id: uyzes6

Remont mieszkania samotnej osoby - grzyb, wilgoć, zimno

Remont mieszkania samotnej osoby - grzyb, wilgoć, zimno

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 170 362 zrzutki i zebrali 1 219 677 000 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Witam wszystkich,


Chciałbym zebrać na remont mieszkania mojej Mamy. Moja Mama - 56 letnia dzielna kobieta, która wychowała dwójkę dzieci samotnie i samodzielnie. Włożyła w to dużo wysiłku, nerwów oraz swojego komfortu. Dzięki niej miałem szansę na dom, oraz szansę w życie, której ona nie miała.


Poświęciła dla nas wszystko - niestety kosztem zadłużenia się. Pochodzimy z małego miasta, w której ciężko znaleźć pracę. Przez ponad 2 lata po śmierci męża nie była w stanie znaleźć żadnej pracy. Została z niej również zwolniona chwilę po jego śmierci. Aktualnie jest na rencie po zmarłym mężu, zadłużenie reguluje - pozostała kwota nie pozwala jej sie utrzymać, nie stać ją też na opał, więc po powrocie do mieszkania natychmiast się przebiera w ciepłe rzeczy i wchodzi pod kołdre, aby się nie wychłodzić.


Moja mama przewlekle choruje - jest astmatyczka. W mieszkaniu, w każdym z pomieszczeń (łazienka, dwa pokoje, przedpokój i kuchnia) znajduje się wilgoć oraz grzyb. Ciężko oddycha, jest pod stałą opieką lekarza prowadzącego.


Gdybym mógł i miał zdolność kredytową - nie zawahałbym się ani chwili. Jednak studiuję, a wysokie koszty utrzymania uniemożliwiają mi zaciągnięcie pożyczki.


Łączny koszt remontu to ok ~80.000-100.000 zł, kwota obejmuje:

-łazienka - 20 000

-kuchnia - 25 000

-salon - 15 000

-sypialnia - 8500

-przedpokój - 4500

-wymiana kotła na kocioł z podajnikiem (niestety koszt przyłączenia się do sieci miejskiej to koszt przyłączeniowy - 56m x 277,20 mb = 15523,20 zł + podatek vat 23% + koszt węzła cieplnego - 27,000 zł, dodatkowo dochodzi koszt wykonania projektu, uzyskanie pozwolenia na budowę oraz inne). Program czyste powietrze w przypadku mojej mamy finansuje do kwoty 24000 zł oraz w 40%...


Remont byłby przeprowadzony po kosztach - ocieplenie dwóch ścian budynku, wyrównanie podłóg, wymiana okna w łazience, podłączenie grzejnika, położenie tam farby lateksowej, inwestycja w najtańszą armaturę, renowacja ścian i ich osuszenie, wentylacja łazienki i okap.


W tym są już wliczone koszty robocizny - sam niestety nie umiem takich rzeczy wykonać, oraz nie posiadam znajomych, co mogliby mi pomoc...


Jest mi wstyd bo pomimo tego, że pracuję, odprowadzam podatki, uczę się - po prostu mnie na to nie stać. 


Nie chcę pisać ckliwych tekstów, ale mam nadzieję, że wśród Was znajdzie się ktoś, kto uzna, że może warto pomoc.


Będę wdzięczny za każdy grosz.


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!