Karolina Pieńkowska – w drodze do marzeń. ID: v2sbze

Karolina Pieńkowska – w drodze do marzeń. ID: v2sbze

14 745 zł z 20 000 zł

73%

14 745 zł

14 745 zł

z 20 000 zł

zakończona

zakończona

30.03.2019r

111

111

wspierających
73%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Karolina Pieńkowska – w drodze do marzeń.

Karolina Pieńkowska - (ur. 17 sierpnia 1993) – polska judoczka, zawodniczka klubu AZS UW Warszawa. Drużynowa wicemistrzyni świata, drużynowa mistrzyni i wicemistrzyni Europy, młodzieżowa mistrzyni Europy, dwukrotna medalistka mistrzostw Europy juniorek, wielokrotna medalistka pucharów świata.

„Co cię nie zabije, to cię wzmocni” - mam nadzieję, że to powiedzenie idealnie będzie się wpisywało w historię i walkę Karoliny o sportowe marzenie. Pierwszym krokiem i celem jest oczywiście wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej do Tokio 2020, a następnie próba sięgnięcia po sportowy raj i wywalczenie olimpijskiego medalu.

Niestety do tego obecnie daleka droga, bo Karolina musi rywalizować nie tylko z przeciwniczkami na macie czy kontuzjami, ale od kilku miesięcy przede wszystkim z osobami, które chyba za punkt honoru (pytanie tylko co lub kto nimi kieruje) postawiły sobie za cel niszczenie jednej z czołowych zawodniczej polskiego judo. „Zawieszenie” (napisane w cudzysłowie, gdyż nigdy nikt i żadna struktura PZJudo nie podjęła takiej uchwały, a Komisja Dyscyplinarna i Komisja Rewizyjna wręcz odrzuciły wniosek trenera kadry jako bezpodstawny oraz wnioskowały o natychmiastowe przywrócenie Karolinie wszystkich praw zawodniczych) i zarzuty wobec Karoliny, są wręcz absurdalne i w zasadzie gdyby nie powaga sytuacji to można by je wręcz nazwać groteskowymi i cała sytuacja by była tylko świetnym żartem. Niestety tak nie jest i fakt jest taki, że Karolina jest bezpodstawnie blokowana i niszczona od kilku miesięcy nie mogąc uczestniczyć w zgrupowaniach kadry narodowej. Jeśli już dostanie gdzieś łaskawie zgodę, to musi za wszystko zapłacić każdą złotówkę. Tak samo wygląda sytuacja z udziałem w kwalifikacjach olimpijskich, gdzie Karolina nie tylko nie startuje tam gdzie by tylko chciała, ale jeśli już dostanie zgodę to wszystko musi sfinansować sama. Oczywiście w dalszym ciągu słyszymy, że nikt nie jest faworyzowany czy niszczony i każdy ma takie same warunki w walce o Igrzyska – to dla mnie dość ciekawa teza i zastanawiam się czy ktoś im jeszcze wierzy oraz czy oni już tego tyle razy nie powiedzieli, że czy czasem sami nie zaczęli wierzyć w to co mówią.

Karolina bez przerwy jest w rytmie treningowym, ale nie trzeba być jakimś wielkim ekspertem żeby wiedzieć, że na poziomie Karoliny zgrupowania krajowe i międzynarodowe są nieodzowne i nie da się wszystkiego zrobić w klubie. Tylko bezpośredni kontakt z czołówką światową gwarantuje szansę dotrzymania jej kroku.

Tylko w roku 2019 na camp w Mittersill, camp w Paryżu oraz start w GS Dusseldorf i bezpośrednio po nim campie Karolina przy wsparciu klubu i osób życzliwych wydała około 14000 zł, a wydaje się, że to dopiero początek, gdyż pomimo tego, że gdyby Zarząd chciał zakończyć konflikt tak jak to deklaruje, to sprawa by była zamknięta pewnie w pierwszym tygodniu listopada, to niestety końca dalej nie możemy się doczekać. Przed Karoliną kolejne starty i międzynarodowe zgrupowania, ale coraz większym problemem staje się kwestia finansowa związana z pokryciem szkolenia Karoliny dlatego bez pomocy osób życzliwych dalsza walka o Igrzyska 2020 będzie być może wręcz niemożliwa. W najbliższym czasie planowane są starty w: - GP Tbilisi

- GS Baku

- GP Hohhot

- Igrzyska Europejskie Mińsk

- GP Budapeszt

- GP Zagrzeb

- World Championships Tokio

- GP Tashkent

- GS Abu Dhabi

- GS Osaka

a do tego dochodzą oczywiście jeszcze międzynarodowe campy. Liczba startów i campów będzie uzależniona m.in. od wyników i może ulegać zmianie.

Karolina powinna mieć komfort startów oraz spokojną głowę w czasie treningów na tyle na ile jest to możliwe, a nie zastanawiać się kogo jeszcze może prosić o pomoc finansową. Zebrana kwota bez względu na jej wielkość i sytuację Karoliny w kadrze narodowej w 100% zostanie przeznaczona na jej szeroko pojęte szkolenie w drodze do Tokio 2020 (starty, zgrupowania, leczenie itd.)Karolina dla judo poświęciła w zasadzie całe swoje życie, szkoda by było, żeby na sam koniec została z tego wszystkiego okradziona.

Wpłacający111

 
Andrzej Pilipczuk
1 000 zł
SK
Sławomir Kownacki
1 000 zł
WP
Wenzel przemyslaw
1 000 zł
JG
Jan Grygo
700 zł
BR
Bogumił Rogalski
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
DJ
Dariusz Jurkiewicz
500 zł
GG
Grzegorz Gros
350 zł
AB
Anna Borowska
350 zł
KW
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze20

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

559 749 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?