Remont i utrzymanie Klubu Dziecięcego i Punktu Przedszkolnego ,,Aniołów Stróżów" ID: uv7ryc

Remont i utrzymanie Klubu Dziecięcego i Punktu Przedszkolnego ,,Aniołów Stróżów" ID: uv7ryc

4 001 zł z 50 000 zł

8%

4 001 zł

4 001 zł

z 50 000 zł

4 dni

4 dni

do końca

44

44

wspierających
8%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Witam serdecznie! Szczęść Boże!

Nazywam się Zofia Szydłowska, mieszkam w Siemianowicach Ślaskich i tu w roku 2012 zgodnie z wykształceniem pedagogicznym, z miłości do dzieci i potrzeby dzielenia się wiarą i chrześcijańskimi wartościami, postanowiłam założyć placówkę katolicką.

W ramach działalności gospodarczej założyłam Katolicki Klub Malucha i Punkt Przedszkolny. W budynku przy parafii św. Sarkandra wynajmuję lokale. Na założenie jako osoba bezrobotna otrzymałam dotację 20 000,00 zł z projektu „Drzwi do biznesu”, w którym byłam uczestnikiem. Oprócz tego moja Rodzina a szczególnie mąż, przyjaciele i rodzice podopiecznych pomogli nam w remoncie, ponieważ otrzymana dotacja nie wystarczyła na uruchomienie placówki.

Z każdym rokiem powoli przybywa dzieci, które u nas wzrastając uczą się miłości do Boga i człowieka. Staramy się, aby miejsce to tworzone było przez osoby żyjące żywą wiarą, a przez to wiarygodne w tym co robią i przekazują. Atmosfera, którą tworzymy jest ciepła i rodzinna dzięki czemu Dzieci mogą czuć się tu jak w domu.

Nasza obecna sytuacja jest bardzo trudna, ponieważ musimy czym prędzej przekształcić się w żłobek

i przedszkole, chcemy również otworzyć oddział integracyjny. Razem z oddziałem integracyjnym trzeba utworzyć salę sensoryczną i ogród sensoryczny z placem zabaw dla dzieci z różnymi niepełnosprawnościami. Przekształcenie się daje nam możliwość pozyskania większych dotacji finansowych na dzieci i zarazem utrzymania się na tak trudnym rynku. Aby się przekształcić potrzebny jest projekt architektoniczny, remont sal, wymiana trzech par drzwi Ppoż., powiększenie kilku okien, wyprowadzenie nowej instalacji wentylacyjnej oraz szereg innych prac remontowych, które pociągają za sobą ogromne koszty finansowe. Jak wiemy po remoncie, obowiązkiem każdej placówki są odbiory straży pożarnej i sanepidu.

Robimy co w naszej mocy, aby pozyskać środki na ten cel, razem z córką Kingą i przyjaciółką naszego przedszkola dr Anną Mandrelą założyłyśmy Stowarzyszenie Niepokalanej Maryi Opiekunki Katolickiego Klubu Dziecięcego i Przedszkola "Aniołów Stróżów". Pragnę nadmienić, że jesteśmy jedyną katolicką placówką wychowawczą dla małych dzieci na terenie naszego miasta.

Własnymi siłami nie jesteśmy w stanie udźwignąć tego ciężaru. Liczymy na dobre serca ludzi, którym zależy tak jak nam, aby w naszym pięknym kraju było jak najwięcej miejsc promujących wartości katolickie.

Nawiązaliśmy współpracę z Mediami Narodowymi dzięki temu 13 września br. gościliśmy u nas Pana Michała Murgrabiego oraz Pana Piotra Hutnika, którzy przygotowali o nas program. Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc.

Dziękuję przede wszystkim księdzu proboszczowi tutejszej parafii św. Sarkandra Krystianowi Bujakowi za wszelką okazaną pomoc i zrozumienie naszej trudnej sytuacji finansowej.

Za każdą przekazaną złotówkę i modlitewne westchnienie serdecznie wszystkim darczyńcą dziękujemy.

Bóg zapłać!Wpłacający44

AS
Anna Sobańska
200 zł
PM
Piotr Michalik
200 zł
BK
Bogumiła Kozioł
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
WB
Wola Boża!
100 zł
O
Oktawian Rosenbeiger
100 zł
KK
Krzysztof Kanigowski
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
DS
Dariusz Smusz
100 zł
K
Karolina
60 zł
Zobacz więcej

Komentarze2

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

558 501 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?