Zbieramy na sprzęt do nauki zdalnej dla dzieci z domów dziecka ID: uu7afc

Zbieramy na sprzęt do nauki zdalnej dla dzieci z domów dziecka ID: uu7afc

0 zł

łącznie

0 zł

0 zł

łącznie

0 zł

0 zł

miesięcznie

0

0

wspierających
Zostań Sponsorem

Opis zrzutki

Zostań SuperBohakerem, dając potrzebującym dzieciom dostęp do nauki zdalnej!


Podczas pandemii okazało się, że wiele dzieci - zwłaszcza będących w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, rodzinnych domach dziecka i rodzinach zastępczych - ma ograniczony dostęp do sprzętu lub nie ma go wcale, a tym samym nie ma możliwości kontynuowania nauki szkolnej online. W całej Polsce do tej pory jest mnóstwo miejsc, w których na kilkanaścioro dzieci przypadają dwa-trzy komputery.


Od marca zaczęliśmy przekazywać sprzęt - do tej pory do dzieci w całej Polsce wysłaliśmy 300 komputerów i laptopów.


Sytuacja jest jednak dynamiczna. Mimo że we wrześniu dzieci wróciły do szkół, nie wiadomo czy za chwilę nie będą musiały znowu uczęszczać na lekcje online. Dlatego cały czas wysyłamy sprzęt do placówek i zaczynamy tworzyć Sale Hakersów - przekazujemy w pełni wyposażone komputery, z których podopieczni mogą korzystać na szkolnych lekcjach, i organizujemy dla nich dodatkowe zajęcia z nowych technologii. Pierwsza taka sala powstała w sierpniu w Domu dziecka im. Janusza Korczaka w Kłobucku.


Otrzymaliśmy od State Street Bank Polska komputery, a od Sabre monitory, klawiatury i myszki. Sprawdzamy, doposażamy i przygotowujemy ten sprzęt do transportu i przekazania potrzebującym dzieciakom.


Wsparcie, które od Ciebie otrzymamy, przeznaczymy na:

-kompletowanie sprzętu komputerowego: zakup dysków twardych (ok. 160 zł), kart sieciowych (ok. 35 zł), słuchawek z mikrofonem (ok. 45 zł), kamerek (ok. 50 zł),

-przygotowanie, zabezpieczanie i pakowanie sprzętu do wysyłki (ok. 10 zł),

-transport sprzętu do placówek (ok. 25 zł).


-------------------------------

Tworzymy społeczność Hakersów, w której wspieramy dzieci w rozwoju i usamodzielnianiu się poprzez dostęp do nowych technologii i kompetencji cyfrowych. Organizujemy zajęcia stacjonarne z programowania i robotyki oraz zdalne kursy z elementami grywalizacji, a także przekazujemy sprzęt do nauki online. 


Zaczęliśmy w 2016 roku w Krakowie, wspierając w nauce 20 dzieci, a od 2019 roku  działamy już w kilku miastach i jest z nami 516 Hakersów. Przy organizacji zajęć współpracujemy z 33 placówkami, organizacjami i fundacjami z Krakowa, Bochni oraz Trójmiasta. Do tej pory przekazaliśmy 300 komputerów do nauki zdalnej dzieciom z ponad 100 placówek opiekuńczo-wychowawczych w 15 województwach.


Teraz chcemy to robić na skalę ogólnopolską i wspierać potrzebujące dzieciaki w kolejnych miejscowościach.

-------------------------------

Facebook: https://www.facebook.com/HakersiPL/

WWW: https://hakersi.pl/

Email: hake[email protected]

Tel: +48 668 161 149

Numer konta: 64 1160 2202 0000 0003 0400 5412

Wpłacający

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Wpłać

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Otrzymuj wsparcie. Regularnie.