id: uvrkea

#Szlachetna 22 RDNR Ogrodzieniec

#Szlachetna 22 RDNR Ogrodzieniec

Nasi użytkownicy założyli 1 177 801 zrzutek i zebrali 1 230 647 536 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jak można zauważyć za oknami, wiosna wyjątkowo punktualnie pojawiła się w Polsce. Cieszy nas to i pierwsze wyjazdy już za nami. Kalendarz planów na ten rok pęka w szwach. Nawet covid już odpuścił. Tradycyjnie chcemy rozpocząć ten sezon od dobrze znanej akcji pomocowej #Szlachetna22- bo tak będzie nazywała się tegoroczna edycja, ma wesprzeć dzielną dziewczynkę Gabrysię Szczeparę.


Gabrysia Szczepara ma 9 lat, mieszka w Zawierciu i choruje na rdzeniowy zanik mięśni typ 1 .Urodziła się zdrowa lecz do 4 miesiąca nagle zachorowała. Jest na stałe podłączona do respiratora, nie potrafi siedzieć samodzielnie, trzymać głowy , oddychać jest karmiona rurką prosto do żołądka. Pomimo tej choroby jest dzieckiem szczęśliwym i uśmiechniętym a rodzice robią wszystko aby miała najbardziej normalne dzieciństwo i życie. Gabrysia od 4 lat dostaje lek na swoją chorobę, są to zastrzyki w kręgosłup podawane w szpitalu co 4 miesiące. Lek naprawdę pomaga, widzimy to, że choroba nie postępuje, córka jest silniejsza , wykonuje nowe ruchy, ma silniejsze rączki i nóżki, są to minimalne postępy ale najważniejsze że je widzimy i idziemy do przodu. Gabrysia jest dzieckiem sparaliżowanym, leżącym, więc ma obniżoną odporność dlatego bardzo ważna jest dla niej kondycja. Dziewczynka oczywiście jest pilną uczennica drugiej klasy podstawowej, lubi zajęcia bardzo z nauczycielami i spotkania z dziećmi. Gabrysia wymaga stałej intensywnej rehabilitacji, zakup sprzętu specjalistycznego, opieki medycznej oraz zakupu lekarstw , suplementów i odżywek aby mogła powoli odzyskiwać wszystko to co jej choroba zabrała od pierwszych dni życia. Średnie koszty związane z chorobą córeczki wynoszą około 4-5 tys zł miesięcznie.


Zasady zmieniają się zgodnie z pierwotnym założeniem co do długości dystansu i kwoty. Tak więc

Już 22 kwietnia kostek RDNR wytypuje pierwsze osoby a one nominują kolejne. Udział może wziąć każdy w dyscyplinie której dystans pozwala się zmierzyć za pomocą aplikacji. Rower, bieganie, pływanie, kajaki i inne mile widziane.

Zasady:

- nominowany ma 7 dni na podjęcie wyzwania, czyli pokonanie 22km i wpłaty 22zł na konto zbiórki,

- po wykonaniu zadania nominowany nagrywa filmik lub pisze posta, w którym nominuje kolejne 3 osoby lub więcej i oznacza je do dalszej zabawy,

- posta oznaczamy #rdnrogrodzieniec #szlachetna22

Jeśli masz ochotę wziąć udział na początku zapraszamy do wiadomości prywatnej.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 157

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków