Gąsienice Tour 2017 (ZAKOŃCZONA) ID: uywwks

12 988 zł z 17 000 zł

76%

12 988 zł

z 17 000 zł

zakończona

11.03.2018r

125

wspierających
76%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Zbieramy środki na organizację, transport, zabezpieczenie techniczne i materiały edukacyjne dla Gąsienice Tour 2017. Instalacja wymaga poprawek (jeździła po Czechach), jest ogromna (6 metrów) i wymaga zabezpieczenia przed wilgocią. Jeździ na przyczepie, w przerwach musi stać na parkingu. Chcemy edukować podczas postojów w miastach, obecnie mamy już kilkadziesiąt miejscowości w całej Polsce, a lista ciągle rośnie. Potrzebne będą znaczki, plakaty, ulotki oraz nagłośnienie i oświetlenie instalacji. Nie pozwólmy pożreć naszej wolności i demokracji! Czeska podróż "go to vote" właśnie się zakończyła, ale już 4 listopada 2017 z Cieszyna rusza wielkie edukacyjne torunee po całej Polsce. Pomóżcie robalom dotrzeć wszędzie, szczególnie do małych miejscowości!

Populizm jest jak inwazja pasożytów. To problem, który dotyczy nie tylko Polski. Rozprzestrzenia się po całej Europie, szerząc izolację, strach, szkodliwe stereotypy i agresję. Pożera po kawałku nasze obywatelskie wolności, prawa człowieka i mechanizmy demokratyczne. Tylko poprzez uczestnictwo w wyborach można go zatrzymać. Trzeba się spieszyć, bo gąsienic populizmu jest coraz więcej i gryzą z kolejnych stron. Przed wyborami parlamentarnymi wielkie, kolorowe robale ruszyły w podróż po Czechach, aby uświadamiać ludziom, że uratowanie ich kraju przed pożarciem przez populistów leży tylko w rękach ich, wyborców. Wielka, kolorowa instalacja ma teraz budzić Polaków, gdyż wybory samorządowe i parlamentarne jeszcze przed nami.

Cele:

1. Promocja uczestnictwa w wyborach

2. Edukowanie społeczeństwa na temat populizmu i demokracji

3. Uświadomienie, że problem ma charakter międzynarodowy

Organizacja:

Akcję koordynuje grupa aktywistów polskich z różnych środowisk prodemokratycznych i wolnościowych.

Geneza:

Ogromną figurę demokracji w formie liścia zaprojektował na paradę w Berlinie Jacques Tilly, artysta znany ze swoich wyrazistych politycznych satyr. Figury tradycyjnie są jednorazowego użytku (po paradzie są palone), ale czescy aktywiści z grupy Kaputin ocalili tę konkretną, by ruszyć z nią po kraju. Kaputin powstał w roku 2014 jako reakcja na rosyjski atak na Ukrainę i okupację Krymu. Prowadzi happeningi w obronie demokracji, wolności i europejskich, liberalnych wartości.

Z chwilą, gdy w Europie zaczęła się szerzyć ksenofobia i populizm, rozszerzyło się pole możliwości protestów przeciwko kremlowskiej polityce i w innych obszarach.Nieformalny przywódca Kaputina, Otakar van Gemund był nawet kilkakrotnie zatrzymany przez policję, gdy upublicznił swoje poglądy w sprawie prezydenta Zemana. Po wybuchu kryzysu migracyjnego zaczęła uczestniczyć w antyfaszystowskich demonstracjach. Czeski prezydent i jego rzecznik prasowy uważają nas za osobistych wrogów i wielokrotnie nas w mediach krytykowali.Kaputin organizował również kilka pozytywnych akcji dla przypomnienia wartości głoszonych przez prezydenta Vaclava Havla.

Akcja z gąsienicami jest już zdecydowanie proeuropejską, antypopulistyczną akcją, która ma na celu zwrócić uwagę tak na populistów czeskich, jak i zagranicznych, od Kaczyńskiego po Erdogana i Trumpa.

Kaputin jest ruchem proeuropejskim, liberalnym, prodemokratycznym, antynacjonalistycznym, po prostu grupą protestu.

Aktualności22

  • Rozliczenie finansów na zrzutce dostępne jest tutaj https://megawrzuta.pl/download/18a48c1219e5192c080640e52d58a980.html Ponieważ było troche wpłat po zamknięciu - przelaliśmy je na zrzutkę drugiego tournee https://zrzutka.pl/zbjyvc

  • Kochani. Dziękujemy Wam za ofiarność. Ta zrzutka została zamknięta, ale Gąsienice jadą dalej. Zrzutka na drugie tournee znajduje się tu https://zrzutka.pl/zbjyvc

  • Wieści wieści wieści! Nasz nieoceniony kolega Tadeusz zadzwonił do Jacquesa Tilly'ego i zaprosił go na nasz finał w Krakowie. I wiecie co? Jacques nie tylko się zgodził! Na dodatek zaoferował, że Polacy dostaną od niego nową figurę :) Z uwagi na tę arcyważną wizytę zmieniliśmy datę finału na 11 marca. Czeka nas jednak jeszcze dużo pracy. Po pierwsze, koszty finału, chcemy wydrukować jeszcze ulotki i zrobić piny. Po drugie, Tilly przyleci do nas samolotem, ale jeśli mamy zabrać jakąś instalację, trzeba tam znów wysłać ekipę z samochodem i pokryć koszty podróży. Zapewne nowa figura także będzie wymagała jakiegoś retuszu. Dlatego prosimy jeszcze o datki :) bo w kasie chwilowo pusto (z kwoty widocznej na zrzutce pokrywamy wydatki materiałów i remontów, mieliśmy także koszty związane z przyczepą). Zapraszamy bardzo bardzo serdecznie wszystkich naszych darczyńców 11 marca do Krakowa. Chcemy tego dnia wręczyć nagrody (dla obecnych, nieobecnym wyślemy je pocztą), a także oddać kawałek sceny znamienitym gościom :) Na pewno będzie okazja, aby zobaczyć na żywo kontrowersyjnego rzeźbiarza. Dodamy, że będzie to jego pierwsza wizyta w Polsce! Jesteśmy pełni dumy, że nasza wspólna praca zostanie tak medialnie podsumowana i rozreklamowana także za granicą :)

  • Zobacz więcej

Wpłacający125

 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze21

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 50 zł i więcej

Pamiątkowy plakat z trasą przejazdu Gąsienice Tour

wybrano 9 razy

Wybieram

Wpłać 100 zł i więcej

Kalendarz ścienny na 2018 rok z gąsienicami

wybrano 5 razy

Wybieram

Wpłać 200 zł i więcej

Koszulka pamiątkowa z gąsienicami (po podaniu rozmiaru)

wybrano 5 razy

Wybieram

Wpłać 500 zł i więcej

Rzeźba liścia z gąsienicami

wybrano 3 razy (pozostało 2 z 5)

Wybieram

Wpłać 1000 zł i więcej

Zaproszenie na uroczysty finał trasy w Krakowie (data będzie ustalona po Bożym Narodzeniu)

wybrano 1 raz (pozostało 4 z 5)

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

420 500 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?