id: uwx3fu

BUDOWA domu tymczasowego dla niechcianych zwierząt. Start Up dla zdolnych i potrzebujących

BUDOWA domu tymczasowego dla niechcianych zwierząt. Start Up dla zdolnych i potrzebujących

Nasi użytkownicy założyli 1 016 330 zrzutek i zebrali 1 064 606 971 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Niezwykły dom, tymczasowa przystań, nowy start. Stowarzyszenie Delovery wraz z Grzybowo 34 zapraszają.“Chciałam tylko zawieźć datek na przytulisko , nie zamierzałam tamtego dnia wrócić z psemdo domu…”


Od tego się zaczęło. Mała Clio zawróciła jej w głowie. Właścicielka zaczęła chłonąć wiedzęw internecie na temat żywienia i dobrego wychowania. Lajkując kolejne Psie grupy szybko zauważyła ile nieszczęść jest na tym świecie i jak niesprawiedliwe jest to, że jedne śpią bezpiecznie wtulone w swojego człowieka, a inne marzną w budach, schroniskowych boksach czy ulicach…zaraz po Clio przybył kot, jeden, drugi potem psiak na tymczas i pierwsza adopcja z DT do DS. Ta radość znalezienia odpowiedniego domu dla Rudego napędziła chęć do pomagania kolejnym. I tak w ten sposób domy znalazło kilkadziesiąt psów. Brzmi nieźle, ale kilkadziesiątto nie jest nawet kropla w morzu :( . Wielokrotnie trzeba było odmawiać przyjęcia psa ze względu na brak miejsca w domu na kolejne zwierzę.Wielokrotnie te odmowy kończyły się tragicznie dla zwierząt :( Ale pamiętajmy żeby móc pomagać musimy też mieć do tego warunki. Ile jest takich historii gdzie dobra kobieta miała pod swoim dachem 40 psów, których wreszcie nie dała rady wykarmić czy zaprowadzić doweterynarza. Przetrwać to jest jedno a móc godnie żyć to drugie.


Całe szczęście dobrych ludzi nie brakuję i są tacy wariaci, którzy kupują starą szkołę we wsiżeby zaadaptować całość dla bezdomnych i potrzebujących kudłaczy. Potem znajdują siętacy, którzy wykorzystują swoje urlopy żeby tam jeździć i wspólnie remontować to miejsce.


Projekt jest duży i warty wsparcia bo nie chodzi o postawienie bud czy kojców żeby móczabezpieczyć psa i wyjąć z gorszych warunków.


W Grzybowie 34 buduję się placówka w której pies dostanie pomoc weterynaryjną, wsparcie behawiorystów, swój własny ciepły kąt, zbilansowaną dietę, regularne spacery i wiele innych.


400m2 domu plus poddasze na działce o wielkości 4000m2.Remont obejmuje między innymi :Wymiana dachu 600m2 ( demontaż eternitu, montaż nowej połaci plus ocieplenie ) kosztwymiana wszystkich okien koszt okolo 70 000zl.Nowa instalacja elektrycznaNowa instalacja hydraulicznapodłogi w części budynku ( tam gdzie się da ratujemy te podłogi co były )Nowe tynki i malowanie ścianOgrodzenie całości jak i wydzielenie placu zabawA potem czas na wyposażenie :)Przewidziane pomieszczenia :1. punkt weterynaryjny2. pokój do ćwiczeń i rehabilitacji3. “sypialnia” pokój przedzielony ściankami tak żeby każdy miał swoją przestrzeń jeślitego potrzebuje4. Psie spa czyli wanna, szczotki i suszarka :)5. Kuchnia w której rozdawane będą psie posiłki oraz leki.6. Kwarantanna dla nowych podopiecznych.7. Sala kominkowa, namiastka domowego salonu :) Tutaj wolontariusze mogą poczytaćksiążki w wygodnym fotelu, zjeść gorącą szarlotkę wyjętą prosto z kuchenki opałowej, popracować zdalnie, a to wszystko w towarzystwie podopiecznychGrzybowa 34.8. biuro adopcyjne9. Kuchnia tym razem dla ludzi ;p10. plac zabaw dla tych najbardziej aktywnych11. oraz plac zabaw dla seniora12. Na wiosnę przyszłego roku przewidujemy budowę altanki i naturalnego basenu dlapsów, ale dla ludzi też się tam znajdzie miejsce ;)


To miejsce będzie otwarte dla wszystkich, przewidziane będą miejsca sypialne dlaodwiedzających na poddaszu.Organizowane będą przeróżne warsztaty i spotkania.Grzybowo 34 już jest takim azylem i miejscem spotkań dla wielu z nas, mimo ogromnegoremontu w między czasie przyjmujemy kolejne zwierzęta bo nie potrafimy im odmówić. Idziezima, mamy ogromną motywację żeby zakończyć chociaż część remontu jak najszybciej,abyśmy mogli funkcjonować tak jak przewiduje projekt :DWszystko robimy sami, wielu z nas ćwiczy swoje nowe umiejętności tynkowania czyodkrywa w sobie talent glazurniczy ;p 


Wspomagamy się nawzajem swoimi doświadczeniami,czasami youtube trochę pomoże ;) Jedni wciągają ciężkie połacie dachu, inni w tym czasieodzyskują drewno z więźby dachowej i odbijają gwoździe, jeszcze inni gotują dla wszystkichobiad a dzieciaki głaszczą nowe szczeniaki na pokładzie. To się już dzieje i rozpędziło siętak, że niedługo wspólnie będziemy zmieniać świat.


Jeśli chcesz być częścią tego projektu zapraszamy serdecznie na miejsce, jeśli nie możeszprzyjechać ale jesteś w stanie dorzucić cegiełkę to będziemy bardzo wdzięczni w imieniuwszystkich podopiecznych.Kwota nie jest mała, ale jak napędzimy to koło to stowarzyszenie Delovery wie jak tozrobić żeby się nie zatrzymywało <3


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 233

KH
karol horszczaruk
2 000 zł
AD
AD COMPLEX
1 200 zł
AC
Ada Chmielewska
1 000 zł
MS
Michał Smogo
1 000 zł
MM
M&SZ
WF
Wiktoria Formella
700 zł
ŁŚ
Łukasz Świstek
KP
Kasia
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 31

 
2500 znaków