


A wszystko dzięki Waszemu wsparciu!

Pierwszy odcinek pilotowy serialu „Diabeł Łańcucki”, na który z sukcesem przeprowadziliśmy zbiórkę w serwisie Zrzutka.pl został zrealizowany w całości i jest dostępny publicznie.

Kliknijcie w link poniżej i obejrzyjcie całą produkcję, która pokazuje poziom, na jakim jesteśmy w stanie realizować polskie kino historyczne.

Przed Wami Diabeł Łańcucki: Początek historii:

 


 

Serial „Diabeł Łańcucki” trafi do jednej z ogólnopolskich stacji telewizyjnych, z którymi właśnie prowadzimy rozmowy.

Równocześnie, po zorganizowaniu ponad 40 pokazów na terenie naszego kraju, znamy już wasze obawy jako widzów. Wiemy, że lękacie się o jakość, nie dowierzacie iż polskie stacje, a zwłaszcza państwowa TVP, nie są w stanie wyprodukować porywających produkcji historycznych. Ich seriale zaś raczej ośmieszają polską historię niż ją promują.

 

Dlatego zdecydowaliśmy się kontynuować pracę niezależnie i zrealizować CAŁĄ opowieść o Diable Łańcuckim w formie widowiskowego filmu fabularnego, kontynuującego wątki z odcinka pilotowego, który przed chwilą oglądaliście. Produkcja ta przeznaczona będzie do dystrybucji kinowej, telewizyjnej i streamingowej dla widzów w Polsce i za granicą. Taka niezależna realizacja pozwoli nam utrzymać autorską kontrolę nad filmem, bez zmuszania się do ustępstw, które odbiją się na jakości produkcji. 

Idziemy zatem naprzód jak husaria i ogłaszamy oficjalny początek prac nad filmem pełnometrażowym!

 suN0KayD0tUiVgsB.jpgbxdDtqlu4d2hXJ1A.jpg

Tak wyglądał początek prac nad odcinkiem pilotowym - sobota, 10 październik 2020 rok, Stadnina w Kotowie, godzina 5 rano, pierwszy klaps i próbne zdjęcia na planie pilota. (Fot. Urszula Nawrot).


Na co zbieramy?

Na wersję kinową „Diabła Łańcuckiego”. Odcinek pilotowy stanie się podstawą do zrealizowanie nie tylko serialu, ale filmu pełnometrażowego w konwencji „easternu” – czyli awanturniczej opowieści przypominającej amerykańskie westerny. Tyle, że jego akcja nie toczy się w dalekiej Ameryce, ale na dzikim, niebezpiecznym wschodzie Europy. „Diabeł…” nawiązuje zatem do klasycznych seriali i filmów gatunku powstających w Polsce w od lat sześćdziesiątych, jak „Czarne Chmury”, „Rycerze i rabusie” oraz „Wilcze echa”, których akcja rozgrywa się w Bieszczadach. Tak więc Stanisław Stadnicki, zwany "Diabłem Łańcuckim", który zaprzedał duszę diabłu, Jacek Dydyński, awanturnik, zagończyk, szlachcic wyjęty spod prawa i zbuntowana szlachcianka, Konstancja Dwernicka, skrzyżują drogi i szable w namiętnej walce o władzę i honor, fortunę i miłość.

56CFPRJhYWorAAc3.jpgmAgzzGg97pHs5zxJ.jpg

9 kwietnia 2021 rok. Warszawa, Wilanów, przygotowania do konnego pojedynku braci Dydyńskich (Fot. Urszula Nawrot).


Pierwowzorem serialu są bestsellerowe historyczne powieści Jacka Komudy: „Diabeł Łańcucki” i „Banita” oparte w całości na faktach historycznych. Zdarzenia zaś przedstawione w odcinku pilotowym rozegrały się na początku XVII wieku na południowo-wschodnich kresach Rzeczypospolitej, a wszystkie postacie są historyczne.


Mamy świadomość, że produkcja filmu fabularnego wymaga budżetu rzędu kilku milionów złotych. Jednak środki zgromadzone na zrzutce umożliwią nam rozpoczęcie pre-produkcji, stworzenie scenariusza, storyboardu, projektów wnętrz, dokumentacji lokacji zdjęciowych itd. Dzięki temu, że mamy 45 minut fabuły jako demo, pozyskamy biznesowych inwestorów do naszej produkcji i zgromadzimy pełny budżet.


9zj1RSXbzOsmu2Tl.jpg

Maciej Jurewicz, nasz reżyser udziela instrukcji Piotrowi Zawadzkiemu, wcielającemu się w rolę tytułowego "Diabła Łańcuckiego". Kwiecień 2021, zamek w Łańcuckie (Fot. Urszula Nawrot).

uICw4lwfth6irwFG.jpg Sabaci Stanisława Stadnickiego na zamku w Łańcucie. (Fot. Stanisław Dunin-Borkowski).


Karta producenta

Oto przepustka do świata filmu i seriali. Wspierając naszą produkcję otrzymujecie specjalną imienną kartę USB opisaną imieniem i nazwiskiem. Na karcie będącej jednocześnie imiennym potwierdzeniem Twojego wkładu w serial, znajdzie się pełny film dokumentalny o polskiej sztuce wojennej XVII wieku z udziałem specjalistów od historii i geopolityki, m. In. Jacka Bartosiaka, Jacka Komudy i innych, a także materiały z fazy pre-reprodukcji filmu historycznego.

Po zrealizowaniu filmu fabularnego "Diabeł Łańcucki" udostępnimy wam go, przesyłając na wskazany adres e-mail lub zaprosimy na oficjalną premierę.

A oprócz tego dla najhojniejszych współproducentów przygotowaliśmy specjalne nagrody.


Obejrzyjcie film z przygotowań scen walki, którą koordynował szermierz Tomasz Abramski:

 


Posłuchajcie filmowej muzyki skomponowanej przez Marka Kuczyńskiego: 


Obejrzyjcie relację pokazującą ostatnie dni zdjęciowe we wrześniu 2021 roku:Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 29 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę / ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Aktywne organizatora:
Cegiełki i podziękowania
Co tam, stać mnie!
Kłaniamy się nisko i w zamian za wsparcie projektu wysyłamy elektroniczny plakat filmu "Diabeł Łańcucki".
50 zł

Kupione 249

Cegiełki i podziękowania
Jaśniepańska łaska
Dziękujemy za hojne wsparcie z herbowej kiesy. W zamian przekazujemy imienne podziękowanie z grafiką autorstwa Huberta Czajkowskiego w wersji elektronicznej.
100 zł

Kupione 186

Bilety, usługi, vouchery • Kino
Szlachecki gest
Oto gest godny herbowego pana! W podziękowaniu za twoją szlachetność czynimy cię oficjalnym współproducentem naszego filmu historycznego, czego potwierdzeniem jest imienna karta pendrive, którą wyślemy pocztą. Dodatkowo otrzymasz także książkę "Diabeł Łańcucki" w wersji elektronicznej (e-book).
185 zł

Kupione 212

Cegiełki i podziękowania
Grosza daj scenarzyście...
...a stworzy lepszy scenariusz niż drugi sezon Wiedźmina, pierwszy sezon Pierścieni Władzy oraz wszystkie minione i nadchodzące sezony Korony Królów.Scenariusz to podstawa produkcji, dlatego nasi scenarzyści właśnie siadają do pisania. Choć mamy powieść, materiał filmowy będzie się różnił; zamierzamy bowiem wprowadzić nowe postacie i wątki, w tym także Kozaków, aby okazać pomoc ukraińskim aktorom. Nie chcąc obciążać głównego budżetu filmu zachęcamy do wspierania bezpośrednio twórców scenariusza, bo czeka ich ciężka praca. A w zamian oferujemy: Scenariusz „Diabła Łańcuckiego” w wersji elektronicznej, z podpisami twórców (po zakończeniu prac). Scenariusz pilota w wersji elektronicznej. Podziękowanie w napisach końcowych filmu oraz oczywiście imienną kartę producenta . 
350 zł

Kupione 17

Cegiełki i podziękowania
Przecław Dydyński - fotos z filmu
Przecław Dydyński - fotografia o wymiarach 84 cm na 59 cm, autorstwa Urszuli Nawrot. Na zdjęciu Antoni Sałaj w roli Przecława Dydyńskiego, zamek w Krasiczynie, 21 kwietnia 2021 r, zdjęcia główne do pilota. Oczywiście dodajemy imienną kartę producenta filmu i podziękowanie w napisach końcowych.
1500 zł
Cegiełki i podziękowania
Na zaścianku w Dwernikach... - fotos
Na zaścianku w Dwernikach... – fotos o wymiarach 84 cm na 59 cm, autorstwa Urszuli Nawrot. Wioska Fantasy w Kuńkowcach pod Przemyślem, 28 września 2021 roku, ostatni dzień zdjęć. Oczywiście dodajemy imienną kartę producenta filmu i podziękowanie w napisach końcowych.
1500 zł
Cegiełki i podziękowania
Dwerniccy - fotos z filmu
Dwerniccy - fotografia o wymiarach 84 cm na 59 cm, autorstwa Urszuli Nawrot. Na zdjęciu Berynda czyli Tomasz Wolski, jego siostra Konstancja; w tej roli Emilia Sulej, Hermolaus Dwernicki czyli Wojciech Konikiewicz. Wioska Fantasy w Kuńkowcach pod Przemyślem, 28 września 2021 roku, ostatni dzień zdjęć.  Oczywiście dodajemy imienną kartę producenta filmu i podziękowanie w napisach końcowych.
1500 zł
Cegiełki i podziękowania
Swawolnik - fotos z filmu
Swawolnik - fotografia o wymiarach 84 cm na 59 cm, autorstwa Urszuli Nawrot. Wybrzeże koło Dubiecka, drugi dzień próbnych zdjęć, godzina między 5 a 6 rano, 11 października 2020 roku. Na zdjęciu Jacek Komuda, producent wykonawczy, na swoim koniu Potęga. Oczywiście dodajemy imienną kartę producenta filmu i podziękowanie w napisach końcowych.
1500 zł
Cegiełki i podziękowania
Pielgrzymi - fotos z filmu
Pielgrzymi - fotografia o wymiarach: 84 cm na 59 cm autorstwa Urszuli Nawrot; południe 10 października 2021 roku, Piątkowa koło Dubiecka, okolice cerkwi z XVIII wieku. Pierwszy dzień zdjęć próbnych. Oczywiście dodajemy imienną kartę producenta filmu i podziękowanie w napisach końcowych.
1500 zł
Cegiełki i podziękowania
Patron scenarzystów
Grosza daj scenarzyście, a stworzy lepszy scenariusz niż drugi sezon Wiedźmina. Jeśli zaś solidniej potrząśniesz sakiewką, pokazując magnacki gest, staniesz się patronem i opiekunem naszych specjalistów! Scenariusz to podstawa produkcji, dlatego właśnie nasi ludzie siadają do pisania. Choć mamy powieść, materiał filmowy będzie się różnił; zamierzamy wprowadzić nowe postacie i wątki, w tym także Kozaków, aby okazać pomoc ukraińskim aktorom. Nie chcąc obciążać głównego budżetu zachęcamy do wspierania bezpośrednio twórców scenariusza, wśród których są: Maciej Jurewicz i Jacek Komuda, bo czeka ich ciężka i odpowiedzialna praca. A w zamian oferujemy: Scenariusz „Diabła Łańcuckiego” wydany i oprawiony w formie papierowej, pamiątkowej księgi, z imienną dedykacją od scenarzystów. Scenariusz pilota w wersji elektronicznej. Specjalne, wyróżnione podziękowanie w napisach końcowych. Spotkanie ze scenarzystami, reżyserem i autorem powieści po ukończeniu prac nad scenariuszem oraz oczywiście imienną kartę producenta filmu. 
2500 zł

Kupione 3 z 7

Nieaktywne
Bilety, usługi, vouchery • Edukacja
"Rzeczpospolita niedoceniona", konferencja jakiej nie było!

Wsparcie projektu oznacza udział dla jednej osoby w unikalnej, dwudniowej konferencji poświęconej geopolityce, historii i kulturze Rzeczypospolitej szlacheckiej w dniach 21 i 22 marca w pałacu w Hadlach Szklarskich na Podkarpaciu. W programie spotkanie z Dr JACKIEM BARTOSIAKIEM na temat wielkich strategii wieku XVI i XVII; pisarzem JACKIEM KOMUDĄ, który przedstawi galerię mało dobrych postaci dawnej Ziemi Przemyskiej. Dr LUCJAN FAC opowie o republikańskich ideałach szlachty, dr inż. MAREK GRANSICKI pokaże i narysuje przykłady architektury dawnego Podkarpacia, a dr hab. MAREK TRACZ-TRYNIECKI opowie o wysiłkach modernizacyjnych I Rzeczypospolitej. DR ANDRZEJ GLIWA nakreśli obraz najazdów tatarskich na południowo-wschodnie kresy Rzeczypospolitej, a SŁAWOMIR KWOKA opowie o kulinarnych smakach sarmatyzmu. Zaproszenie obejmuje wyżywienie, nocleg (z 21 na 22 marca), a także osobiste spotkanie i wieczór z gośćmi oraz prelegentami. Każdy wspierający otrzyma także imienne podziękowanie w wersji elektronicznej.


A oto program:


21 marca. Dzień I – 12. 00

 

12. 00 – Obiad


12. 30- 13. 00 Dr Jacek Bartosiak – Wielkie strategie wieku XVI i XVII. Śmiałe zamierzenia w zderzeniu z ówczesną rzeczywistością.


13. 30 – 14. 00 Dr. hab. Marek Tracz-Tryniecki – Wysiłki modernizacyjne które się nie powiodły. Ponadczasowe myśli polityczne. Przeszkody w ich realizacji.


14. 00- 14. 30 Dr Lucjan Fac – Republikańskie ideały. Wzór obywatela-żołnierza. Postacie z ziemi przemyskiej, które swoim życiem zbliżyły się do ideału.


14. 30 – 15. 00 Pisarz Jacek Komuda – Stadnicki i inni. Galeria postaci nikczemnych ziemi przemyskiej. Negatywne skutki ich oddziaływania na ówczesne społeczeństwo i obecny wizerunek I Rzeczpospolitej.


15.00 – 15 .30 Dr inż architekt Marek Gransicki – Architektura XVI i XVII- wiecznej ziemi przemyskiej i sanockiej województwa ruskiego. Siedziby szlacheckie, zagrody wiejskie, założenia miejskie. 


15. 30 – 16 .00 Dr Andrzej Gliwa - Zapomniane dziedzictwo Rzeczpospolitej: pamięć zbiorowa najazdów tatarskich na terenie ziemi przemyskiej i sanockiej.


16. 00 – 16. 30 Sławomir Kwoka – Smak sarmacji. Jak smakowały potrawy 400 lat temu. Charakterystyka kuchni wieku XVII na podstawie „Compendium Ferculorum” Stanisława Czernieckiego – pierwszej „książki kucharskiej” wydanej w języku polskim.


17. 00 – Kolacja


18. 00 – „Najlepsze miejsce na świecie” Gdzie wschód zderza się z zachodem – spotkanie autorskie z Jackiem Bartosiakiem.20 00 – Kręgle i zawody strzeleckie.22 marca. Dzień II


8. 30 – 9. 30 śniadanie


10 .00 Panel dyskusyjny z udziałem prelegentów, przedstawicieli samorządów regionu i uczestników konferencji.

1.      I Rzeczpospolita w świadomości masowej. Co ukształtowało jej obecny obraz?


2.      Czy Rzeczpospolita wieku XVI i XVII i kultura sarmacka może na nowo zachwycić?


3.      Działania które należy podjąć aby skorzystać z dziedzictwa I Rzeczpospolitej w kontekście budowy świadomości narodowej i promocji historycznej ziemi przemyskiej i sanockiej


4.      Lekcja historii. Jakich błędów nie należy powielać, czego się wystrzegać.


14. 00 Obiad. Koniec konferencji
Uczestnictwo w konferencji w wariancie z pobytem obejmuje nocleg, wyżywienie i atrakcje dodatkowe w postaci kręgli i mini zawodów strzeleckich.

Na gości czekają 2 i 3 osobowe pokoje z łazienkami już od 10 godziny w dniu 21 marca.

350 zł

Kupione 28 z 29

Zakończona
Książki • Przygodowe i kryminały
Donacja posesjonata
Ujęci hojnością w dotowaniu naszego projektu, oferujemy imienną kartę USB z potwierdzeniem wsparcia dla "Diabła...", a dodatkowo wspaniały miód pitny, książkę "Diabeł Łańcucki z autografem Jacka Komudy w wersji papierowej oraz koszulkę (tylko rozmiar XL).
385 zł

Kupione 33 z 33

Zakończona
Sztuka i rękodzieło • Obrazy
Magnacki rozmach 9
"Oblężenie kremla"W podziękowaniu za niezwykłą hojność oferujemy oprawioną grafikę autorstwa Huberta Czajkowskiego wykorzystaną w naszym filmie dokumentalnym "Polacy na Kremlu". Dodatkowo wysyłamy imienną kartę producenta filmu historycznego.
1000 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Sztuka i rękodzieło • Obrazy
Magnacki rozmach 4
"Samozwaniec"W podziękowaniu za niezwykłą hojność oferujemy oprawioną grafikę autorstwa Huberta Czajkowskiego wykorzystaną w naszym filmie dokumentalnym "Polacy na Kremlu". Dodatkowo wysyłamy imienną kartę producenta filmu historycznego.
1000 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Sztuka i rękodzieło • Obrazy
Magnacki rozmach 2
"Husarz"W podziękowaniu za niezwykłą hojność oferujemy oprawioną grafikę autorstwa Huberta Czajkowskiego wykorzystaną w naszym filmie dokumentalnym "Polacy na Kremlu". Dodatkowo wysyłamy imienną kartę producenta filmu historycznego.
1000 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Sztuka i rękodzieło • Obrazy
Magnacki rozmach 10
"Spotkanie z królem". W zamian za hojne wsparcie projektu oferujemy unikalną grafikę Huberta Czajkowskiego, wykorzystaną w naszych filmie dokumentalnym "Polacy na Kremlu". Grafika jest oprawiona i gotowa do powieszenia na ścianie. Dodatkowo wysyłamy imienną kartę producenta filmu.
1000 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Sztuka i rękodzieło • Obrazy
Magnacki rozmach 3
"Powitanie chlebem". W zamian za hojne wsparcie projektu oferujemy unikalną grafikę Huberta Czajkowskiego, wykorzystaną w naszych filmie dokumentalnym "Polacy na Kremlu". Grafika jest oprawiona i gotowa do powieszenia na ścianie. Dodatkowo wysyłamy imienną kartę producenta filmu.
1000 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Sztuka i rękodzieło • Obrazy
Magnacki rozmach 5
"Moskwa w polskim ręku!"W podziękowaniu za niezwykłą hojność oferujemy oprawioną grafikę autorstwa Huberta Czajkowskiego wykorzystaną w naszym filmie dokumentalnym "Polacy na Kremlu". Dodatkowo wysyłamy imienną kartę producenta filmu historycznego.
1000 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Sztuka i rękodzieło • Obrazy
Magnacki rozmach 7
"Wiśniowiecki daje w gębę carewiczowi". W zamian za hojne wsparcie projektu oferujemy unikalną grafikę Huberta Czajkowskiego, wykorzystaną w naszych filmie dokumentalnym "Polacy na Kremlu". Grafika jest oprawiona i gotowa do powieszenia na ścianie. Dodatkowo wysyłamy imienną kartę producenta filmu.
1000 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Sztuka i rękodzieło • Obrazy
Magnacki rozmach 8
"Zabójca w komnacie". W zamian za hojne wsparcie projektu oferujemy unikalną grafikę Huberta Czajkowskiego, wykorzystaną w naszych filmie dokumentalnym "Polacy na Kremlu". Grafika jest oprawiona i gotowa do powieszenia na ścianie. Dodatkowo wysyłamy imienną kartę producenta filmu.
1000 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona

Wpłaty 957

MS
Michał Siwak
150 zł
BP
Bartłomiej Paszkowski
50 zł
PK
Paweł Krzyczkowski
200 zł
 
Dane ukryte
30 zł
RG
Robert Gankiewicz
ukryta
KK
Kkkk
185 zł
MN
Michał Nadolski
10 zł
TO
Tomasz Orlos
350 zł
JM
Julian Michał
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 29

 
2500 znaków
 • AS
  Grażyna Pilarska Sorokin

  Wpłata na 2 osoby (Jerzy Sorokin, Grazyna Pilarska -Sorokin na 2 dni konferencji.

  700 zł
 • KS
  Krzysztof Szyprowski

  chętnie dołączam - mam nadzieję, że dzięki takim projektom przypomnimy sobie żeśmy bywali drzewiej Sarmatami...

  100 zł
 • JS
  Jarosław Sitko

  Dzięki za wkład w odbudowie tożsamości narodowej, potrzeby poświecenia prywatnego interesu nad narodowym , pokażcie jak historia się powtarza i co może być tego skutkiem,a co jest przyczyną, dokładnie tak jak nas podbijają dziś państwa ościenne, Unia Europejska i nadal Moskale, przecież to już było

  50 zł
 • MK
  Marcin Kowalczyk

  Niesamowite co zrobiliście. Jestem z Wami.

  50 zł
 • OC
  Olgierd CIEŚLA

  Trzymam kciuki za powodzenie projektu. AMOR PATRIAE NOSTRA LEX.

  350 zł