id: v28zrs

Merida - mała kotka ze złamaną miednicą! Pomóż jej!

Merida - mała kotka ze złamaną miednicą! Pomóż jej!

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 066 219 zrzutek i zebrali 1 161 042 191 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Malutka Merida ma zaledwie 4 miesiące, a już życie ją doświadczyło :( Bezdomność, głód, strach i poważny uraz, nie wiemy czym spowodowany, czy człowiek zrobił krzywdę, kopnął, uderzył, a może samochód potrącił. Tego się nie dowiemy. Wiemy natomiast, że Merida chodziła około 2 tygodnia ze złamaną miednicą i zwichniętym biodrem. Na zdjęciu rtg widać dokładnie, że główka kości udowej jest zupełnie w innym miejscu niż powinna.

ZGl9n8xSssdoER2e.jpgMerida miała szczęście! Stanęła na drodze osobie, która nie przeszła obojętnie, która zainteresowała się kociakiem, zabrała do domu i szukała dla niej pomocy. Pani Amelia szukała wsparcia, zadzwoniła do naszej fundacji, zgodziliśmy się pomóc. Ustaliliśmy plan działania. Opiekunka na następny dzień pojechała do weterynarza na konsultację ortopedyczną u dr Kamińskiego. Zdjęcie rtg miednicy, bioder - od razu widać przesunięcie kości. Dr Kamiński określił to jako "stary uraz" czyli około 2 tygodniowy. Złamanie miednicy, wybicie biodra lewego. Koszt samego zabiegu ok 2300,00 zł. Od razu umawiamy na termin, bo nie ma na co czekać. Im później, tym gorzej kości się zrosną po swojemu, zabieg będzie bardziej skomplikowany. Po 3 dniach Merida trafiła na stół operacyjny.XiCDvGmPue47IrAN.jpg


"Stare złamanie kości udowej lewej, wygojone złamanie śródpanewkowe z wtórnym zwichnięciemprzednio górnym głowy kości udowej lewej, złamanie przez szyjkowe lewej głowy kości udowej, brak możliwości rekonstrukcji stawu" - tak czytamy w wypisie z kliniki. Brzmi strasznie i skomplikowanie. Nie da się "odbudować" stawu, jednynie można amputować główkę i szyję kości udowej.ohaYqxwmOWt42cUD.jpg

mubGmIyRBTfa2P2V.jpgUuPSvTDCysIk8SQE.jpgNa szczęście operacja przebiegła bez komplikacji, a Merida to młody kociak, powinna funkcjonować normalnie. Może delikatnie będzie utykać na lewą nożkę.

5Nc7bNOTyzKsrtlo.jpgKotkę czekają jeszcze wizyty kontrolne, zdjecie szwów i rehabilitacja. Na szczęście malutka czuje się dobrze, ma humor, dobry apetyt, sprawy kuwetkowe ogarnia bez problemu :)

hovUAPcJ8s5pyvSJ.jpgWszystko więc wskazuje na to, że będzie dobrze. Jedyne co zostało - to oczywiście faktury do zapłacenia. Wizyta pierwsza, zabieg i jedna wizyta kontrolna - to już koszt 3 000,00zł. A to jeszcze nie koniec.

Pomóż proszę Meridzie spłacić dług <3

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 24

JS
Justa AksModar
136 zł
KR
Katarzyna Ratajczyk
120 zł
 
Justyna Meyer
5 zł
JR
Joanna Rucka - bazarek
265 zł
AK
Artur Kubiak
500 zł
BK
Brygida Kasprzak
273 zł
AB
Anna Bugaj-Słowik
100 zł
AS
Anna Stafecka
120 zł
AK
Agata Kupiec
135 zł
KM
Karolina Muc
216 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków