id: uv8axw

Każdego dnia walczymy o sprawność, o rozwój, o to by mogła żyć - Kinga Szulik 34976

Każdego dnia walczymy o sprawność, o rozwój, o to by mogła żyć - Kinga Szulik 34976

Nasi użytkownicy założyli 980 029 zrzutek i zebrali 1 001 130 855 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • W dniu 8 grudnia 2022 r. w znieczuleniu ogólnym i intubacji dotchawicznej osłonie antybiotykowej wykonano cewnikowanie serca.Konieczne było poszerzenie tętnicy płucnej prawej i lewej jak również gałęzi górnopłatowych i dolnopłatowych lewej tętnicy. W tym samym znieczuleniu wykonano balonową redylatację stentu oraz test okluzyjny do założenia zastawki Melody pnia serca. Ta operacja planowana jest jednak za kilka miesięcy a to z racji niedowagi ciała Kingi. Dlatego teraz musimy nasilić rehabilitację by utrzymać wypracowaną jak do tej pory kondycję i formę Kingi. Przed nami trudne miesiące ciężkiej pracy by operacja się udała a Kinga zachowała swoją w miarę dobrą sprawność.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Kinga urodziła się 23 lipca 2010 r. w 37 tyg. ciąży w Katowicach z wrodzoną wadą serca Tetralogia Fallota.

Zaraz po urodzeniu została poddana reanimacji i przewieziona w stanie krytycznym na oddział Intensywnej terapii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Tam rozpoczęto walkę o jej życie. Jest po trzech operacjach kardiochirurgicznych na otwartym sercu 11.08.2010, 15.03.2011 i 28.03.2012. Podczas drugiej operacji doszło do niedotlenienia, wskutek czego doszło do udaru i dziecięcego porażenia mózgowego, czego konsekwencją jest lewostronny niedowład ciała tzw. wiotkie porażenie. Przeszła balonową angioplastykę zwężonej tętnicy płucnej prawej i lewej w latach 2012, 2014 i 2015, następnie 11 stycznia 2018 r. w leczeniu interwencyjnym przez cewnikowanie serca lewej zwężonej tętnicy płucnej założono stenty i kolejny raz doszło do zaburzeń układu krążenia z krwotokiem z dróg oddechowych, czego skutkiem była niedodma płucna i pogłębienie się niedowładu porażenia lewostronnego. W 2020 r. przeszła kolejną angioplastykę zwężonej tętnicy płucnej prawej i lewej.

Ze względu na niedomykalność zastawki trójdzielnej pnia serca, która wynika z konsekwencji jej wady, prawa komora serca stale się powiększa, wobec tego musi zostać wszczepiona zastawka i wykonana kolejną angioplastyka

- przed Kingą 8 grudnia 2022 r. kolejna OPERACJA RATUJĄCA ŻYCIE.


Kinga wymaga codziennej rehabilitacji by mogła w miarę samodzielnie się poruszać oraz funkcjonować w codziennym życiu. Z uwagi na przekroczenie 6 roku życia, z rehabilitacji państwowej możemy korzystać tylko raz w tygodniu, dlatego zmuszeni jesteśmy do uczęszczania na rehabilitacje prywatnie, co wiąże się z ogromnymi kosztami. Ponadto nasze częste pobyty w szpitalu sprawiają, że Kinga cofa się w swojej wypracowanej sprawności fizycznej i umysłowej, dlatego tak ważna jest dla nas codzienna rehabilitacja oraz możliwość skorzystania z kosztownych turnusów rehabilitacyjnych.


Kinga jest pod stałą kontrolą kardiologa, neurologa, neurologopedy, logopedy, laryngologa, psychologa, pedagoga. W skutek przebytego niedotlenienia mózgu jej rozwój przebiega z opóźnieniem, co wiążę się z afazją poudarową. Mimo, że pracuję tylko na jednej półkuli mózgu, Kinga jest bardzo pogodną, ruchliwą dziewczynką, która uwielbia śpiewać oraz w miarę swych możliwości tańczyć.


Każda zebrana złotówka to Państwa wkład na pokrycie kosztów codziennej, bolesnej i ciężkiej rehabilitacji, bez której jej stan pogarsza się z dnia na dzień.

n06e9f64a26e6884.jpg

Można również pomagać przez cały rok, wpłacając jakiś grosik na nr konta:

FUNDACJA DZIECIOM "ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ"

ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

Alior Bank S.A.

42 2490 0005 0000 4600 7549 3994


TYTUŁEM: 34976 KINGA SZULIK - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia


Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 88

JK
Paweł Wojaczek
20 zł
Paulina
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
MS
Monika
20 zł
MW
Marta
20 zł
ZR
Zosia
500 zł
AG
Hubert
100 zł
MY
Ar Wu
300 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MA
Majata
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!