id: uyysmn

Bądź cząstką #NKK2021

Bądź cząstką #NKK2021

1 105 zł 
z 5 000 zł
22%
zakończona 07.01.2021r
18 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Kochani! 


Od 5 lat jestem organizatorem cyklu ,,Niecodzienne Koncerty Kolęd" które odbywają się rok rocznie począwszy od 2017 roku. Przez IV ostatnie edycje odbyło się łącznie 16 koncertów w 9 różnych miejscach (Mazańcowice, Rychwałd, Chorzów, Świętochłowice, Żywiec - konkatedra oraz filia MCK, Tychy, Bytom, Jeleśnia). Przez 4 lata przekazaliśmy już muzycznie dobrą nowinę o Narodzeniu Jezusa ponad 8 tysiącom słuchaczy, a w organizacje projektu zaangażowanych było łącznie 100 osób! To wielkie przedsięwzięcie, cieszące się ogromnym powodzeniem, z roku na rok przyciąga coraz więcej słuchaczy - nie tylko z pobliskich wsi, czy okolic, ale też z dalszych stron Polski (jak się okazało - na jednym z zeszłorocznych koncertów, kilku słuchaczy było z... Warszawy! :) )


NIECODZIENNE KONCERTY KOLĘD IM. ŁUKASZA ZĄBKA.


Projekt #NKK2021 już początkiem lutego tego roku zakładał organizację 6 koncertów: w Mazańcowicach, Pietrzykowicach, Korbielowie, Węgierskiej Górce, Bytomiu i Rychwałdzie. Sytuacja jaka spotkała nas wszystkich w marcu, po wielu konsultacjach skłoniła nas niedawno do podjęcia trudnej dla nas decyzji - organizujemy tylko jeden koncert.


Piąta edycja festiwalu miała być dla nas tą szczególną. Nikt nie pomyślał, że będzie ona napiętnowana aż taką ,,szczególnością". W czerwcu tego roku dowiedzieliśmy się o śmierci naszego Przyjaciela, Łukasza Ząbka. To właśnie Jemu w hołdzie za wieloletnią pracę przy niecodziennych, poświęcamy pamięć piątej, jubileuszowej edycji, nadając tym samym Jego imię naszemu festiwalowi.


By to przedsięwzięcie mogło się odbyć, co roku po każdym z koncertów organizujemy zbiórkę na rzecz pokrycia kosztów organizacji ,,Niecodziennych". To znaczy, że nie szukamy sponsorów, a są nimi co roku ludzie dobrej woli, które - jak bardzo mocno wierzę - są na stałe zapisane w Sercu samego Boga. To dzięki TYM LUDZIOM co roku mogą odbywać się ,,Niecodzienne". To właśnie ONI dając nam cząstkę swojej ciężkiej pracy (wsparcie finansowe) pozwalają nam na to, by dzięki im wsparciu nie tyle co mogły trwać ,,Niecodzienne", co mogły CIESZYĆ innych słuchaczy! Warto tu wspomnieć, że muzyka jest uniwersalnym językiem świata i to właśnie nią przekazujemy Słuchaczom treść Ewangelii. Oprócz walorów religijnych, dużą częścią są jednak walory muzyczne. Rok w rok podczas koncertu występuje orkiestra ,,Beskid SoundProject", którą przed laty na potrzeby pierwszego #NKK założyłem wraz z grupą moich (wtedy i teraz) obecnych Przyjaciół. I wiecie co jest nieprawdopodobne? Ci przyjaciele - niektórzy już ,,dzieciaci i mężaci" - są ze mną do dzisiaj. Ci przyjaciele - studiujący, pracujący - są ze mną do dzisiaj. Ci przyjaciele - są z WAMI do dzisiaj. Od 5 lat w grupie Orkiestrowiczów możecie znaleźć osoby, które ,,zakochały się" w tym projekcie (niestety nie w dyrygencie....) i chcą go tworzyć do dzisiaj! 


Koszty jakie przeznaczyliśmy na organizację #NKK w 2020 wyniosły 15 tysięcy złotych. W tym roku przy wielkim planowaniu liczyliśmy na 6 koncertów i kwotę prawie 25 tysięcy złotych która w całości miała zostać przeznaczona na organizację tych koncertów. Okazało się, że potrzebujemy ich... znacznie mniej, a to wszystko przez rezygnację z 5 pozostałych koncertów.


Występujący i biorący udział w koncertach to wolontariusze. To prawie 30 osób zaangażowanych w śpiew i granie. Ale dochodzi też do tego wiele innych osób które na stałe wpisały się w życie naszego cyklu: to akustycy, to fotografowie, czy honorowi patronowie tego wydarzenia.


Na ile to realne i możliwe, prosimy - my, organizatorzy i wolontariusze tego dzieła - udostępnijcie prośbę o wsparcie finansowe naszej akcji. W tym roku edycja festiwalu odbędzie się pewnie online, dlatego będziemy pozbawieni wsparcia finansowego, jakie okazujecie nam rok rocznie podczas obecności na koncertach. A dodam tylko, że tak naprawdę to Wy jesteście jedynymi sponsorami tego wydarzenia od 2017 roku!


Liczymy, że dzięki Waszemu wsparciu uda się zebrać nam kwotę, która pozwoli na realizację tego cudownego projektu.


A nad i pod tym wszystkim podpisuje się piszący te słowa - Sebastian Niemczycki - który w duchu świętego Franciszka pokornie prosi o modlitwę nad tym dziełem i nad Tymi ludźmi.


SŁÓW KILKA O #NKK:


JAKI JEST CEL I ZAŁOŻENIE ORGANIZACJI #NIECODZIENNYCH

Projekt niecodziennych ma za zadanie pokazać i pomóc na nowo odkryć ,,Magię” którą daje nam Boża Dziecina przychodząca na świat, a także powiedzieć słuchaczowi ,,stój, zatrzymaj się, rozmyślaj”, by na chwilę potrafił odetchnąć od szarej codzienności i rozkoszować się mocą Błogosławieństwa Jezusa. Nie organizujemy zatem sztywnych 45-cio minutowych koncertów, w których chodzi o dobrą publikę i wielkie oklaski, ale wydarzenia niecodzienne, w których skupiamy się na przekazie Ewangelii i wspólnym śpiewie kolęd wraz z słuchaczami. Podczas koncertów uświadamiamy każdemu, że wspólnota to coś, co tworzy się tu i teraz i nie ma żadnych barier – stąd każdy koncert rozpoczynamy wspólnym uściskiem dłoni z sąsiadem z ławki i wspólnym powitaniem każdego nawzajem. Urokami koncertu są zapewne niezwykła atmosfera miejsc w których organizowane są koncerty, a także niepowtarzalny klimat tworzony przez świąteczną, Bożonarodzeniową atmosferę.



CZYM SĄ #NIECODZIENNE

,,Niecodzienne” zrodziły się we wrześniu 2016 roku. Wpierw miały być jednorazowym koncertem, podczas którego miała wystąpić grupa przyjaciół, która chciała się zaprezentować przed większą liczbą odbiorców. Z biegiem czasu grupa muzyczna przybrała nazwę ,,Beskid SoundProject”, a pierwsze ,,bezimienne” koncerty w kolejnych edycjach przybrały nazwę: ,,Niecodzienne Koncerty Kolęd”. Pomysłodawcą pierwszych koncertów był Sebastian Niemczycki, który kontynuuje tę tradycję do dnia dzisiejszego. Od 2017 roku (od pierwszego koncertu) zostały zorganizowane IV edycje, w trakcie których odbyło się 16 koncertów w 9 różnych miejscach. ,,Niecodzienne” cieszą się ogromnym powodzeniem. Słuchacze licznie odwiedzają miejsca w których organizowane jest to wydarzenie. Warto podkreślić, że na koncerty przychodzą nie tylko ludzie z danych miejscowości, ale i licznie odwiedzają je osoby przyjezdne z różnych miejscowości. Do tej pory przez całe 4 lata trwania projektu #NKK zgromadziliśmy ponad 8 tysięcy słuchaczy, a w organizację projektu (wykonawcy, osoby techniczne, gospodarze miejsc) zaangażowanych było łącznie 100 osób!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 18

PS
Piotr Sapeta
300 zł
 
Dane ukryte
200 zł
AJ
Arek
100 zł
AD
Ola Drewniak
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
BF
Beata Fałdrowicz
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
JS
Joanna Skręt
25 zł
MW
Magda
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

754 516 zrzutek

i zebrali

545 970 396 zł

A ty na co dziś zbierasz?