id: uu7afc

Zbieramy na sprzęt do nauki zdalnej dla dzieci z domów dziecka

Zbieramy na sprzęt do nauki zdalnej dla dzieci z domów dziecka

Opis zrzutki

Zostań SuperBohakerem, dając potrzebującym dzieciom dostęp do nauki zdalnej!


Podczas pandemii okazało się, że wiele dzieci - zwłaszcza będących w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, rodzinnych domach dziecka i rodzinach zastępczych - ma ograniczony dostęp do sprzętu lub nie ma go wcale, a tym samym nie ma możliwości kontynuowania nauki szkolnej online. W całej Polsce do tej pory jest mnóstwo miejsc, w których na kilkanaścioro dzieci przypadają dwa-trzy komputery.


Od marca zaczęliśmy przekazywać sprzęt - do tej pory do dzieci w całej Polsce wysłaliśmy 300 komputerów i laptopów.


Sytuacja jest jednak dynamiczna. W obecnych okolicznościach szkoły znowu musiały wrócić do nauki online. Dlatego cały czas wysyłamy sprzęt do placówek i zaczynamy tworzyć Sale Hakersów - przekazujemy w pełni wyposażone komputery, z których podopieczni mogą korzystać na szkolnych lekcjach, i organizujemy dla nich dodatkowe zajęcia z nowych technologii. Pierwsza taka sala powstała w sierpniu w Domu dziecka im. Janusza Korczaka w Kłobucku.


Otrzymaliśmy od State Street Bank Polska komputery, a od Sabre monitory, klawiatury i myszki. Sprawdzamy, doposażamy i przygotowujemy ten sprzęt do transportu i przekazania potrzebującym dzieciakom.


Wsparcie, które od Ciebie otrzymamy, przeznaczymy na:

-kompletowanie sprzętu komputerowego: zakup dysków twardych (ok. 160 zł), kart sieciowych (ok. 35 zł), słuchawek z mikrofonem (ok. 45 zł), kamerek (ok. 50 zł),

-przygotowanie, zabezpieczanie i pakowanie sprzętu do wysyłki (ok. 10 zł),

-transport sprzętu do placówek (ok. 25 zł).


-------------------------------

Tworzymy społeczność Hakersów, w której wspieramy dzieci w rozwoju i usamodzielnianiu się poprzez dostęp do nowych technologii i kompetencji cyfrowych. Organizujemy zajęcia stacjonarne z programowania i robotyki oraz zdalne kursy z elementami grywalizacji, a także przekazujemy sprzęt do nauki online. 


Zaczęliśmy w 2016 roku w Krakowie, wspierając w nauce 20 dzieci, a od 2019 roku  działamy już w kilku miastach i jest z nami 516 Hakersów. Przy organizacji zajęć współpracujemy z 33 placówkami, organizacjami i fundacjami z Krakowa, Bochni oraz Trójmiasta. Do tej pory przekazaliśmy 300 komputerów do nauki zdalnej dzieciom z ponad 100 placówek opiekuńczo-wychowawczych w 15 województwach.


Teraz chcemy to robić na skalę ogólnopolską i wspierać potrzebujące dzieciaki w kolejnych miejscowościach.

-------------------------------

Facebook: https://www.facebook.com/HakersiPL/

WWW: https://hakersi.pl/

Email: [email protected]

Tel: +48 668 161 149

Numer konta: 64 1160 2202 0000 0003 0400 5412

Wpłacający

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Wpłać

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Otrzymuj wsparcie. Regularnie.