id: utndgv

Fundacja Oddaj Rower - spełniamy marzenia najmłodszych rowerzystów

Fundacja Oddaj Rower - spełniamy marzenia najmłodszych rowerzystów

Nasi użytkownicy założyli 1 178 438 zrzutek i zebrali 1 232 015 240 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Tuż obok nas jest wciąż wiele osób, dla których zwykły rower jest niedostępnym luksusem.


Czymś, o czym mogą tylko pomarzyć.A kim jesteśmy my?

Cześć!

Jesteśmy fundacją www.oddajrower.pl, której głównym celem jest zbieranie, naprawianie i obdarowanie rowerami jak największej ilości potrzebujących dzieci.


Pomagamy już od 2017 roku. Pierwsza akcja rozpoczęła się w Białymstoku i miała zasięg lokalny. Zarówno potrzebujących, jak i chętnych do pomocy nie brakuje jednak w całej Polsce. W 2020 założyliśmy fundację i rozszerzyliśmy obszar naszych działań na największe miasta w naszym kraju.


Współpracują z nami wspaniałe serwisy, dzielące się swoją pracą całkowicie bezinteresownie. Ich zapłatą są uśmiechy i łzy szczęścia dzieci, którym spełniają marzenia. 


i2b1fe84b8c92230.jpeg


Cel zbiórki


Naprawa każdego roweru wiąże się z zakupem nowych części. Średni koszt renowacji dwóch kółek to około 100 złotych. Celem naszej zbiórki jest uzbieranie jak największej kwoty, dzięki czemu będziemy w stanie odnowić jak największą ilość pojazdów. Co udało nam się zdziałać do tej pory?


- Od 2017 roku przekazaliśmy dzieciom łącznie 899 rowerów

- W ubiegłym roku było ich aż 320!


Udało nam się pobić wynik z poprzedniego roku, z czego bardzo się cieszymy. Wasza hojność przekracza wszelkie nasze wyobrażenia – za każdym razem otrzymujemy dużo więcej sprzętu, niż mogliśmy sobie wymarzyć. Dlatego też – tegoroczną zbiórkę organizujemy dużo wcześniej niż zwykle. Z Waszą pomocą pobijemy kolejny rekord! Pamiętaj, każde 100 złotych to jedno spełnione marzenie. 

c7588b92514e4b17.jpeg


Pamiętasz swoją radość po otrzymaniu pierwszego roweru? Podaruj ją tym, którzy na co dzień nie doświadczają wystarczająco ciepła i miłości.  


a54ad97844ca7006.jpeg

Naszym sztandarowym projektem jest coroczna akcja Oddaj Rower. Cała magia rozpoczyna się w listopadzie. Właśnie wtedy, jak co roku, przekazujecie nam swoje rowery, które my następnie odnawiamy, podrzucamy Świętemu Mikołajowi, a on w okresie Bożego narodzenia, rozdaje je podopiecznym z Domów Dziecka i Domów Opieki Społecznej. To naprawdę wzruszające przeżycie. Jeżeli masz sprzęt, z którego przestałeś korzystać, lub Twoje pociechy po prostu z niego wyrosły – możesz dać mu drugie życie w rękach nowego, przeszczęśliwego właściciela.


Fundacja to nie tylko akcja Oddaj rower. Inicjujemy projekty mające na celu popularyzowanie jazdy rowerem oraz angażujemy się w działania edukacyjne mające na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich rowerzystów. Naszymi akcjami chcemy budować świadomość mądrych postaw i zachowań na ścieżce rowerowej. Dzięki Waszej pomocy dzielimy się szczęściem, które daje rower.


Fundację wspierają nawet osoby znane i lubiane. :) scae99ac8e5461d0.jpeg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 24

 
Dane ukryte
11 zł
 
Dane ukryte
668 zł
KG
Kamil Gimplaj
50 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
250 zł
 
Dane ukryte
100 zł
SW
Stanisław Wtulich
20 zł
AM
50 zł
SB
Seweryn Bajko
50 zł
 
Dane ukryte
150 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
  • A
    Ania

    Dobra robota ! Jestem rowerzystą od jajeczka. Wiem jaką wolność i ile radości daje rower. 😀Trzymam za was kciuki. Anka

    200 zł