Zbieramy na odbudowę domu po pożarze. Zniszczeniu uległo całe wnętrze domu.
Zbieramy na odbudowę domu po pożarze. Zniszczeniu uległo całe wnętrze domu.
Aktualności1
-
Dla Darczyńców mieszkających poza granicami naszego kraju utworzyłam konto paypal.me/MalgorzataKucharska
Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.
To zwiększy wiarygodność Twojej zrzutki i zaangażowanie darczyńców.
Opis zrzutki
15 kwietnia br w pożarze uległo zniszczeniu całe wnętrze naszego domu wraz ze wszystkimi sprzętami. Niestety dom nie był ubezpieczony. Żeby uzyskać pomoc trzeba o nią poprosić. Mamy 63 i 64 lata - Od kilkudziesięciu miesięcy leczę się na depresję, a mój mąż jest po dwóch zawałach - nie jesteśmy już w stanie dorobić się nowego domu. Prosimy o pomoc w odbudowie tego, w którym mieszkamy od dwudziestu lat.

Podłoga w dziennym pokoju - wejście do sypialni.

Podłoga w sypialni - resztki z komody i to co spadło z półki.
Do wymiany są wszystkie tynki. Musimy wyburzyć i postawić nową ścianę działową, a z nią postawić nowy komin. Musimy zerwać i wymienić wszystkie podłogi, instalacja elektryczna i CO również uległy zniszczeniu. Trzyletnie okna również nie nadają się do użytku. Drzwi wewnętrzne też wymagają wymiany, ponieważ jedne się spaliły, a drugie przesiąkły smrodem sadzy (okleina na nich zżółkła od temperatury i sadzy). Zniszczone są meble - te, które się nie spaliły są zniszczone wysoką temperaturą i przytopione sadzą. Zniszczeniu uległy ubrania, pościel, ręczniki i sprzęty niezbędne do codziennego użytku - pralka, lodówka, tv, sprzęty i urządzenia kuchenne.
Próbowaliśmy doczyścić niektóre meble, w kilku przypadkach nawet dość skutecznie (sadza miejscami schodzi po użyciu profesjonalnych środków do czyszczenia wędzarni), niestety smrodu tej sadzy nie da się usunąć żadnym środkiem.
Obecnie mieszkać będziemy w pożyczonej od przyjaciół przyczepie campingowej, ale jeśli nie zdążymy z remontem przed zimą ...

Wejście do sypialni

Wejście do pokoju dziennego

Sufit w pokoju

Sypialnia

Sypialnia

Sypialnia

Tynk z sufitu w sypialni spadł na łóżko i obok niego


Okno w sypialni - szyby popękały od wysokiej temperatury i wypaczyły się listwy przyszybowe

okno w pokoju

Wejście do przedpokoju - miejsce najbardziej oddalone od centrum pożaru

Kuchnia - wejście do łazienki

Kuchnia

Kuchnia - ściany z płyt kartonowo gipsowych muszą zostać usunięte

Podłoga w kuchni - płytki się da domyć, ale fugi będą trzymały smród

Łazienka - tytaj też są płyty kartonowo gipsowe

Toaleta

Obok widać, ze deska była opuszczona - to zdjęcie pokazuje, że gruba warstwa sadzy jest wszędzie

Wnętrze szafki w pokoju

Wnętrze szafki w kuchni - sadza weszła pod drzwi

Wnętrze garderoby

Niestety szafy w garderobie były bez drzwi

Dokument wydany przez Straż Pożarną po akcji gaszenia

Nawet w piwnicy - zapasy uległy zniszczeniu
Dobro przyciaga dobro
powodzenia
Powodzenia
Mam nadzieję że skromnie ale się przyda
Mam nadzieję że te 25 zł w połączeniu z innymi datkami, wspomogą tych ludzi. Jednak przed zimą muszą zdążyć z remontami.. Życzę powodzenia w zebraniu potrzebnej sumy i w odbudowie.