Opis zrzutki

Łucja to radosny łobuziak. Z zaciekawieniem obserwuje otaczający ją świat. Uczy się gestów, mimiki, pokazywania co jej się podoba, a co mniej. Stawia powoli swoje pierwsze kroki. Chciałaby być wszędzie, na co nie zawsze pozwalają jej jeszcze zdobyte umiejętności. Jak coś jej się uda, bardzo lubi być chwalona. Lubi też oglądać kolorowe książki i obrazki, odkrywać rzeczy, których jeszcze nie zna. Mimo, że niewiele mówi (w zasadzie nic) dogadujemy się z nią bez słów. Jej głównym zainteresowaniem jest teraz nasz pies, który pewnie o tym nie wie, ale jeszcze długo nie zazna spokojnego, leniwego trybu życia, jakie miał przed pojawieniem się Łucji.


n666e627192bcbcb.jpeg

Dołącz do Legijnej zbiórki – nasza mała kibicka bardzo Cię potrzebuje, wesprzyj Łucję, wnuczkę przyjaciela Legii, kibica, strażnika naszej pamięci - kustosza Muzeum Legii  - Wiktora Bołby. Wiktor to chodząca encyklopedia. Swoją wiedzą o klubie potrafi zawstydzić nawet najbardziej zagorzałych kibiców. To dzięki niemu nad naszym Muzeum unosi się tak wyjątkowy duch. Trudno wycenić jego wkład w kultywowanie pamięci o Legii i zarażanie pasją kolejnych pokoleń. Można jednak zrobić coś, co z pewnością będzie dla niego wielkim wyrazem podziękowania.


Ukochana wnuczka Wiktora, Łucja, ma poważne problemy zdrowotne. Urodziła się miesiąc przed czasem z zespołem wad wrodzonych. Początki małej były bardzo trudne – przez pierwsze dwa tygodnie walczyła o życie, a ze szpitala wyszła dopiero po kilku miesiącach. Łucja cierpi na poważną wadę obu rąk, która uniemożliwia jej prawidłowy rozwój. Dziewczynka walczy jednak pomimo przeciwności, ale pewnych barier nie jest w stanie pokonać. W tym stara się pomóc Legia i jej pracownicy. Gorąco zachęcamy, żebyście zrobili to również Wy.


pb5aae0957f39798.jpeg

Szansą dla Łucji jest szereg operacji w Klinice Chirurgii Ręki w Hamburgu. Lekarze podzielili całość na trzy operacje. Pierwsza przewidziana jest na początek 2021 roku, kolejne zaś mogą być przeprowadzane co sześć miesięcy, w zależności od stanu zdrowia Łucji. Koszt przeprowadzenia wszystkich trzech przekracza jednak możliwości rodziny – łącznie to ponad 150 tysięcy złotych. Pragniemy więc zwrócić się do Was o pomoc.


„Cała Legia zawsze razem”. To hasło, które przyświeca każdemu kibicowi, noszącemu na piersi naszytą „eLkę”. Nasza społeczność wiele razy już to udowodniła i w najtrudniejszej sytuacji jest w stanie pokazać, to co najlepsze. Wspólnie pomagamy seniorom, zorganizowaliśmy również akcję wsparcia Powstańców Warszawskich. Wspólnie zrobiliśmy już naprawdę wiele dobrego. Teraz kolejny cel.


Nieważne jaką kwotą jesteście w stanie wesprzeć Łucję. Ważna jest każda złotówka i każdy grosz. Raz jeszcze pokażmy moc tego wyjątkowego hasła.

Wpłacający 1539

R
Ramirez
5 555 zł
G
Grosicki
5 000 zł
MK
Michal Kalita
5 000 zł
R
Ramirez
3 333 zł
A
Ania i Darek
3 000 zł
MM
Mateusz Michniewicz
2 000 zł
 
Krzysztof Stanowski
2 000 zł
M
Master Auto Sp. z o.o.
1 500 zł
KS
Karol Suder
1 000 zł
DF
Damian Frydrych
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze 24

 
2500 znaków
 • JJ
  Jakub J

  Spokojnych Wesołych Świąt, dużo zdrówka dla Łucji, niech Pan Bóg ma was w swojej opiece! Wierzę że wszystko się uda!

 • DB
  Damian Belica

  Wesołych Świąt

  10 zł
 • DK
  Daniel Kaleta

  Wesołych Świąt 🎅

  10 zł
 • SM
  Szczupak Mieczkowski

  Powodzenia Łucja mam nadzieję, że już następne Święta Bożego Narodzenia będą dla Ciebie niezapomniane i przełomowe.

  25 zł
 • JS
  Jacek Szwagrzak

  #DobryPrezent od Łódzkiego K.S.
  Dzieciaki ponad wszystko!

  25 zł
 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

624 355 zrzutek

i zebrali

375 386 573 zł

A ty na co dziś zbierasz?