Przyłbice dla medyków
Przyłbice dla medyków
Aktualności5

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.
Opis zrzutki
Dochód ze sprzedaży sygnowanych odbitek fotografów Sputnik Photos, absolwentów Programu Mentorskiego Sputnik Photos i zaprzyjaźnionych z nami arytstów zostanie przeznaczony na produkcję przyłbic dla medyków. Przyłbice produkuje firma YETI, prowadzona przez absolwentkę Programu Mentorskiego Sputnika Anetę Nytko.
Yeti wyprodukowało już 800 przyłbic i przekazało je nieodpłatnie pracownikom służby zdrowia, którzy teraz są najbardziej narażeni i pozostawieni bez środków ochrony osobistej. Środki z naszej zbiórki zostaną przeznaczone na zakup materiałów na produkcję kolejnych przyłbic.
Przyłbice z Yeti trafiły już do Ośrodka Leczniczego Caritasu w Warszawie, Szpitala im. Rydygiera w Krakowie, Wojewódzkiego Szpitala w Tychach,.
W ramach zrzutki oferujemy jako nagrody archiwalne wydruki na papierze muzealnym, podpisane na odwrocie przez artystów, w formacie 20 x 16 cm. Wyślemy je możliwie szybko, kiedy tylko będzie to bezpieczne. Oczywiście można wesprzeć naszą zrzutkę mniejszą kwotą, bez wyboru odbitki.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!

Nagrody / oferty
Wpłaty 228
Komentarze 3
Nagrody / oferty

No5, Sputnik Photos, Warszawa 2017
Książka z pracami absolwentów Programu Mentorskiego Sputnik Photos 2015/ 2016
wybrano 2 razy (pozostało 3 z 5)

Wyliczanka, Sputnik Photos, Warszawa 2011
Książka prezentująca zdjęcia uczestników warsztatów z dziećmi, które kolektyw Sputnik Photos przeprowadził w 2011 roku w małych miejscowościach w różnych częściach Polski.
wybrano 2 razy (pozostało 2 z 4)

Książka No. 4
Książka No.4 z pracami absolwentów Programu Mentorskiego 2014/2015
wybrano 3 razy (pozostało 2 z 5)

Stand By, Sputnik Photos, Warszawa 2012
Książka opowiadająca o różnych aspektach współczesnej Białorusi widzianej oczami fotografów i fotografek Sputnik Photos.
wybrano 3 razy (pozostało 2 z 5)

Fruit Garden, Sputnik Photos, Warszawa 2016
Fruit Garden to książka będąca trzecią odsłoną projektu Lost Territories, skupia się na temacie opresji na terenie byłych Republik Radzieckich.
wybrano 3 razy (pozostało 5 z 8)

Książka: Lost Territories Wordbook (LTA 1) Wersja angielska
100 krótkich tekstów, 21 autorów i autorek: Edwin Bendyk, Andrzej Brzeziecki, Sebastian Cichocki, Jörg Colberg, Aleksandra Jarosiewicz, V.L. Kadoch Brandt, Daniel Kalder, Wojciech Kucharczyk, Jewhen Mahda, Małgorzata Nocuń, Wojciech Nowicki, Stanisław Patrijew, Maciej Pisuk, Andrzej Poczobut, Taras Prochaśko, Filip Springer, Krzysztof Środa, Ziemowit Szczerek, Andrzej Tobis, Sigurbjörg Þrastardóttir, Serhij Żadan oraz fotografie SPUTNIK PHOTOS z projektu "Stracone terytoria".
(pozostało 2 z 2)

THE GARDENER, Dewi Lewis Publishing, Stockport 2015
The Gardener Jana Brykczyńskiego opowiada o fenomenie upraw miejskich na świecie.
Przedstawia oddolne, często nielegalne uprawy w najuboższych dzielnicach Nowego Jorku, Nairobi, Warszawy i Erywania. Ich mieszkańcy używają swojej wyobraźni i kreatywności, aby z dostępnych materiałów z odzysku budować konstrukcje dla hodowli roślin.
wybrano 11 razy (pozostało 4 z 15)

Distant Place
Distant Place
Photographers: Jan Brykczynski, Michal Luczak, Rafal Milach, Adam Panczuk, Agnieszka Rayss
Editor: Barbara Stauss
Designer: Ania Nałęcka / Tapir Book Design
Language of text: English / Polish
Publisher: Centrum Nauki Kopernik
Print run: 1000
City of publisher: Warsaw
Year published: 2012
Binding: box 245 × 300 mm of 5 photo books of different form and size + newspaper with 5 literary texts + interview with photographers
(pozostało 1 z 1)

Konstancja Nowina Konopka, „1001 złych uczynków”
Zdjęcie pochodzi z cyklu „1001 złych uczynków”
Wydruk archiwalny na papierze muzealnym, podpisany na odwrocie, 20 cm x 16 cm.
Konstancja Nowina Konopka - Fotografka. Uczestniczka pierwszego Programu Mentorskiego Sputnik w Warszawie. W 2019 roku otrzymała nagrodę dla najlepszego absolwenta Instytutu Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opavie. Laureatka wielu krajowych i miedzynarodowych konkursów fotograficznych. Autorka książki fotograficznej „1001 złych uczynków”. W 2019 roku otrzymała nagrodę Dzieło Medialne Roku na Salonie Sztuki w Krakowie.
wybrano 2 razy

Zuzanna Głód, „Nie lubię zachodów słońca”
Zdjęcie z cyklu „Nie lubię zachodów słońca” 2020
Zuzanna Głód – fotografka, uczestniczka bieżącej edycji Programu Mentorskiego Sputnik Photos 2019/2020. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i na Royal Academy of Fine Arts w Antwerpii.
wybrano 1 raz

Jan Brykczyński, Boiko
Zdjęcie pochodzi z cyklu i książki "Boiko", 2014.
Wydruk archiwalny na papierze muzealnym, podpisany na odwrocie, 20 cm x 16 cm.
Jan Brykczyński, fotograf. Autor monografii „Boiko” 2014 i „The Gardener” 2015. Członek kolektywu Sputnik Photos. Wykładowca w Instytucie Twórczej Fotografii w Opavie i na Programie Mentorskim Sputnika. Laureat międzynarodowych konkursów i autor licznych wystaw. Jego prace znajdują się między innymi w zbiorach Musée de l'Elysée w Lozannie i Centre Pompidou w Paryżu.
wybrano 10 razy

Krzysztof Światły, Paradise Rivers Are Drying Up on Earth, 2018
Zdjęcie cmentarzyska statków w Mujnaku (Uzbekistan) powstało w 2018 roku i stanowi część cyklu "Paradise Rivers Are Drying Up on Earth".
Krzysztof Światły (1988) - fotograf i artysta wizualny, absolwent programu mentorskiego Sputnik Photos i Szkoły patrzenia. Swoje prace prezentował między innymi na łódzkim Fotofestiwalu oraz za granicą, w portugalskim Archivo czy włoskiej Lessini (wystawa po rezydencji artystycznej SÅM). Wydał książkę Closer (2017), dwa ziny - The Fogcatcher (2019, 8991 publishing) i Speedometer Jukebox Winter Count (2020, Zinteka), a makietę jego najnowszej pracy - Paradise Rivers Are Drying Up on Earth (2020) zaprojektowała Ania Nałęcka-Milach.
wybrano 5 razy

Michał Łuczak, Spitak
Zdjęcie pochodzi z projektu "11.41 (LTA)", 2014
Wydruk archiwalny na papierze muzealnym, podpisany na odwrocie, 20 cm x 16 cm.
Fotograf, kurator. Absolwent Instytutu Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w czeskiej Opawie. Od 2010 roku jest częścią kolektywu Sputnik Photos. Współprowadzi roczny warsztat fotografii dokumentalnej Program Mentorski Sputnik Photos oraz wykłada na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Jest autorem książek fotograficznych: Brutal (2012), Koło miejsca/Elementarz (wraz z Krzysztofem Siwczykiem, 2016), 11.41 (wraz z Filipem Springerem, 2016).
wybrano 5 razy

Jan Jurczak, Little Girl Killed the Rabbit
Zdjęcie pochodzi z cyklu "Little Girl Killed the Rabbit", 2019.
Fotografia na papierze archiwalnym 20 cm x 16 cm w ramce podpisana na odwrocie.
Jan Jurczak jest fotografem dokumentalnym i aktywistą, w 2018 roku skończył program mentorski Sputnik Photos. Od 2017 roku współpracuje ze społecznościami żyjącymi w ukraińsko rosyjskiej strefie konfliktu, zajmuje się też problemami uchodźczymi w Polsce.
wybrano 3 razy

Karolina Gembara, When we lie down grasses grow from us
Zdjęcie pochodzi z projektu "When we lie down grasses grow from us" 2015
Wydruk archiwalny na papierze muzealnym, podpisany na odwrocie, 20 cm x 16 cm.
Karolina Gembara, fotografka, wykładowczyni, aktywistka. Członkini Sputnik Photos. Zajmuje się tematem migracji, prowadzi warsztaty. Autorka książek "Przymierzalnie" (2013) i "When we lie down grasses grow from us" (2019). www.karolinagembara.com
wybrano 19 razy

Joanna Szpak-Ostachowska, Chwasty
Zdjęcie i książka z projektu "Chwasty" 2018
Książka i wydruk archiwalny na papierze muzealnym, podpisany na odwrocie, 20 cm x 16 cm
Joanna Szpak Ostachowska – aktywistka, dziennikarka, trenerka, fotografka. Uczestniczka Programu Mentorskiego Sputnik Photos 2019/2020. Autorka książki fotograficznej Chwasty. Fotografuje przestrzeń miejską oraz rośliny, bliski jej jest antropologiczny aspekt wizualności.
wybrano 8 razy

Adam Pańczuk, Hidden People
Zdjęcie pochodzi z cyklu "Very Hidden People" opowiadającego o mitach i wierzeniach na Islandii.
Wydruk archiwalny na papierze muzealnym, podpisany na odwrocie, 20 cm x 16 cm.
Adam Pańczuk (1978) fotograf. Ukończył Akademię Ekonomiczną w Poznaniu, a także fotografię na Wydziale Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu. Obecnie jest doktorantem w Instytucie Twórczej Fotografii w Opawie. Jest członkiem kolektywu Sputnik Photos. Jest autorem książeki „Karczeby”, która została uznana przez jury konkursu Pictures of the Year International Najlepszą Książką Fotograficzną Roku 2013 na świecie oraz „.… o Warszawie”. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród..
wybrano 10 razy

Ela Polkowska, Kiedy figury zawsze są podobne, 2017
Zdjęcie pochodzi z cyklu "Kiedy figury zawsze są podobne", 2017
Wydruk archiwalny na papierze muzealnym, podpisany na odwrocie, 20 cm x 16 cm.
Ela Polkowska, fotografka mieszkająca w Warszawie. Dokumentuje sytuacje, miejsca i przedmioty odnalezione na marginesach codziennego życia. Studiowała historię sztuki i filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Ukończyła program mentorski organizowany przez Sputnik Photos oraz studia licencjackie w Instytucie Twórczej Fotografii w Opawie. W 2018 r. wybrana do 2 edycji PARALLEL - European Photo based Platform.
wybrano 3 razy

Agnieszka Rayss, Blue Water
Zdjęcie pochodzi z projektu Is(not), 2010
Wydruk archiwalny na papierze muzealnym, podpisany na odwrocie, 20 cm x 16 cm.
Agnieszka Rayss, fotografka i wykładowczyni. Absolwentka historii sztuki na UJ i studiów doktoranckich na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Autorka książek "American Dream", "Tu się zaczyna koniec miast" 2015 i "Z zapisków kolekcjonera" 2019. Laureatka wielu nagród w międzynarodowych konkursach fotograficznych.
wybrano 5 razy

Bartek Warzecha, Niedziela
"Niedziela". Stan Illinois, USA 2019 r.
Wydruk archiwalny na papierze muzealnym, podpisany na odwrocie, 20 cm x 16 cm.
Bartek Warzecha - fotograf, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Programu Mentorskiego Sputnik Photos. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Nardowego. Laureat nagrody KTR Klubu Twórców Reklamy i Konkursu Fotografii Teatralnej organizowanego przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego. Za teledysk do utworu "Sun" Hani Rani był nominowany do PL Music Video Awards 2019 w kategorii Extra. Autor dwóch wystaw indywidualnych: "Pierwsza generalna" oraz "IN/OUT".
wybrano 1 raz

Andrejs Strokins z projektu "Disorders and Obstacles"
Zdjęcie z cyklu "Disorders and Obstacles"
Wydruk archiwalny na papierze muzealnym, podpisany na odwrocie, 20 cm x 16 cm.
Andrejs Strokins jest Łotewskim artystą, który posługuje się fotografią oraz kolażem. Często pracuje z fotografią wernakularną. Jest laureatem m.in. Foam Talents i Award Riga Photography Biennale Young Talent Award. Absolwent World PRess Photo Joop Swart Masterclass i Programu Mentoprskiego Sputnik Photos.
wybrano 4 razy

Rafał Milach, In The Car with R
Zdjęcie pochodzi z projektu In The Car with R, 2010
Wydruk archiwalny na papierze muzealnym, podpisany na odwrocie, 20 cm x 16 cm.
Rafał Milach (ur. 1978 w Gliwicach) – fotograf, artysta wizualny, autor książek. Autor nagradzanych książek, m.in. The Winners, 7 Rooms i Pierwszy marsz dżentelmenów. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Magnum Foundation i Europejskiej Fundacji Kultury. Laureat konkursu World Press Photo oraz finalista Deutsche Börse Photography Prize 2018. Jego prace znajdują się m. in. w kolekcjach: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Fundacji Sztuki Polskiej ING, Brandts w Odense (Dania). Od 2018 roku nominowany członek agencji Magnum Photos.
wybrano 36 razy

Weronika Perłowska, Złość piękności szkodzi
Zdjęcie pochodzi z projektu "Złość piękności szkodzi”, 2019
Wydruk archiwalny na papierze muzealnym, podpisany na odwrocie, 20 cm x 16 cm.
Weronika Perłowska Fotografka, artystka wizualna. Absolwentka fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu i Programu Mentorskiego Sputnik Photos. Jej prace pokazywane były m.in. na Festiwalu Circulation(s) w Paryżu (2020) i w ramach Ardesia Projects w Berlinie (2019). Laureatka Przeglądu Portfolio w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie w 2019 roku.
wybrano 6 razy

Rafał Siderski, Miejsce zwane domem
Zdjęcie pochodzi z cyklu: Miejsce zwane domem
Wydruk archiwalny na papierze muzealnym, podpisany na odwrocie, 20 cm x 16 cm.
Rafał Siderski - ur. 1984 w Białymstoku, fotograf, wykładowca, członek inicjatywy Albom.pl. Doktorant ITF Opava. Wystawiał swoje prace w Polsce i za granicą, w 2019 r. wydał swoją pierwszą książkę „Wyjedź Zostań”

Krystyna Dul, Rezonans
Zdjęcie pochodzi z cyklu “Rezonans”, 2016.
Wydruk archiwalny na papierze muzealnym, podpisany na odwrocie, 20 cm x 16 cm.
Zamieszkała w Luksemburgu fotografka i artystka wizualna. Absolwentka Instytutu Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w czeskiej Opawie i Programu Mentorskiego SPUTNIK (2016-2017). Laureatka 'La Bourse CNA' (Luksemburg 2016) i stART-up (Oeuvre Nationale de Secours Grande-Duchesse Charlotte & Lët'z Arles - 2019). W 2019 roku wydała książkę fotograficzną “Rezonans”. Wystawiała m.in. we Francji (Les Rencontres d’Arles 2019 & Transphotographiques/Lille, 2018), Luksemburgu (Cercle Cité, 2019), w Niemczech (Fotografie Forum Frankfurt 2018).
wybrano 2 razy

Dominika Gęsicka, This is not real life, 2016
Zdjęcie pochodzi z cyklu This is not real life, 2016
Wydruk archiwalny na papierze muzealnym, podpisany na odwrocie, 20 cm x 16 cm.
Dominika Gęsicka - uczestniczka pierwszego Programy Mentorskiego Sputnik Photos. Absolwenta Instytutu Fotografii Twórczej na Uniwersytecie Śląskim w Opawie (Czechy). Jej prace pokazywane były m.in. na Festiwalu Circulation(s) w Paryżu (2018), Festiwalu Encontros da Imagem w Bradze (2016), Festiwalu Format w Derby (2017). W 2017 zdobyła nagrodę Grand Prix na Fotofestiwalu w Łodzi.
wybrano 4 razy

Damian Chrobak "I see you"
Zdjęcie z cyklu "I See You"
Wydruk archiwalny na papierze muzealnym, podpisany na odwrocie, 20 cm x 16 cm.
Damian Chrobak, urodzil sie w 1977 w Jastrzębiu Zdroju. Ukończył London Collage of Communication - Black & White Photography. Od 2010 jest członekiem ZPAFu gdzie prowadzi warsztaty z fotografii ulicznej. Jest także pomyslodawca I zalozycielem grupy fotograficznej Un-Posed oraz spotkan Street Meeting. Obecnie studiuje w Institut tvůrčí fotografie v Opavě.
wybrano 2 razy

Mark Power książka "Die Mauer ist weg!"
Książka brytyjskiego fotografa Magnum Photos Marka Powera "Die Mauer ist weg!" o upadku Muru Berlińskiego (Globtik Books 2014) . Bardzo rzadka okazja dla kolekcjonerów książek! Publikacja już od kilku lat jest wyprzedana. Zapraszamy!
Więcej informacji o artyście:
(pozostało 1 z 1)

At The Border, Sputnik Photos, Warszawa 2008
Pierwsza publikacja kolektywu Sputnik Photos opowiadająca o losach osób nielegalnie pracujących w krajach Europy Wschodniej.
wybrano 8 razy (pozostało 0 z 8)

Karolina Gembara, Przymierzalnie
Przymierzalnie powstały w 2013 w ramach projektu Fotoprezentacje Towarzystwa Inicjatyw Twórczych ę i we współpracy z Krzysztofem Pijarskim. Są one performatywną próbą wejścia w rolę matki, partnerki, żony, która została zarejestrowana przez zaproszone do projektu rodziny. Książka niedostępna w sprzedaży. Projekt: Ania Nałęcka-Milach.
Karolina Gembara, fotografka, wykładowczyni, aktywistka. Członkini Sputnik Photos. Zajmuje się tematem migracji, prowadzi warsztaty. Autorka książek "Przymierzalnie" (2013) i "When we lie down grasses grow from us" (2019). www.karolinagembara.com
wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Książka No3
Książka z pracami absolwentów Programu Mentorskiego Sputnik Photos 2013/14.
wybrano 2 razy (pozostało 0 z 2)

Książka no2
English below:
Książka "No2" to pierwsza książka z pracami absolwentów Programu Mentorskiego Sputnik Photos, ofiarowana przez Dominikę Gęsicką.
Autorzy: Dominika Gęsicka, Karolina Gembara, Konstancja Nowina-Konopka , Krzysztof Racoń, Gregory Michenaud, Wiktor Dąbkowski, Kuba Bors, Marta Berens, Maciej Gapiński, Łukasz Gryko
Tekst: Rafał Milach, Autorzy
Język: English / Polish
ISBN: 978-83-927485-2-6
Wydawca: Sputnik Photos
Rok wydania: 2014
Nakład: 500 (wyczerpany)
wybrano 2 razy (pozostało 0 z 2)

"....o Warszawie" Alternatywny przewodnik po Warszawie
„O Warszawie” - alternatywny przewodnik po Warszawie to publikacja złożona z tekstów o stolicy Polski napisanych przez pisarzy, muzyków i dziennikarzy wraz ze zdjęciami Adama Pańczuka. Autorami są Sylwia Chutnik, Ludwika Włodek, Paweł Althamer, Filip Springer, Bartek Waglewski, Joanna Sosnowska, Małgorzata Kucewicz, Wojciech Mann, Piotr Fiedler i wielu innych. W książce opowiadają, prywatne historie o mieście.
wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)

Książka „1001 złych uczynków” Konstancji Nowina Konopki
Książka fotograficzna „1001 złych uczynków” Konstancji Nowina Konopki to powrót do dzieciń- stwa, czasów podwórka. Dzieciństwo, jakie by nie było, to zawsze powrót do raju. W podróż do wspomnień, przenosi nas historia pięciu chłopców Szychty, Kalusia, Bajlasa, Matiego i Gały. Po- trzeba eksploracji świata wielokrotnie wpędza bohaterów narracji w poważne kłopoty i konflikt ze światem dorosłych.
wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Tu się zaczyna koniec miast, Agnieszka Rayss
Książka "Tu się zaczyna koniec miast" 2016
Zdjęcia Agnieszka Rayss, tekst Filip Springer, projekt Ania Nałęcka
nakład 300 egz
podpisana
wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)

Książka, "S-21" Sławek Pliszka
Książka fotograficzna "S-21" podejmuje trudny temat rządów Czerwonych Khmerów oraz zbrodni, które popełnili na narodzie.
W 2019 roku książka została wyróżniona w konkursie Fotograficzna Publikacja Roku. W opinii jury: "Spójna i sugestywna forma graficzna idzie w parze z kontrowersyjną i ważną historią. Znalezienie tematu i sposobu opowiedzenia tej niełatwej historii, zostało w tej publikacji idealnie zbalansowane."
Sławek Pliszka - fotograf, uczestnik Programu Mentorskiego Sputnik Photos 2019/2020.
...
wybrano 5 razy (pozostało 0 z 5)

Książka "11.41", Filip Springer i Michał Łuczak
Książka w polskiej wersji językowej, podpisana przez obu autorów.
Pozycja wyróżniona w konkursach: Fotograficzna Publikacja Roku 2018 i PDN Photo Annual 2017.
wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)

Zestaw zinów
Zestaw 3 zinów o Polsce. Wydanych przez Pix.House w 2018 roku.
(Maciej Jeziorek, Tomasz Liboska, Krzysiek Orłowski)
wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)

Agnieszka Sejud książka "HOAX"
Książka fotograficzna HOAX to odbicie współczesnej Polski. Niektórzy mówią, że w krzywym zwierciadle, ale ja bym nie była tego taka pewna, choć świat zewnętrzny rzeczywiście odbija się w wygiętych, błyszczących stronach.
Agnieszka Sejud - Fotografka i artystka wizualna, aktywistka, studentka fotografii w czeskiej Opawie, mgr prawa. Żyje i pracuje w Polsce. W swej praktyce używa głównie fotografii, kolażu i instalacji, często eksperymentując z medium.
wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)

Rafał Milach książka "Prawie każda róża na barierkach przy Sejmie"
Praca powstała podczas lipcowych protestów przeciwko reformie sądownictwa proponowanej w 2017, a ostatecznie wprowadzonej w 2018 roku przez rząd Prawa i Sprawiedliwości (PiS). Kolekcja białych róż – będących symbolem pokojowego sprzeciwu, wetkniętych w pilnowane przez policję barierki przed sejmem RP – jest banalna i przypadkowa. Przypomina o zwyczajnych, nieheroicznych gestach wpisanych w ciąg protestów lata roku 2017.
wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)

Książka Bolesław Augustis 2.0
Przedwojenne fotografie Bolesława Augustisa to najcenniejsza kolekcja, którą opracowuje Stowarzyszenie WIDOK. Odnaleziona przypadkowo w 2004 roku uchodzi dzisiaj za najciekawszy przykład tzw. „polskiej fotografii ulicznej”. Jej wartość – dokumentalną i artystyczną – docenili nie tylko znawcy fotografii, ale też sami białostoczanie, dla których zdjęcia Augustisa stały się oknem na dawny Białystok, a także powodem do wielu wzruszeń. Na zdjęciach sportretowanych zostało kilkadziesiąt tysięcy osób z liczącej ok. 100 tysięcy przedwojennej populacji Białegostoku.
wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)

Karolina Gembara, When we lie down, grasses grow from us
Książka powstała w trakcie 7-letniego pobytu autorki w Indiach. Jest próbą odnalezienia domu, przyjaźni i namiastki komfortu w nieprzyjaznym otoczeniu. Wydana w 2019 przez GOST Books (wersja bez pudełka).
Karolina Gembara, fotografka, wykładowczyni, aktywistka. Członkini Sputnik Photos. Zajmuje się tematem migracji, prowadzi warsztaty. Autorka książek "Przymierzalnie" (2013) i "When we lie down grasses grow from us" (2019). www.karolinagembara.com
wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Sebastian Rogowski książka "Sucidal Birds"
Sebastian Rogowski książka "Sucidal Birds"
Sebastian Rogowski- fotograf, absolwent Akademii Fotografii w Warszawie, studiuje na Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Hadze. Wydał książkę "Suicidal Birds" z zapisem swoich podróży w Azji Centralnej.
wybrano 2 razy (pozostało 0 z 2)

Ksiązki z Pix.house, zestaw 2
Pakiet wydawnictw Pix.house, 5 książek:
Michał Adamski TWO TAILED DOG, Mariusz Forecki MECHANIZM. POLSKA 1988-2019, Maciej Frąckowiak KRUCHE MEDIUM. ROZMOWY O FOTOGRAFII 2, Witold Krassowski NADAL BOJĘ SIĘ KRZYKU, Michał Sita CỦ CHI TUNNELS RESTORATION REPORT)
wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Kultowa książka Sputnik Photos IS (NOT)
Uwaga po raz kolejny uruchamiamy nasze rezerwy książkowe. Publikacja IS(NOT) z 2010 roku, która już dawno temu zniknęła z rynku. Islandia oczami 5 autorów i autorek Sputnik Photos we współpracy z Islandzkimi pisarzami i poetkami. Zapraszamy do wsparcia akcji!
wybrano 8 razy (pozostało 0 z 8)
Nasi użytkownicy założyli
880 232 zrzutki
i zebrali
Proszę każdą osobę, która odwiedzi moją zrzutkę o skromną wpłatę, chociażby złotówkę. ID zrzutki: hpgh2e
Wspieram was w walce przeciwko #CPPVirus. Super, że produkujemy własne przyłbice, a nie kupujemy z miasta #WuhanVirus Popieram i #NieKupujeChinskiego
Szlachetny cel